1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што да се мисли кога дечкото одбива секс подолго време?

Дискусија во 'Секс' започната од marijamit13, 14 април 2010.

  1. marijamit13

    marijamit13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    0
    што да се мисли кога дечкото одбива секс подолго време?
    напатост, измореност, љубов,досада, грижа, страв, ме сака, не ме сака, има друга.....
     
  2. vodnicka1

    vodnicka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    35
    Maci ova samo pokazuva deka ima druga. Ne e normalno masko da izbegava seks.
     
  3. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.235
    Допаѓања:
    5.657
    Пол:
    Женски
    не верувам да машко одбие секс..
    еве да се случи тоа би помислила дека не сум привлечна , или СИГУРНО има друга ;)
     
  4. vodnicka1

    vodnicka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    35
    A samo da te prasam kolku godini ste zaedno? I ti kolku godini imas ako ne e tajna
     
  5. marijamit13

    marijamit13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    0
    во врската тој инсистира на гледање, гушкање, милување, но секс не, внимава на се и сешто, секогаш е тука за мене секогаш ја имам неговата подршка, немало простор за сомневање му, верувам, се гледа дека му е тешко кога нема да ме задоволи... можеби сака да ме чува во сталено дзвоно :^) :worried:
     
  6. marijamit13

    marijamit13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    0
    имам 19 во врска сме скоро 5 години
     
  7. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Е ееееееее, полека, одма направивте дека има друга. :D
    Прво дали се има случено ова и порано, да не поминува низ стресен период, да не го мачи некоја инфекција па да се срами да каже....
    Неможе одма да кажете дека има друга. Може е само период.
     
  8. vodnicka1

    vodnicka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    35
    Ako ima infekcija ima i druga milo , eve devojcevo nemala so nego nikogas


    A ti sakas da imas? Ako sakas razgovaraj direktno vo sto e problemot. Ako ne sakas pak togas kuti si i teraj si vaka
     
  9. anima

    anima Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    275
    Јас мислам дека ако дечко ти избегнува секс,или има некои проблеми било домашни или лични,или има некоја друга.Се надевам дека не е второто и не е нешто сериозно но сепак најдобро е да се разговара отворено за што и да е.Позз
     
  10. zverka

    zverka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    31
     
  11. marijamit13

    marijamit13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    0
    вика дека незнае сто му е и засто не иде,а не иде 3-4 месеци ... веке казав во врска сум 5 години немало ваков пролем до сега... а за стресни ситуации ...што знам факултетот мозеби,порано кога тој сакасе а јас не тој не ме притискасе ја поцитувасе мојата одлука, но мене ме интересита и несто друго тој е постар од мене 5 -6 год возмозно ли е да влегува во некој цуден период? или просто јас сум мазот во врската во погледот на секс :D :worried:
     
  12. zverka

    zverka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    31
    каков чуден период :D па не е преастарел!! сепак 4 месеци според мене е долг период да те одбегнува :sweat:
     
  13. vodnicka1

    vodnicka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    35
    Maci ako e postar od tebe on , ne mozam nikako da razberam deka odbegnuva seks. A period od 3-4 meseca da nemate intimnost mene bi me izvadilo od koza. Ne se razboti za seksot nego za blizinata koja toj ja raga. Inace od iskustvo ti kazuvam jas sum taa vozrast i prijateli ima i postari seksualnata mok na amzite e na vrv vo toj period . Ne sakam da te razocaruvam no normalno e seks da se ima 3 pati nedelno vo prosek. Zatoa pak ke ti recam razgovaraj otvoreno. A ako ne znae sto mu e probajte da imate . Ako nekoj saka da resi problem bara nacin , ako nejke da go resi bara Pricina.
     
  14. marijamit13

    marijamit13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    0
    оки фала мн
     
  15. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Машко да одбегнува секс? 4 месеци?! |(
    Која и да е причината, ти мора да разговараш со него отворено, не можеш да му ги читаш мислите и да се оптоваруваш со тоа што го мачи. Можеби има друга, но можеби го мачат некои други приватни проблеми. Како и да е, штом сте заедно 5 години, сигурно имате стекнато меѓусебна доверба, така што нема зошто да крие од тебе.
     
  16. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    tocno e deka 4 meseci se mnogu za mlad par,no sepak ne znaci deka ima druga osobeno ako kako sto velis ne ti e nisto cudno i za se drugo e ok.sigurno ima nekakov problem koj mozebi mu e sram ili neprijatno da go spodeli ama ne ste malku vreme zaedno pa pritisni go da ti kaze,pa kazi sto si napravila.srekno :)
     
  17. artemis

    artemis Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    324
    Пол:
    Женски
    Od iskustvo
    Pet godini ste zaedno, odbiva seks, ne e vo red. Resavaj go problemot vedans. Jas vo brak 4 godini nemav seks so mazot. Toa sakas da ti se sluci? Resavaj go problemot vednas ili begaj od taa vrska vednas. Zasto posle koga ke dojdat deca, tesko e da se resis, a zivotot prazen pominal...
     
  18. plavusha

    plavusha Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    124
    да одбие океј, но 4 месеци да одбива? WOW! :o
     
  19. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Да видам-не верувам ! :rofl:
    Шала настрана сигурно има некој проблем, па се срами да го каже.
     
  20. santa

    santa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    7
    Или има проблем некој од кој се срами да го сподели со тебе или има друга,но немора да значи. :) Сепак е премногу чудно :|