1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што да се мисли кога дечкото одбива секс подолго време?

Дискусија во 'Секс' започната од marijamit13, 14 април 2010.

  1. nela.oh

    nela.oh Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    270
    Женска и јас имам сличен проблем како тебе... неможам да речам дека одбива секс мојот али некако осеќам како да не се труди ни да го имаме последен период, не потега и како незаинтересиран е. Значи се на се можам да кажам дека имаме 5-6 пати месечно во последниве 2 месеци... :tmi: Првиот месец се исфрустрирав вкрај мислев дека е до мене, макар што и нема причина да е до мене баш се грижам да останам како шо си бев од почеток привлечна :) после ме стегна филм дека има друга (а како шо си сум скорпија) нема нешто шо не му испроверив и изрошкав да го вкопам доколку ја има, па и посети ненадејни и ноќе... (знам, луда сум :D ) и на крај остана да му ги кажам сомнежите и да го прашам што е причината.. Па си се направивме лом се испоналутивме и испадна ништо не било... се зачести сексот некој период и еве истото темпо овој месец пак.
    Е ајде да ве видам совет сега Ч( ако не е друга ако не е досада, тој вика како демек уморен, работа... ама мн сум сомничава сеуште :^)
    Инаку во врска сме 4 полни години еве во 5та, љубов има мннннн и сексот ни беше неверојатно чест и убав поред "ова" (и по двапати на ден и тоа скоро секој ден) а сега... ;(
     
  2. Lebedev

    Lebedev Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2010
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    39
    nela... jas sum masko. i se slucuva prezasitenost. nie maskite sme malce cudni, i treba da razberes deka ne sekogas moze da se zapalime na nasata devojka, bez razlika kolku e zgodna. baska ti vikas deka ste imale sekoj den porano, treba da go oladis maliot malce, i ne go napinjaj so toa -- imas druga -- ova ona, so toa samo ke go gusisis... glej da smislis plan kako se da izgleda spontano i ke vidis kako ke stane maliot... pozz L
     
    На terezija27 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. nela.oh

    nela.oh Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    270
    ми требаше машко размислување во врска со ова и тоа што го кажа е точно дека се случува презаситеност, тоа е и кај нас така колку и да се обидуваме да го прикриваме... инаку да, оладив некој период и не се замарам кога, како и што ќе биде. сепак спотнаноста е најслатка, нели :)
     
  4. Lebedev

    Lebedev Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2010
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    39
    Drago mi e sto se soglasuvas so mene. eve ti najtaze primer. so devojceto nemavme nisto edno 2nedeli ako ne i vishe. pred toa redovno, 3 - 4 pati nedelno. jas sum bolen nesto denovive i omalaksan. dojde kaj mene zavcera na poseta. me iznenadi. koga sum ja grabnal, saat vreme ne ja ostaviv ni voda da se napie posto se utepa od svrshuvanje. pa ja viknav vcera na nova tura. malce poaren bev, i sam doma. sekoja soba po 20min, a imam cetrisoben stan. strasta se vraka sekogas odnovo, samo i treba malce vreme. pozz4e L
     
    На aprokovic и nela.oh им се допаѓа ова.
  5. loca23

    loca23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    6
    И јас си го имам проблемов...знам дека нема друга ама уморен е некако цело време и изглеа што си има проблеми дома и јас само му пререкувам заради тоа и се испокаравме...и да сексот е каде каде подобар кога не е секој ден на пример...на 4-5 дена коа е...ауууу тогаш сте запалени двајцата и најдобро е :D а да и цело време си праев филмови дека не се пали веќе на мене...ама ми докажа дека не е тоа хахахаха
     
  6. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    јас мислам или му е досадно или има друга, еден период јас одбивав да имам секс со дечкото бидејќи ми беше досадно 2 год сум со негоо :tmi:
     
  7. buce82

    buce82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    2
    .....хахахаах...нема да ми веруваш,ама истиот проблем и истата ситуација ја делиме :D ;( незнам дали да плачам или да се смеам.И стварно,ама стварно немозам да сватам сто е проблемот.На почетокот на случувањево мислев дека до мене е,ама уствари не било до мене туку до него ќе да е :) и ваквиот перид трае и трае,со или без муабет.разговаравме и остана на тоа дека се ке биде како порано што било.И еве јас сеуште чекам :?:
     
  8. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    Ќе одморам малку барем :D мојот ненаситен е секогаш сака :D
     
  9. ma4ence-d

    ma4ence-d Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    8
    луѓе а што мислите за мојот проблем.. Со дечко ми сум 6 месеци тој уште на почетокот ме изневери али одма ми кажа и јас му простив ... сега пошто и двајцата сне студенти и сне во ист град цело време сне заедно јас спијам кај него , тој кај мене и тн. претходниот месец имавме односи само еднаш и јас веднаш помислив дека има друга правев муабет со него и тој ми рече дека периодот му бил стресен заради испитите ( знам дека беше така бидејќи и јас бев цело време со него не се знаеше кога си легнуваше кога станување, ништо.. ) вие што мислите.. јас сум цело време со него и незнам дали има простор да има друга ??? ве молам ваше мислење..
     
  10. Antonija123

    Antonija123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    73
    Ти ако не знаеш, ние уште помалку. Јас не би имала доверба во некој што ме изневерил претходно. Но ако знаеш дека цело време бил зафатен, нели си била со него, тогаш не гледам од каде прашањево. Од друга страна, можда не те вара ама затоа мисли на друга. Пак, ти си знаеш најдобро, ти го познаваш.
     
  11. Baby1994

    Baby1994 Активен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    11
    Па си го уморила човекот :D :D :D :D
     
  12. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    За оние што имаат ваков проблем, разговарајте со вашите партнери отворено на оваа тема. Ако само собирате во себе и се нервирате, ништо не постигнувате. Можно е тој да има некои проблеми, стресови последниов период, не значи веднаш дека има друга или дека не сте му доволно привлечни. Можете некогаш да му приредите некакво секси изненадување, но гледајте тоа да изгледа што по спонтано. :)
     
    На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. barbiegirl.24

    barbiegirl.24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2014
    Пораки:
    804
    Допаѓања:
    4.452
    Пол:
    Женски
    Дека е дефект,,,:lol:
     
    На joy1 и luci22 им се допаѓа ова.
  14. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.425
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно дека има друга.
     
  15. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    pa i da ima druga sto? 4 meseci da odbiva sex, samo edno e mozno. DA NE SI MU PRIVLECNA
     
  16. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.364
    Допаѓања:
    317.426
    Пол:
    Женски
    или станал геј
     
    На Kameo и BoyL им се допаѓа ова.
  17. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Можеби едноставно му се случува нешто тотално неповрзано со швалерисување и постанување геј, па едноставно не му е дојдено до секс. Патем, сите имаме такви периоди, кои можат да траат подолго или пократко.

    Ништо страшно што не би можело да се реши со добар разговор.
     
  18. jovanovska94

    jovanovska94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    1.109
    Допаѓања:
    3.804
    Штом вие не знаете дали дечко ви има друга која му ги задоволува сексуалните апетити, како би можеле ние да знаеме?

    Чуден ми е фактот што луѓе во врска не прават отворен муабет. Значи не ви е глупо кога би се соблекле да имате секс, ама глупо ви е да го прашате директно.
     
    На Мистер_89, veren, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.