babylove кашички

Што добив (научив) од форумот?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Chocoholic, 25 јануари 2012.

 1. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  985
  Што е она што вас ви оставило најголем впечаток од форумов? Што научивте, што добивте и какво искуство стекнавте?

  Јас иако не сум многу активна членка тука научив многу работи:
  Научив да почитувам туѓи мислења, иако некогаш не се согласувам со нив.
  Научив дека наоколу има многу посериозни и пострашни проблеми од моите и дека треба да бидам благодарна за тоа што го имам.
  Научив дека има луѓе-борци, и дека треба и јас да бидам таква. Да бидам позитивна и да не се откажувам.
  Добив место за да се ослободам од негативната енергија и да ги споделам убавите работи кои ми се случуваат.
   
  На angelche16, LittlePinky, danniela5 и 2 други им се допаѓа ова.
 2. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.417
  Научив дека не постојат погрешни мислења. Постојат само различни мислења. :)
   
  На Mr.Lover, angelche16, tessie и 6 други им се допаѓа ова.
 3. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.671
  Допаѓања:
  19.316
  Пол:
  Женски
  Пред се мило ми е што стекнав многу добри пријателки :) , научив дека постојат многу различни луѓе со многу различни карактери, дека секој има различно мислење, и дека тоа треба да се почитува, и најголемото нешто што го научив е да бидам Позитивна пред се. :)
   
 4. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.468
  Допаѓања:
  2.920
  Се чувствувам како да пораснав овде со вас, односно, уште растам.
  И не можам да кажам кои работи ги научив, едноставно научив многу нешта кои ми служат!
  Излишни се зборови за се’ она што го дознав од форумов. :)
   
  На Dog-lover и Chocoholic им се допаѓа ова.
 5. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  426
  Дека има многу фини и мили девојки и дека не е се така лошо и дека има и луѓе со поголеми проблеми од мене :)
   
 6. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.071
  Допаѓања:
  2.477
  Пол:
  Женски
  Научив дека постојат добри луѓе со кои можеш да се дружиш без да ти мислам лошо.
  Научив некои работи кои не би ги научила доколку не би била зачленета овде.

  Но, научив и дека постојат луѓе кои што се толку уфилмани со себе што е чудо едно. Научив и дека постојат лоши луѓе, кои не гледаат како се чувствува другата личност и упорно навредуваат и понижуваат.

  Со еден збор, сфатив дека постоеле и добри и лоши луѓе...
   
 7. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.272
  Добив неколку нови прекрасни пријателки.
  Добив лажни пријателства.
  Добив можеби и непријателки.
  Ова е еден женски свет каде жените си помагаат, си одмагаат, созреваат, љубоморат, па и делат љубов, пријателства, омраза, добрина, славиме победи, делиме подршка за падови, се шири и позитивна и негативна енергија
  Ова ти е свет во мало, сличен на реалниот, но не ист, бидејки тука се идеализираат многу лица од други а и самите лица си се идеализираат, многу е полесно да си дволичен, нереален, многу е лесно да пишуваш 10 реченици и да ги составуваш 2 саати, многу е лесно да си се возвишиш.
  Но затоа и добиваш помош, стануваш дел од дискусии, добиваш нови познавања, добиваш подршка која на моменти ти треба токму од непознати, добиваш и место за трошење на вишокот време пред се.
   
  На rose60, LittlePinky, Chocolate.me и 5 други им се допаѓа ова.
 8. MarioCasas

  MarioCasas Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2012
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  36
  jas sum mnogu kratko vreme tuka i zapoznav mn prijateli, i mn ubavo se cuvstvuvam koa ke pomognam na nekoj koga ke dadam dobar sovet :)
   
 9. soncenceto.matea

  soncenceto.matea Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  50
  Од форумов добив утеха дека сите ние сме со слични или исти проблеми,но дека некои се носат со тоа полесно некои потешко па затоа сме тука една со друга да се поддржуваме,тешиме,советуваме...
   
 10. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.887
  Дека ако имаш различно мислење од мнозинството, тешко тебе.
  Дека има луѓе кои знаат саглам да дискутираат, а има и такви кои не знаат.
  И дека заради форумов се доцни на училиште. :|
   
 11. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  293
  Од форумов научив што значи некој да те трпи дури пишуваш со капс лок!

  Од форумов научив дека нема погрешни мислења, само различни!

  Од форумов научив што значи да те советуваат онака најдобронамерно!

  Од форумов научив дека луѓето не се делат на лоши и добри, туку на луѓе со еден вид и луѓе со друг вид на карактер!

  Од форумов научив дека да се биде девојче е убаво!

  Од форумов научив за многу важности во животот за кои порано не сум била свесна!

  Со овој форум пораснав, и уште растам.. :)

  И ајде да не изгледа мојов текст толку носталгичен, подобро да престанам. :D
   
  На LittlePinky, Inna5 и Squirrel им се допаѓа ова.
 12. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  675
  Со форумов созреав на некој начин :)
   
  На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
 13. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.387
  Слободно можам да речам премногу кога бев несреќна сфатив дека не сум сама видов многу тажни постови во кои имаше чуства речиси како моите со тага пишував но воедно и себе си си помагав
  кога бев срекна со вас мои сакани феминки ја споделував среката
  Научив дека ..................................................................................................................................................
  Среката и тагата се брат и сестра рака под рака секаде одат заедно затоа
  многу си го сакам форумовFemina.mk
  ПОЗДРАВ ДО СИТЕ МОИ фЕМИНКИ
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На tessie, Glossy-girl, slavica999 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.122
  Допаѓања:
  1.421
  Пол:
  Женски
  Од форумов научив дека има многу добронамерни луѓе со добронамерни совети :inlove:
   
 15. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  855
  Дека сите сме обединети во различностите.
   
 16. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.130
  Допаѓања:
  8.905
  Пол:
  Женски
  Совет:
  - Побарај совет од непријателот, затоа што тој ќе ти ги каже недостатоците и ќе ти помогне да се поправиш.
  Добив:
  Поголема самодоверба, трпеливост, почитување и многу добронамерни совети.
  Научив:
  - Да не се плашам да си го искажам мислењето.
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 17. d.i.n.a

  d.i.n.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  20
  Искрено многу сум му благодарна на форумов бидејќи не ми е страв да го кажам мојот став, притоа да не се тресам дека некому тоа нема да му се дпаѓа. Да бидам голем слушател бидејќи ако некого ислушаш внимателно безразлика дали е нервозен, среќен или тажен и јасно и гласно без никаков страв да се побараш совет или помош.
   
 18. HeartBreaker555

  HeartBreaker555 Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Тотално ништо...празни муабети :?: |(
   
  На alexa_dimoska му/ѝ се допаѓа ова.
 19. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  59.494
  Научив дека не сум само јас во анкс сосотјба,и како да се борам со неа и дека од лошото полошо има :!:
   
 20. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  897
  Исполнување на времето :)