1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што да правиш кога момчето што ти се допаѓа....

Дискусија во 'Сингл' започната од elen4i4, 28 ноември 2009.

  1. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Дај му знак.... :^)
     
  2. Knightley

    Knightley Активен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    0
    ААААА .... Ми се засфиѓа едно дете во исто школо учиме ама во различни класови ама тоа ептен ми се засфиѓа.... :$ нон-стоп на одморите ме гледа или кога ке се сретнеме постојано ме зјапа.. изгледа и он мене ме бендисува зашто дознав дека на другарите им зборел дека сум мн убава :) ... понекогаш доаѓа кај нас во училна дека има другари со мене што учат и погледот го фрла накај мене :D го аднав на фб ме прифати дури и му лајкнав слика и нејке да пише |( пред некој ден кога поминав покрај нив еден другар негов рече иди залапај ја .. незнам што да правам секој ден се повеќе и повеќе се затрескувам во него :inlove: (ама на некој од заедничките другари ми е срам да им кажам дека ми се допаѓа :$ )
    неможам веќе вакаа :|
    некој совет добро би ми дошол :)
     
  3. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.752

    многу прави љубови не се случуваат баш поради тоа што мислиме дека златно правило е баш машките да ни придат,ете баш убаво штом имате заеднички пријатели кажи на некој од нив дека ти се допаѓа нека му кажат и готово..
    И јас му пишав прва на дечкоми , не се ни знаевме иако сме од исти град , јас му пишав прва да не му пишев можеби никогаш немаше да се сретнеме , а сега многу се сакаме .Затоа не му ја мисли не чекај од него можеби е по срамежлив и од тебе преземи ја работата во свои раце