1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што е за вас секси?

Дискусија во 'Секс' започната од Lady.Rose, 18 април 2011.

 1. Lady.Rose

  Lady.Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  51
  Што сметате дека ги прави женските, а што машките секси? Кој е тој скриен сексапил кој тие го поседуваат?
  Еве јас би почнала со женските. Сметам дека сексапилот кај жените се крие во мистериозноста, во нежните и женствени движења, не во длабоките деколтиња туку во облеката што открива малку, но остава голем дел на фантазијата, софистицирана и самоуверена жена која се однесува пристојно но во кревет не се плаши да експериментира.
  Кај мажите секогаш ме привлекувала лично самоувереноста, но кога знаат да се шегуваат на своја сметка, кога имаат некој сјај во очите, кога се полни со смисла за хумор, кога се нежни и ве гледаат како награда но сакаат да експериментираат во сексот. И една ситница што најмногу ме привлекува кај мажите е, кога прават некоја сложена поза со девојка која им значи и не успеат, и двајцата се кикотат. Тоа ми е најсекси сцена на сите времиња (сцена од моите фантазии) :)
   
  На Hristov, Maca_<3 и seksi им се допаѓа ова.
 2. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  моето мислење-ставот !
  говорот на телото, самоувереноста (секако, да не е претерана)
  тоа...
   
 3. anastasija85

  anastasija85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.027
  можеби сум малку чуден тип но најпрво ќе коментирам за машкиот пол,за мене барем секси кај машките и мене ме привлекува нивната дрскост,можеби и своеглавост,нели освен надворешниот изглед кој е на последно место.секси маж ми е маж кој знае на добар начин да ми одговори за некои работи,со одбрани зборови и како што се вели дA ми пушти водичка,но сепак тоа да биде само фитилче за мене,на некој начин да ми го скрене вниманието кон него,а најмногу тоа би го постигнал со дрскоста,тогаш ми е попривлечен. 8)

  кај женските секси,од моја гледна точка,како јас се чувствувам секси?
  па кога носам добра долна облека,средена,намирисана и културно воспитано однесување,значи на тој начин ако го привлечам вниманите тогаш се чувствувам секси.средена во секоја смисла на зборот и девојка која знае да се одговори на било кое префрлување,со силни аргументи ми е на некој начин секси!
   
  На Biny му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dejana.M

  Dejana.M Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  411
  Искрено...

  Кај мажите сексапилот ми е скриен во гласот :$ колку по машки глас толку поголем афродизјак за мене...а потоа во втор план движењето и ставот на телото...
  Како што спомна и анастасија85 сакам да содржи и доза дрскост во него(не значи да е вообразен :!: )

  Кај жените незнам што точно би прокоментирала за да кажам што ги прави секси(дали дека сум жена)мислам дека сепак секој жена сама по себе си се чувствува секси,можеби бавни и кокетни движења кои ја прават мистериозна-барем според мене...
  Не ми е секси некоја која облекла кратко која ги истакнува сите женски адути(може нешто-не се!),и писка и се смее на цел глас...искрено овој начин на однсеување кај женско ми е премногу дрско и невнимателно не би сакала да употребам уште по грди зборови :^)
   
  На crazylady, Avril.09, lackygirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.576
  Кај машко мене ми е на прв поглед секси самоувереноста кога во просторија полна со луѓе влегува со став како да е на сопствената јахта, со посебен сјај во очите и елегантност споена со машка цврстина да го прати движењето. Човек кој кога се смее е божествено, кога те гледа се топиш како свеќа под неговиот поглед, кога стои те влече како магнет, кој знае да изгледа примамливо и кога не прави и не зборува ништо...Дефинитивно има нешто и во гласот покрај во стасот и ставот :geek: ...Секси е маж кој знае што сака и е сексоповикателен кога ќе ми упати еден „онаков„ поглед, ќе ме стимулира да го нападнам со еден стисок на рака, кој буди пеперутки и други ѕверки во мене :lol: само со неговото присуство...Најсекси е кога не се труди да биде секси, а тоа избива од секоја негова пора - од неговата разбушавена коса од моја страна :emo: , кога води љубов по чорапи, а сосема гол на -100 на зима :lol: и мал милион други лудости...

  Кај женско секси мислам дека е скоро истото, само завиткано во облак од мистериозност и способноста за трансформација пр. еднаш водење љубов со долен веш од кој ќе му падне вилицата како на цртаните :lol: , наредниот пат нежен веш кој асоцира на гуд грл атитјуд - нешто во тој стил, оставам повеќе простор на изјаснување на машките на ова.
   
  На Biny, M.B., Breezy и 5 други им се допаѓа ова.
 6. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.810
  Ја и ти Теодора не смееме заедно да искачаме, ќе се закачиме за истиот дечко :D

  Исто ко Теодора, секси е за мене маж кој кога ќе влезе некаде ја поседува цела просторија. Цел свет. Не мора да се прави мачо ниту фраер, тој тоа го поседува. Цврст став, мистериозен поглед, поглед кој топи и смрзнува во една секунда. Поглед кој ги буди сите гасеници и инстантно ги претвора во пеперутки. Самоуверен маж, маж кој знае дека е добар и свесен е. Знае да ми пријде, да ми дише на увце, да ми каже два три збора, ноншалантно, навидум без некоја намера, и да ми каже колку многу ме посакува. И знам дека за пола саат веќе ме чека со него нешто што ќе ме тера да треперам уште долго време откако ќе се случи.
  Не е до изгледот, не е до набилданото стомаче или стегнатото газе. До однесувањето е и до ставот. И тогаш и најгрдото пајче мене ми е СЕКСИ.

  А да бев машко? Хм дефинитивно ќе ме привлекуваше жена која знае да се грижи за својот изглед. Нема 20 кила ниту пак е пача. Всушност килата не ми се битни но мора таа цура да знае да се носи со себе, да е самоуверена, да не ми ги пружа сите нејзини кривини и облини на тацна. Ако веќе носи штикли да знае да оди во нив а не да ми се шета ко Дарко Панчев и да го тегне прекраткото фустанче секои 5 минути.
  Дарко Панчев не ми е секси. Ретко кој маж сака да го...љуби, Дарко Панчев во сукња :D
  И пред се секси е жена која е како роза во градина. Неискината. Која треба човек да ја гали и негува а не да помине околу тебе и имаш чуство дека стадо бизони те прорешетале пред да се свестиш што се случило :)
   
  На ku4ence, Fallin-ForHisSmile, Breezy и 7 други им се допаѓа ова.
 7. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  Mногу работи ми се секси,ме мрзи да набројувам.

  Ама, ептен ми е секси кога машко ќе опцуе онака од срце, не обично да ти е*ам... туку ОД СРЦЕ БРЕ,мушки и храбро и наку*чено. :lol:
  Weird isn't it? :wasntme:

  И гласот...ах тој глас.
   
  На ku4ence, Balint и crazylady им се допаѓа ова.
 8. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  Се согласувам со Дејана М. и Пирмадка ;)
   
 9. Mini-Mouse

  Mini-Mouse Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2011
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  1.439
  Пол:
  Женски
  Најсекси нешто што може да носи една жена е самодоверба и пар добри чевли! ;)
   
 10. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  Зрел маж,да знае да се носи со себе,а и со мене :D ,,,маж кој искрено ќе ме сака и тоа ќе го покажува без никакви компплекси од типот дека ќе го направат папучар...тоа за мене е секси,маж кој ќе има СТАВ и одредена доза на дрскост во себе(симпатична и умерена)дрскост.
  Секси ми е и кога тој ме држи за рака и плени наоколу со својата енергија,женските му упатуваат ненападни погледи а тој на тоа е рамнодушен и за него постои само жената што ја држи за рака-тоа ми е најсекси.Заводливиот поглед кај мажите е СЕКСИ.Маж во права смисла на зборот кој нема да те остави никогаш на цедило тоа за мене е СЕКСИ.
  А кај жената секси е нејзиниот начин на однесување,држење на полозбата на телото,гестовите-кои никогаш не се нападни и вулгарни туку спонтани и нежни-но кои се лесна мета на примеќање од страната на машкиот па и уште повеќе од женскиот пол.Ако жената е средена тогаш е СЕКСИ!Има жени кои се убави но не ми се секси-затоа што не се средени,и незнаат да се однесуваат дамски.
  Мистериозноста кај жената е СЕКСИ...УФФФФФФФ........МНОГУ РАБОТИ СЕ СЕКСИ ;)
   
  На srcekrsacka и Butterfly-itgirl4s им се допаѓа ова.
 11. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  11.603
  Пол:
  Женски
  Секси....алфа мажјак кој со поглед соблекува, цврсти раце со кои приоѓа од зад грб и те прилепува за неговото тело, некој кој шепоти на уво додека страсно бакнува, не бира место и време за водење љубов, некој кој знае да го наежи секој милиметар од кожата, кој може да те натера да го допреш совршенството, кој ќе те доведе до лудило од страст. Харизматичен, шармантен, истовремено нежен, а сепак доминантен!
   
  На najubava2010, MarchelineAmaru, rossonerka и 6 други им се допаѓа ова.
 12. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Сексапилот пред се се крие во ставот, во држењето, говорот на телото, во самодовербата... Исто така и во гласот, насмевката и погледот. Поглед кој може да ме остави без здив. :$
   
 13. HardSex

  HardSex Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  495
  Допаѓања:
  2.422
  Пол:
  Машки
  Постојат девојки кои се однесуваат како к--ви,и девојки кои оддаваат впечаток како секој ден да се
  прскаат со крстена вода,а навечер може и групњак да падне.Немам против ни едните ни другите,
  но секси ми се девојките кои се на средината од овие екстреми.Нивниот поглед открива се(hardcore look),но вербално топката ја смируваат(soft erotic conversation)во јавност.

  Цурите кога се напалени и добиваат црвена боичка ми се секси.
  Цури во тесни хеланки се секси.Особено ако вежбаат на stability ball или џогираат.Црта овде,црта "онде",и по некоја облина.Права геометрија.
  Кога шетаат по станов по гакички само, и се смешкаат.Ова особено пали кога се во кујна,а јас од
  креветот во дневната имам убава перспектива.Секогаш завршува со уште една партија.
  Секси се кога правиме заедно еротски фото сесии.
  Секси се девојките кои со посебен ентузијам орално ме задоволуваат.
  Секси ми се женски гакички спуштени до...доволно да можам да го зачукам на портите на рајот.Зборува
  за ургентноста на ситуацијата.
  Секси ми се девојки што сакаат да ги споделат своите сексуални фантазии...

  Што се однесува до трансформацијата bad girl-------good girl(т.е. невинашче),упатувам на користењето
  на светли бои(бела и розева)како избор за долниот веш.Секси фустанчиња,сукњици,гакички и што уште
  не на www.victoriassecret.com

  (Крај на првиот дел)

  TO BE CONTINUED... :)
   
  На joy1, crazyinlove19 и Kitten им се допаѓа ова.
 14. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  Кај мене пали да знае да флертува. Со поглед да ми ги чита валканите мисли :lol:
  Сакам да делува силно но сепак да е нежен. Секси ми е да ми шепне некој комплимент на увце. Секси ми е кога знае што сака и е директен. Секси ми се добро оформени фаце, цврсти и мушки.
  Мистериозен и таинствен маж, ПАРФЕМ оо да, едно од најважните работи.
  Секси ми е маж што носи саат.
  Секси ми е да има брадичка.
  Секси... секси... не ми текнува друго во моментов :)
   
  На Hopeful му/ѝ се допаѓа ова.
 15. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  16.150
  Во потполност се согласувам со Лола и Геа ;) истото и јас би го напишала ова не е само секси туку и сон на секоја жена да има покрај себе таков маж .

  аххх камо среќа да имам таков маж би го сакала неизмерно секој ден божји благослов би ми бил.... :x :angel: :)
  Кај една девојка е секси начинот на кој го движи своето тело т.е бавен и лесен чекор,шармот кој го поседува ,погледот,убава блага насмевка ,пристојно однесување
   
 16. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  285
  Го читам постот и лебдам зар постојат такви мази ? за будали знам дека постојат се лепат за мене па девојки очекувајте го идеалниот маз оти ја сите идиоти ги најдов па на крај ке останат паметните,сори фо офтопик секси девојка или зена ми е онаа која е самоуверена и зрачи едноставно верува во своите квалитети па немора да е некој ептен згодна доволно е да видам како се дрзи став и стас а очите се откриваат,за маз да не зборам усте лебдам од постот
   
 17. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Безобразна повикувачка насмевка :wasntme: Е тоа ми е секси, па уште и кога знае да флертува ко што треба, пресекси ќе биде :D
   
  На Balint му/ѝ се допаѓа ова.
 18. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  341
  Така еден дивјачки поглед, ко да ќе ме изеде. Се осеќам ко плен тогаш. :rofl: :rofl:
   
 19. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Секси ми е самодовербата ,насмевката ,оние демек случајни допири по не толку случани места ,секси ми е кога знам дека ме посакува и дека ќе стори се за да ме добие ...
   
 20. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.668
  Пол:
  Женски
  маж кој со поглед соблекува, што коа ќе те види веднаш знае што ти треба, секогаш спремен маж за све!
   
  На Ikarus му/ѝ се допаѓа ова.