1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што да се мисли кога дечкото одбива секс подолго време?

Дискусија во 'Секс' започната од marijamit13, 14 април 2010.

 1. marijamit13

  marijamit13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  0
  што да се мисли кога дечкото одбива секс подолго време?
  напатост, измореност, љубов,досада, грижа, страв, ме сака, не ме сака, има друга.....
   
 2. vodnicka1

  vodnicka1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  35
  Maci ova samo pokazuva deka ima druga. Ne e normalno masko da izbegava seks.
   
 3. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.237
  Допаѓања:
  5.661
  Пол:
  Женски
  не верувам да машко одбие секс..
  еве да се случи тоа би помислила дека не сум привлечна , или СИГУРНО има друга ;)
   
 4. vodnicka1

  vodnicka1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  35
  A samo da te prasam kolku godini ste zaedno? I ti kolku godini imas ako ne e tajna
   
 5. marijamit13

  marijamit13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  0
  во врската тој инсистира на гледање, гушкање, милување, но секс не, внимава на се и сешто, секогаш е тука за мене секогаш ја имам неговата подршка, немало простор за сомневање му, верувам, се гледа дека му е тешко кога нема да ме задоволи... можеби сака да ме чува во сталено дзвоно :^) :worried:
   
 6. marijamit13

  marijamit13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  0
  имам 19 во врска сме скоро 5 години
   
 7. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Е ееееееее, полека, одма направивте дека има друга. :D
  Прво дали се има случено ова и порано, да не поминува низ стресен период, да не го мачи некоја инфекција па да се срами да каже....
  Неможе одма да кажете дека има друга. Може е само период.
   
 8. vodnicka1

  vodnicka1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  35
  Ako ima infekcija ima i druga milo , eve devojcevo nemala so nego nikogas


  A ti sakas da imas? Ako sakas razgovaraj direktno vo sto e problemot. Ako ne sakas pak togas kuti si i teraj si vaka
   
 9. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  275
  Јас мислам дека ако дечко ти избегнува секс,или има некои проблеми било домашни или лични,или има некоја друга.Се надевам дека не е второто и не е нешто сериозно но сепак најдобро е да се разговара отворено за што и да е.Позз
   
 10. zverka

  zverka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  31
   
 11. marijamit13

  marijamit13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  0
  вика дека незнае сто му е и засто не иде,а не иде 3-4 месеци ... веке казав во врска сум 5 години немало ваков пролем до сега... а за стресни ситуации ...што знам факултетот мозеби,порано кога тој сакасе а јас не тој не ме притискасе ја поцитувасе мојата одлука, но мене ме интересита и несто друго тој е постар од мене 5 -6 год возмозно ли е да влегува во некој цуден период? или просто јас сум мазот во врската во погледот на секс :D :worried:
   
 12. zverka

  zverka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  31
  каков чуден период :D па не е преастарел!! сепак 4 месеци според мене е долг период да те одбегнува :sweat:
   
 13. vodnicka1

  vodnicka1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  35
  Maci ako e postar od tebe on , ne mozam nikako da razberam deka odbegnuva seks. A period od 3-4 meseca da nemate intimnost mene bi me izvadilo od koza. Ne se razboti za seksot nego za blizinata koja toj ja raga. Inace od iskustvo ti kazuvam jas sum taa vozrast i prijateli ima i postari seksualnata mok na amzite e na vrv vo toj period . Ne sakam da te razocaruvam no normalno e seks da se ima 3 pati nedelno vo prosek. Zatoa pak ke ti recam razgovaraj otvoreno. A ako ne znae sto mu e probajte da imate . Ako nekoj saka da resi problem bara nacin , ako nejke da go resi bara Pricina.
   
 14. marijamit13

  marijamit13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  0
  оки фала мн
   
 15. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Машко да одбегнува секс? 4 месеци?! |(
  Која и да е причината, ти мора да разговараш со него отворено, не можеш да му ги читаш мислите и да се оптоваруваш со тоа што го мачи. Можеби има друга, но можеби го мачат некои други приватни проблеми. Како и да е, штом сте заедно 5 години, сигурно имате стекнато меѓусебна доверба, така што нема зошто да крие од тебе.
   
 16. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  tocno e deka 4 meseci se mnogu za mlad par,no sepak ne znaci deka ima druga osobeno ako kako sto velis ne ti e nisto cudno i za se drugo e ok.sigurno ima nekakov problem koj mozebi mu e sram ili neprijatno da go spodeli ama ne ste malku vreme zaedno pa pritisni go da ti kaze,pa kazi sto si napravila.srekno :)
   
 17. artemis

  artemis Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  324
  Пол:
  Женски
  Od iskustvo
  Pet godini ste zaedno, odbiva seks, ne e vo red. Resavaj go problemot vedans. Jas vo brak 4 godini nemav seks so mazot. Toa sakas da ti se sluci? Resavaj go problemot vednas ili begaj od taa vrska vednas. Zasto posle koga ke dojdat deca, tesko e da se resis, a zivotot prazen pominal...
   
 18. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  124
  да одбие океј, но 4 месеци да одбива? WOW! :o
   
 19. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Да видам-не верувам ! :rofl:
  Шала настрана сигурно има некој проблем, па се срами да го каже.
   
 20. santa

  santa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  7
  Или има проблем некој од кој се срами да го сподели со тебе или има друга,но немора да значи. :) Сепак е премногу чудно :|