1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што е конструктивна дискусија?

Дискусија во 'Канта' започната од Peanut Butter, 23 јуни 2021.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Peanut Butter

  Peanut Butter Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2021
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  1.435
  Пол:
  Женски
  Кратко сум на форумов и она што ми остави лош впечаток е начинот на кој се дискутира на темите. Повеќе од 50% мислењата се офтопик, полни со навреди и говор на омраза. Ако сакаме тоа да се смени треба да разговараме што значи конструктивна дискусија и на кој начин да го искажеме мислењето, а притоа да ги почитуваме соговорниците. Ајде да дискутираме како да го подобриме овој момент и да успееме да имаме различни гледишта, а да не се навредуваме едни со други.

  @Biljarkata и @Bezimenka90 се мои фаворити за коректно однесување на форумов, убаво би било да споделат став.
   
 2. Bezimenka90

  Bezimenka90 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  1.604
  Допаѓања:
  9.430
  Пол:
  Женски
  Има ваква тема веќе. Барај "Форумот и дискутирањето".
   
 3. Peanut Butter

  Peanut Butter Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2021
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  1.435
  Пол:
  Женски
  Не знаев, можна ли да ја избришам темата?
   
 4. Bezimenka90

  Bezimenka90 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  1.604
  Допаѓања:
  9.430
  Пол:
  Женски
  Err..не знам. Репортни ја за дупла и ќе оди во канта.
   
 5. Peanut Butter

  Peanut Butter Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2021
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  1.435
  Пол:
  Женски
  Не можам да ја најдам другата тема, може линк?
   
 6. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  26.510
  Допаѓања:
  206.092
  Што е конструктивна дискусија?

  Mission impossible.

  Многу сме страствени :D
   
 7. Peanut Butter

  Peanut Butter Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2021
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  1.435
  Пол:
  Женски
  Не е ок, стварно прочитав толку лоши навреди, ми се одмили форумов. Ваљда не сме тука за да лечиме фрустрации. Не зборувам за хиперкоректност на јазикот, ама мислам дека тотално се оди офтопик за да се извреѓаме едни со други. Башка, се губи поентата на темите.
   
  На NoirSerpentine, daylight, mode-kristina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Bezimenka90

  Bezimenka90 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  1.604
  Допаѓања:
  9.430
  Пол:
  Женски
  На Biljarkata му/ѝ се допаѓа ова.
 9. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  26.510
  Допаѓања:
  206.092
  Се согласувам сосема.
  Ама не престанува.
  Признавам дека и јас сум била безобразна...
   
 10. Peanut Butter

  Peanut Butter Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2021
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  1.435
  Пол:
  Женски
  На Bezimenka90 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Peanut Butter

  Peanut Butter Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2021
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  1.435
  Пол:
  Женски
  Чаре?
   
 12. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  26.510
  Допаѓања:
  206.092
  Еве се контролирам.
  Бааѓи сум сменета во однос на почетокот... :makeup:

  Ама толку можам, само за мене...
  Секој треба со себе да си се бори.
   
 13. Peanut Butter

  Peanut Butter Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2021
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  1.435
  Пол:
  Женски
  Мене не ме нервира толку навредувањето (а ме нервира), колку офтопик мислењата. Стварно темите се прават каша попара, не знам како може да си на тема прајд парада и 5 страни да има меѓусебно буцкање.
   
  На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
 14. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  1.092
  Допаѓања:
  3.758
  Пол:
  Женски
  На секоја тема е така. Конструктивната дискусија е прогласена за умрено.
   
  На Biljarkata и WildMk им се допаѓа ова.
 15. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.603
  Допаѓања:
  3.306
  Најбезбедно е во подфорумот „Форумски игри„. :D
   
  На Biljarkata и WildMk им се допаѓа ова.
 16. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  2.949
  Допаѓања:
  10.663
  Пол:
  Женски
  Ни таму не е безбедно.
  Те ловат мањаците и од таму.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  7.080
  Допаѓања:
  105.187
  Вие новите со вашиот идеализам |( :D Се знаеме со години и затоа не е возможно непристрасно да коментираме. Од некои само еден збор да прочиташ знаеш што мислат и ти се крева коса на глава :D
  И како што ќе ти речат во секоја фирма што држи до својот интегритет и се грижи за своите вработени - Ако не ти одговара, знаеш каде е вратата :D
   
  На Traveler91 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.