1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што е потребно за да станеш манекенка ?

Дискусија во 'Канта' започната од dani14, 4 август 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. dani14

  dani14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  0
  Што е потребно за да станеш манекенка ?
   
 2. beautiful87

  beautiful87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  116
  Пред се треба да имаш висина над 175(гледам кај нас и пониски се манекенки), нели си има соодветни пропорции 90 60 90(овие ретко кој ги има па затоа нешто приближно) да имаш здраво и цврсто тело( а не како некои што гледам се убаво ама ке се облечат во купаќи и целулит се цели), убава и негувана кожа, лице, коса се ... сеа во моментов не ми текнува на нешто друго. Oва се работи според мене ако сакаш да бидеш успешна манекена па и надвор од државава кај нас ако имаш висина и си слаба ке поминеш :D .
   
 3. dani14

  dani14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  0
  fala ocekuvam i po nesto od drugite devojk
   
 4. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  За ова не мораше цела тема можеше да прашаш во Сакам да прашам...?, ама ајде ќе ти одговорам на прашањето.
  За кај нас за да станеш манекенка треба да бидеш барем 168, а друго не е важно ако имаш врски или ако се “гледаш“ со сопственикот на агенцијата или менаџерот.

  За во странство треба шарм, висина над 175 пропорции како што ти кажаа, убаво лице, коса тен. Тоа е.

  А ти сакаш да бидеш манекенка? :^) :)
  :*
   
 5. dani14

  dani14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  0
  ami sakam da se probam pa ce vidime so ce ispadni :)
   
 6. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Море прилепчанче, ами појди во Шанел- Битола, таму секако ќе те примат ;) :D :rofl: :rofl:

  И ајде да ставиме клуч на темава, нема корист од неа- не покренува дискусија.

  А за Дани многу среќа, ќе ти треба со проблемот со целулитот што го имаш ;) :D (мала шала), и не отварај веќе дупли теми и теми што не поттикнуваат дискусија.
  :*
   
 7. beautiful87

  beautiful87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  116
  Несакам да те премислувам или да ти кршам филм ама мое милење е дека не ти треба да бидеш манекенка. Kај нас нема модни случувања, ревии, манекенките по нашите агенции се манекенки за промоции и хостеси а да не ти кажувам што имам гледано со свои очи, нивната работа не завршува само со промоција на производот туку многу често продолжува и на коктел забавите каде треба да изигруваат забавувачки на гостите. Oва не ти го зборам на памет, сум присуствувала на многу промоции и сум гледала со свои очи каде што им е кажувано оди играј таму(т.е. до оној :x ) играј онаму итд. ме сфаќаш нели? Aко навистина имаш предиспозиции и тоа е нешто што навистина го сакаш тогаш мој совет пробај некаде во странство но не очекувај дека работите таму ќе бидат поинакви особено на почетокот додека не се пробиеш и зачекориш на модната писта :) .
   
 8. kate15

  kate15 Нов член

  Се зачлени на:
  4 август 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Ако за тебе темава нема корист за некој има :devil:
   
 9. dani14

  dani14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  0
  Fala mnogu za soveto :)
   
 10. Inseption

  Inseption Нов член

  Се зачлени на:
  30 јули 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  За да станеш Манекенка, треба да прашаш искусна Манекенка што поминала низ се, и да и го послушаш советот а тој верувам ќе буде: да не стануваш Манекенка,за да не си го изубиш образот од она што ќе ти се дешава...Така најчесто се отвараат вратите на успехот во Манекенството..кај нас а и надвор за жал.Тоа е патот,нема друг!
   
 11. dani14

  dani14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  0
  Fala
  No jas nema da odam po toj pat ke bidam samo manekenka i nema potreba da si go izgubam obrazo no sepak fala fala mn :*
   
 12. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.707
  Допаѓања:
  150.442
  Свашта...сон на секое 5 годишно девојче...клуч ќе ве молам.
   
 13. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Веќе пријавив Лилит, ама неможат глава да кренат од спамери админиве, за жал. :(
   
 14. dani14

  dani14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  0
  E zs kluc?
   
 15. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.707
  Допаѓања:
  150.442
  Зт!
  Ова не е информативно биро за секакви глупости да се отвараат теми лепотице.
   
 16. dani14

  dani14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  0
  Pa ako vas ne ve interesira ne mora da pisuvate barem ostavete na drugi
   
 17. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.297
  Пол:
  Женски
  Ах Лилитке си беше поштедена ти овие денови додека беше на одмор, од вакви спамери. Да видеше уште колку ги имаше...
   
 18. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Никој не го интересира бе душо, си праша си доби одговор- тоа можеше да го направиш и во Сакам да прашам...?
  Сфаќаш ли што е проблемот, нема потреба да стои цела тема за 10 поста, очигледно е дека темава не поттикнува дискусија. Сега јасно ти е?
   
 19. dani14

  dani14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  0
  Ne nemie jasno
   
 20. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.707
  Допаѓања:
  150.442
  Абе затоа млекото и во кревет,не да ми дреме по форуми,па уште и маЛекенка ќе се прави...стварно темава ме тера да размислувам...
  Арно се одморив...сега морам да мислам. :(
  Oooф душичка,не и било јасно.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.