1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што да се запишам средно?

Дискусија во 'Канта' започната од mawotosweetie, 15 јануари 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. mawotosweetie

  mawotosweetie Активен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2013
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  3
  Во голема дилема сум, незнам што да се запишам средно, имам голема страст кон глумата а да глумам најголеми шанси имам само во Корчагин а Орце Николов ми е далеку...медицина несакам да одам заради хемијата, а сакам да одам негде кај што нема математика, размислувам да идам у Борис правен смер па после да се одлучам дали да продолжам на правен факлутет или на факлутетот за драмски уметности..што мислите вие? дајте ми предлог каде да одам средно... :worried:
   
 2. dream.queen

  dream.queen Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2012
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  191
  Пол:
  Женски
  obrazovanie/koe-sredno-uciliste-da-go-odberam-t4699/
  има ваква тема на која е развиена дискусија ,сигурно ќе ти помогне да се решиш за кое школо читајќи ја темава


  еве ти ја темата за Борис
  obrazovanie/koe-sredno-uciliste-da-go-odberam-t4699/


  и еве ти за медицина

  obrazovanie/sredno-medicinsko-uciliste-t5611/?hilit=%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D1%87%D0%B5


  ако си заинтересирана за друго школо во категоријата образование имаш отворено теми за сите училишта. :)
   
 3. mawotosweetie

  mawotosweetie Активен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2013
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  3
 4. tinan

  tinan Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  1.275
  Пол:
  Машки
  Сепак можеш и во Корчагин но да одбереш општествен смер. На тој начин ти се отворени повеќе опции за во иднина.
   
 5. mawotosweetie

  mawotosweetie Активен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2013
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  3
  смерот се одбира од прва година? кои предмети ги има во него?
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.