1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што денес за ручек?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од koritsaki, 16 март 2010.

 1. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.279
  Допаѓања:
  99.609
  Пол:
  Женски
  Sto ke jadete/pripremite za rucek? :D

  Jas denes ke jadam peceni kompiri i pilesko
   
  На Bang и ChocoladeGirl им се допаѓа ова.
 2. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.444
  Пол:
  Женски
  Кај мене дома постат па пржев риба, направив палента и салата од марула со младо кромидче. Кој пости нека повели кај мене на ручек :D
   
  На Maroon5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.263
  Денес за ручек овошје-2 портокали.. :( :mrgreen:
   
 4. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.985
  :worried:hock: тоа не е ручек :o тоа е ужинка :lol:

  јас ручам смоки и нескафе моментално....ама после има нешто мама зготвено незнам што е, само ја видов марулата за салата :lol: :lol: :lol:
   
 5. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.263
  Гоу Грл, денес цел ден сум на овошје: појадок-пола банана, ручек-2 портокали, а за вечера има време, ќе видам што ќе биде.. :D :D

  Ај хејт биинг он дајет :!: :!: :!: :roll:
   
  На FoodLover му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.985
  еј да бе на диета си :? .....а мене па овошјето уште повеќе ми го зголемува апетитот и стално после едно јаболко на пример мене ми се јаде нешто калорично со леб :roll:
   
  На NewFormula му/ѝ се допаѓа ова.
 7. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.263
  Забегавме малку од темата, ама само уште ова да го кажам. Јаболките најмногу од се отвараат апетит. Затоа кога ми е овошен ден гледам да ги избегнам.. :mrgreen: :mrgreen:
   
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Јадев... кисела зелка + супа + две сарми + парче леб
   
 9. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  јадев соја топчиња пржени во масленце со сусам.. мммм убајна :D
   
 10. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.851
  Пол:
  Женски
  Денес спанаќ,манџичка,добричка бев си ја изедов цела порција :D Сега имам мускули ;) :lol:
   
  На hellogirlsss му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Мама направи исто спанаќ со ориз (ептен ја сакам манџава) ама се залажив со сојата.. така да утре сигурно знам дека ќе јадам спанаќ :)
   
 12. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.044
  makaroni potpeceni so meleno meso..mmm :)
   
  На Queen^^ му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.985
  сега ѕирнав во рерна има некој нов специјалитет мама направила, па ќе го пробам иако е со боранија што баш и не ја сакам...ама морам да пробам :D :D :D
   
 14. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  Peceno pile,supa,i kompircinja .PO VKUS NA MOJOT SIN.
   
 15. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57
  Нема да готвам. Ќе одам во ресторан...Така барем нема садови да мијам :lol: :lol:
   
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Јадев манџуле со грашок, компири и моркови.
   
 17. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.851
  Пол:
  Женски
  Мусака :D Ама со помалку компири ;)
   
 18. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.444
  Пол:
  Женски
  my favorite :up:
   
 19. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.851
  Пол:
  Женски
  Има уште,повели ;)
   
 20. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.044
  spanak..sega ima da bidam silna ko Popaj :D :lol: