Што е она што ве прави поразлични од другите?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Gentleman..D, 7 јули 2013.

 1. Gentleman..D

  Gentleman..D Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  44
  Многу едноставно прашање кое би требало сите да си го поставиме ;)

  Што мислите вие што поседувате во вас..нешто што ве прави поразлични од сите други ?

  ако е дупла темата навистина се извинувам :worried:
   
 2. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Поразлична ме прави тоа што сакам да правам други луѓе среќни :)
  Поразлична ме прави тоа што можам со секој да се прилагодам.
  Поразлична ме прави тоа што работите ги согледувам од многу аспекти.
  Поразлична ме прави тоа што можам да се жртвувам за некого.
  Поразлична ме прави тоа што сум премногу емотивна :)
   
 3. BlackMarket

  BlackMarket Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2012
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  265
  Големата количина на шарм и харизма, поради што мислам дека можам СЕ да направам ако сакам.
   
 4. VIN.diesel

  VIN.diesel Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  419
  Искрениот поглед :emo:
   
 5. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.539
  Допаѓања:
  2.755
  Пол:
  Женски
  Претераната искреност (и не си ја сакам особинава).

  Од мојот поширок круг на луѓе ме прави поразлична тоа што се интересирам за работи кои девојките во моја близина не се интересираат, на пример, филозофски прашања за настаноко на светот, масони, религија, наука, јога и медитација, математика, шетање сам во природа, собирање школки на плажа кога сите се забавуваат, читање на некоја чудна азиска литература што и азијците не ја читаат, моето прочуено уникатно возење автомобил, влегување во дискусии за политика, секогаш ама баш секогаш што одам сама на црква, тоа што секогаш имам книга во близина, што претерано многу губам предмети и уште многу слични работи.
   
  На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
 6. EmmaBass

  EmmaBass Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  5
  Се! хохоох :P

  -Тоа што премногу верувам на другите
  -Тоа што постојано зрачам со позитивна енергија дури и кога сум тажна
  -Тоа што кога ќе засакам некоја личност безразлика колку и да ме повредува ја сакам :|
  -Тоа што сум премногу искрена
  -Тоа што можам да направам се што ќе посакам
  -Сето она на што сум подготвена да го направам за тие што ми значат
  -Способноста да се смеам кога ми се плаче
  -Способноста да ја скријам вистинската јас
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.142
  Допаѓања:
  2.743
  мислам дека тоа што секогаш го кажувам она што го мислам никогаш не оговарам туку кажувам во очи шо имам и поради тоа мислам дека колку ме ценаат толку и ме мразаат но јас барем не озборувам казжувам во очи и јебига то је то
   
 8. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.213
  Допаѓања:
  1.287
  Тоа што немам Фејсбук.
   
  На Bescheiden му/ѝ се допаѓа ова.
 9. vinozito1

  vinozito1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2013
  Пораки:
  583
  Допаѓања:
  3.415
  Откако знам за себе така се чувствувам.Многу поразлична од другите. Тоа не значи дека многу се ценам туку некако не можам да се вклопам во овој свет полн со дволичност и лаги.Се се случува со една цел , да искористиме некого .Се си мислам дека мојата искреност ми е аномалија од која ги плашам лугето.
   
 10. tropical

  tropical Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  59
  -Тоа што сум голем хедонист.
  -Тоа што сум издржлива личност.
  -Тоа што не сум преемотивна и не плачам за ситници, како што тоа го прави речиси секоја девојка.
  -Тоа што знам премногу да филозофирам.
  -Тоа што знам да пишувам и да се занимавам со цтање.
   
 11. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.380
  Тоа што гледам прво на другите да им угодам,а потоа на мене.Првенствено туѓата убодност,а потоа мојата.И те како ме иритира таа моја особина.
   
 12. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.827
  Допаѓања:
  36.153
  Пол:
  Женски
  Карактерот се разбира! :3 ;)
   
 13. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.233
  Допаѓања:
  9.601
  Пол:
  Женски
  Мислењето и стилот на кој ги правам работите. Се чувствувам како да сум црната овца во стадото...
   
 14. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.983
  Допаѓања:
  45.806
  Пол:
  Женски
  Искреноста и укажувањето помош на секој и во секое време , тоа што сите мои маани и недостатоци не ги сокривам едноставно сум природна не можам да глумам, пред секој во вистинско светло се прикажувам а знам не треба 8)
   
 15. Anne15

  Anne15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2012
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  239
  Пол:
  Машки
  Мојата голема трпеливост ме прави поразлична од другите.
  Ми се восхитуваат како сум толку сталожена и го чекам мојот момент.
  Нема потреба од брзање,трпение-спасение.
   
 16. Moira

  Moira Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.938
  Допаѓања:
  7.617
  Матичниот број :rofl:
   
  На cresa-jagoda, LittlePinky, Viktorijaaa5 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. ElenaRbd

  ElenaRbd Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  108
  Хмм..можеби тоа што премногу мислам, филозофирам и најмногу од се анализирам. Животот сам по себе е толку едноставен, а за оние кои премногу му ја мислат може да биде доста тежок. Всушност, понекогаш премногу мисли и податоци во главата не чинат за здравјето :)
   
 18. Crazygirl947

  Crazygirl947 Активен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Поразлична ме прави тоа што имам поинаков поглед за светот.
   
 19. Blue97

  Blue97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2013
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  44
  Самата јас : :rofl:
   
 20. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.244
  Тоа што сум премногу искрена, отворена, добра.
  Тоа што ги почитувам сите околу мене, со никој не се карам, со убаво разговарам.
  Тоа што им помагам на сите кои ме побарале, никому не сум свртила грб.
  Тоа што сум вегетаријанка, си живеам поинаков, поуметнички живот.
  Тоа што сум спортувам, филозофирам, читам книги.
  Воглавно е ова.

  Денес не треба многу за да си поинаков. Само биди добар, искрен, доволно е...