babylove кашички

Што е точно,а што грешно.

Дискусија во 'Канта' започната од anichka94, 12 јули 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.811
  Допаѓања:
  7.037
  На пример пишувате 4 работи за себе.
  Од кои 2 точни 2 грешни.
  И тој под вас треба да одговори кое е точно,а кое е грешно.
  на пример.


  1 Мажена сум.
  2 Имам 20 години.
  3 Имам куче.
  4 Знам да зборувам германски.

  И следниот после мене кажува.Што е од ова точно,а што не.
  Па пишува за себе.
  Се надевам дека нема вавква игра до сега,и дека ќе се забавуваме :D
   
 2. Kimey

  Kimey Активен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2015
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  2 и 4 точно, 1 и 3 грешно.

  1. Имам куќа на 2 спрата.
  2. Сакам поп музика
  3. Знам да танцувам
  4. Обожувам ананас
   
  На anichka94 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.811
  Допаѓања:
  7.037
  1 точно.
  2 грешно
  3 точно
  4 грешно.


  1 Невина сум
  2 знам да пеам.
  3 имам кадрава коса.
  4 Имам кафени очи.
   
 4. IronLady

  IronLady Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  31.315
  Пол:
  Женски
  1.неточно
  2.точно
  3.точно
  4.неточно

  1.имам плави очи
  2.немам точак
  3.имам возачка
  4.имам шарени нокти
   
 5. Mala Hembra

  Mala Hembra Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2015
  Пораки:
  302
  Допаѓања:
  474
  Пол:
  Женски
  1.неточно
  2.точно
  3.неточно
  4.неточно

  1.Висока сум
  2.Имам црна коса
  3.Обожавам да спијам до касно
  4.Имам преса за коса
   
 6. Addy

  Addy Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2015
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  194
  Пол:
  Женски
  1.точно
  2.точно
  3.неточно
  4.неточно

  1.имам сини очи
  2.имам брат
  3.ниска сум
  4.тренирам одбојка
   
 7. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.811
  Допаѓања:
  7.037
  1 точно
  2 грешно
  3 точно
  4 грешно


  1.Од Битола сум
  2. Ослабев 8 кг .
  3 Имам долга коса.
  4.го изневерувам дечко ми.
   
 8. omg92

  omg92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2014
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  579
  Пол:
  Машки
  1. Грешно
  2. Точно
  3. Точно
  4. Грешно

  1. Педер сум
  2. Имам зелени очи
  3. Слушам турбо фолк
  4. Многу јадам
   
 9. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  11.910
  Пол:
  Женски
  1. Точно
  2. Грешно
  3. Точно
  4. Грешно
  (не ме убивај :D)

  1. Имам долга и виткана коса
  2. Чувам 2 мачки
  3. Обожавам деца
  4. Не јадам месо
   
 10. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  673
  Допаѓања:
  2.513
  Пол:
  Женски
  1.netocno
  2.tocno
  3.netocno
  4.tocno
  1.imam sestra
  2.obozavam jagodi
  3.neznam da peam
  4.ne koristam instagram
  @Sanjichka007 me prevarila
   
 11. bombona23

  bombona23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2014
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  1.789
  1.Грешно
  2.Точно
  3.Грешно
  4.Точно

  1.Невина сум
  2.Плава сум
  3.Мразам музика
  4.Сакам пиво
   
 12. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  673
  Допаѓања:
  2.513
  Пол:
  Женски
  1.tocno
  2.netocno
  3.netocno
  4aj tocno
  1.imam oblini
  2.imam slatka nasmevka
  3.neznam da igram oro i sl
  4.mrazam gluvci
   
 13. omg92

  omg92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2014
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  579
  Пол:
  Машки
  @Arthur
  1. Грешно
  2. Грешно
  3. Точно
  4. Точно


  1. Играм ракомет
  2. Сакам животни
  3. Имам скриена желба да ги убијам сите
  4. Дебел сум
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  673
  Допаѓања:
  2.513
  Пол:
  Женски
  1.netocno
  2.tocno
  3.tocno
  4.netocno
  1.imam kafeni oci
  2.imam gusta kosa
  3.nemam vozacka dozvola
  4.cesto se guskam so brat mi
   
 15. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.811
  Допаѓања:
  7.037
  1 точно
  2 точно
  3 грешно
  4 грешно.


  1 јака сум во кревет.
  2 Спонзоруша сум.
  3 Вработена сум
  4 Се имам бакнато со чупе во уста.
   
 16. omg92

  omg92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2014
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  579
  Пол:
  Машки
  1. Точно
  2. Грешно
  3. Точно
  4. Грешно

  1. И јас сум јак вкревет
  2. Возам точак, како хоби
  3. Имам возачка
  4. Имам мачки
   
  На anichka94 и Sanjichka007 им се допаѓа ова.
 17. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  11.910
  Пол:
  Женски
  @omg92
  1. Точно
  2. Грешно
  3. Точно
  4. Грешно

  1. Се чувам за прва брачна ноќ
  2. Ме има удрено кола
  3. Кец у живот неам добиено
  4. Брзо зборам
   
  На anichka94 и omg92 им се допаѓа ова.
 18. omg92

  omg92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2014
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  579
  Пол:
  Машки
  1. Грешно.
  2. Точно
  3. Точно
  4. Грешно

  1. Во слободно време учам
  2. На факултет повеќето ми се 5ки
  3. Читам многу книги
  4. Спортувам
   
 19. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  673
  Допаѓања:
  2.513
  Пол:
  Женски
  1.gresno
  2.gresno
  3.tocno
  4.tocno
  1.imam golemi zadni obravcinja
  2.sakam kucinja
  3.nikogas ne sum se vozela na traktor
  4.nemam otideno vo Portugalija
   
 20. neongirl07

  neongirl07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2015
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  284
  Пол:
  Женски
  1. точно
  2. грешно
  3. точно
  4. грешно

  1. Имам брат
  2. Омилена боја ми е сина
  3. Не ми фали бившиот
  4. Невина сум
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.