Што да се спакува за во болница?

Дискусија во 'Бременост' започната од Snow-Queen, 27 август 2012.

 1. strelkata

  strelkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2012
  Пораки:
  292
  Допаѓања:
  380
  Во чаир срцка, се надевам дека се ќе биде добро, брзо и лесно :D :inlove: :inlove:
   
  На Joki99, eta, Maja92@ и 2 други им се допаѓа ова.
 2. babyboy1

  babyboy1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  442
  Пол:
  Женски
  :inlove:
  Дај боже кај сите со лесно да е:inlove::(:sweat:
   
  На eta му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  1.882
  Допаѓања:
  5.048
  Пол:
  Женски
  Знам дека прашањето не е за тука ама не знам дали има соодветна тема. Читав кои документи се потребни за во болница, проблемот ми е што немам валиден документ во моментов. Скоро се регистриравме со мм и планирав деновиве да си направам нови документи, но со целата ситуација околу вирусот ми се искомплицира. Прашањето ми е дали можам да одам со стари документи и извод од венчани? Значи освен личен документ, книшка и резултати од брисеви, што ми треба друго?
   
 4. malecko5

  malecko5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  478
  Јас се породив на ГАК не ми побараа ништо само за извод на малото ќе ти треба твоја и на мажот ти лична карта и извод од венчани
   
  На Jana06 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.572
  Допаѓања:
  13.357
  Пол:
  Женски
  За бебето посебно ли да пакувам торба?
   
 6. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.645
  Допаѓања:
  8.476
  јас ја носев за него таа со количката што одеше
   
 7. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  2.873
  Допаѓања:
  29.009
  Пол:
  Женски
  Во болница останав два дена и потребно ми беше: вир влошки две паковања, 5 пара гаќи, едно пакетче обични влошки, влажни марамици, еден голем и еден мал пешкир, влечки ама од тие пластичните, лична хигиена (сапун, четка за заби, паста, шампон, дезодоранс) две маици со прерамки и едни долни пижами и си носев врз мене плишана наметка и супер ми беше комотно, за доење само си ја одврзував.
  За бебе памперс и влажни марамици
   
 8. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.572
  Допаѓања:
  13.357
  Пол:
  Женски
  На повеќето списоци во темава гледам има секаде шампон, има ли фен за коса по болниците или од дома си носите?
   
  На strelkata му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Larahappy

  Larahappy Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2019
  Пораки:
  1.298
  Допаѓања:
  5.954
  Дoкoлку е се вo ред не ти треба за не цели 2 дена ме пуштиjа. Акo не даj бoже треба да си пoише ќе ти дoнесат.
  Jа нoсев самo гел за туширање.
   
  На Sofi.ja и strelkata им се допаѓа ова.
 10. Delilah90

  Delilah90 Нов член

  Се зачлени на:
  3 март 2020
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Каков дезодоранс користите? Не знам кај да барам некој без алуминиум и мирис...
   
 11. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.903
  Допаѓања:
  19.199
  Пол:
  Женски
  Јас користам од Нивеа без алуминиум.
  Не е без мирис, но овој најубаво ми мириса:
  [​IMG]
   
  На eta и strelkata им се допаѓа ова.
 12. Dance989

  Dance989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  8
  Здраво идни мајки, има ли некоја што ќе се пораѓа во ГАК. Како високоризична бременост, и искуства доколку оставаат на патолошка што си пакувате за тој период инаку за некој ден сум 36 н и сум со плацента превиа. Од матичниот ми беше предложено да прашам дали може да одам кога ќе ми кажат да не лежам на патолошка па ќе видиме. Со лесно на сите
   
 13. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.572
  Допаѓања:
  13.357
  Пол:
  Женски
  Се смени планот, ај ве молам шо ќе ми треба за во чаир да спакувам ?
   
 14. Larahappy

  Larahappy Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2019
  Пораки:
  1.298
  Допаѓања:
  5.954
  Вир влoшки, папучи, прибoр за л.хигиена, стегач/шнoла, пешкир гoлем и мал, влoшки за гради, ланoлин, тетра за бебе, пелени за бебетo, крема за газе, влажни марамици..
  Oва ми текнува, врати се некoлку страни наназад има пишуванo за Чаир.
   
 15. Bisera2020

  Bisera2020 Активен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2020
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  182
  Пол:
  Женски
  Jas bev na patoloska prvo
  Zemi si papuci obavezno zasto nemaat.
  Toalet, pribor za licna higiena, peskiri.
  Imase tamu sto lezat so nedeli i si bea vo nivni pizami obleceni. Toa e dozvoleno.
  Mozes i ti tvoi pizami da nosis ako ne ti davaat spavaka so cvetcinja
  I za jadenje pienje nosi si i toa e dozvoleno.
  I ne nosi mnogu zasto u sekoj moment mozat da ti donesat raboti
   
  На Dance989 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Bisera2020

  Bisera2020 Активен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2020
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  182
  Пол:
  Женски
  Za bebe samo peleni vlazni i pomada
  Alista ke ti donesat denta koga ke iskacate
   
 17. Bisera2020

  Bisera2020 Активен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2020
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  182
  Пол:
  Женски
  Gaki zemi si obicni samo pokomotni.
  Koga ke dojde vizita sobleci gakite i tolku.
  Nema potreba od pari frlanje za glyposti.
  Pred da dojde vizita kazuvaat ide vizita bidete spremni ti soblakaj gaki da ne te vidat posle obleci pak
  Taka pravevme nie
   
 18. Dance989

  Dance989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  8
  Нема да лежиме отидов ме вратија дојди за два дена дека викенд, ај после отидов во пон. Рано ти е дојди во четврток за прием и некако се осеќам и четврток дека нема да ме примат 37 ќе бидам во петок. Благодарам за одговорот :)
   
 19. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.572
  Допаѓања:
  13.357
  Пол:
  Женски
  Дали смеам да ставам во торбицата храна - плазма,грицки вода сок за во чаир?
   
 20. Joki99

  Joki99 Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2020
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  332
  Пол:
  Женски
  Gricki,smoki,cips ne dozvoluvaa da se jadit doktorite posle porajgaj