1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што за вас претставува совршен маж?

Дискусија во 'Сингл' започната од blueeparadise, 25 ноември 2011.

  1. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    6.306
    Ееј, од кога не сум отворила нова тема, па редно време беше. :wasntme: Епа вака, се надевам дека не е дупла темава, површински разгледав по категорииве и мислам дека не е. На оваа тема сакам да поразговараме за тоа што едно машко (момче,дечко,маж сеедно) треба да поседува за да ве привлече? Под ова мислам, неговиот физички изглед и карактерот. Како го замислувате вашиот идеален маж и потенцијален партнер? Или не мора да биде толку совршен, секако никој неможе да биде совршен ама ете да биде според вас, блиску до тоа совршенство.

    Секој си има свои критериуми при барањето на дечко на пример, некои ги привлекуваат руси момци со сини или зелени очи, некои сакаат некои со поцрн тен, со разбушавена косичка, високи, ниски.. Се е работа на вкус. Ама физичкиот изглед не е тој што е пресуден, сепак мислам дека карактерот е поважен. :) Ама сега зборувам како би требало да изгледа едно машко за да ве привлече физички, не го мешаме неговиот карактер.

    А од друга страна, пример убавината може да е таа што ќе ве привлече ама каков карактер треба да поседува тој дечко за да ве задржи, кои карактеристики кај мажите најмногу ви се допаѓаат? :)

    Да си кажам најпрво за мене, јас баш и не се водам по некои цврсто поставени критериуми, еј он мора да биде со плава коса, висок 175 метри, со зелени очи инаку не ми се свиѓа. Мислам глупаво ми е. Мене едноставно кога ќе видам нешто, веднаш знам дали ми се допаѓа или не (зборувам за физичкиот изглед.) Ама сепак порано ете сите машки што ми се допаѓаа беа со шишка на страна џоа Џастин Бибер :D ,светло кафеави очи, средна висина. А сега па ми се допаѓаат машки што имаат потемен тен, што немаат нешто многу коса, имаат темни кафеави очи, имаат убаво тело итн. Ама ете, баш во моментов свиѓам едно рапериште - и тоа со шишка еј. :emo: Така да, нема врска. А за карактерни особини, паа неможам вака да ги одвојам баш, зашто скоро секогаш ми се допаѓале машки со различни карактери, ама знам дека не ме привлекувале никогаш оние мирните и тивките туку оние што се малку побунтовни во душа, што прават бељи ама се во свои граници, да не претеруваат. Сум паѓала и на тешки 'фраеришта' ,ама мислам дека помина тоа време. :wasntme:

    Епа, толку од мене па повелете, сега сте вие на ред. :)
     
    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
  2. lovely-girl

    lovely-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    617
    Допаѓања:
    653
    Пол:
    Женски
    Не постои совршен маж кој , совршено ке ја разбира жената 8)
     
    На marionce и PinkGir123 им се допаѓа ова.
  3. MonNy.B

    MonNy.B Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    36
    Никој не е совршен, машките најмалку, а, богами и ние не сме цвеќиња за мирисање... Но сепак, за мене е совршен оној кој ќе биде покрај мене и во добро и во лошо, што ќе ми биде рамо за плачење кога ми треба, што ќе ме сака, почитува и ќе го докаже тоа нормално...Едноставно оној што ќе ми биде и пријател и љубовник и сродна душа и се останато во исто време :) А инаку на изглед онака не би барала многу, за мене е многу поважен карактерот и однесувањето од убавината... Добро, сега, може да има некое мускулче на стомачето да не е онака „елегантно пополнет„ :D :D :D
     
  4. beached

    beached Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.697
    Не претставува.
    Секој во момент е совршен,а веќе во наредниот одвратен.
    Релативно е .
    Али ај,како го замислувам..факт е дека,совршен ќе е за мене ако е уметник. Не е адвокат,не е бизнисмен,не е сноб.
    Нека е музичар,сликар..
    Харизматично интелигентно типче,со луда смисла за хумор. Со кој можам да правам се.
    Од играње плејстејшн,пиење пиво,коцкање..па се до пазарење,готвење чистење.
    А физички богами,никогаш не сум го замислувала.
    Нека личи на Крис Мартин,на пример ;)
     
    На Thallia, crazylady, artist и 2 други им се допаѓа ова.
  5. Metal9Girl

    Metal9Girl Активен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    3
    Најискрено никогаш не сум размислувала на темава, но совршени мажи според мене нема..
    Најмногу ме привлекуваат малце повисоки,со потемен тен,црна коса,зелени очи и сакам да имаат мускули ,добро сега не премногу да бидат набилдани али онака малку... :)
     
  6. HeelsLover

    HeelsLover Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2011
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    655
    Пол:
    Женски
    Да изгледа негувано
    Да ми помага во домашните работи.
    Да има црти на мачо тип, но да биде нежен и чувствителен.
    Добро да готви
    Да биде нежен во кревет,страствен.
    Да не се плаши од страшни работи како : страшни животни,темница
    Да не биде злобен но да не биде пак многу мирен
    Да не се прави многу нај нај и да не се прави многу паметен
    и секако да има секси и убаво тело :inlove:
     
  7. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    Маж ми 8) :D
     
    На Naked Gun и Mayyya им се допаѓа ова.
  8. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    За почеток - да знае да ПОЧИТУВА. ;)
    Многу мажи не знаат што е почитување на жена.
    Потака, можеби ќе дополнам и други карактеристики, ама оваа ми е најбитна. :)

    Анегдота
    Барал некој маж совршена жена. После долго време му раскажува на својот пријател. Ја најдов совршената жена, ама и таа бараше совршен маж. :D

    Значи кој премногу се преценува и пребирува, ќе си остани со прстот в уста и ќе заврши со најникаквиот.
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  9. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    Совршен маж :?: ...
    [​IMG]
    :D
    Мислам дека нема таков. :geek:
    Но сепак ние жеништата сме такви створени што не ни требаат совршени нешта. Сме навикнале да ги сакаме оние несовршените. :)
     
    На XstrongerX и Metal9Girl им се допаѓа ова.
  10. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Дечко ми :wasntme:
    Маж кој ќе те разбира,кој ќе ти биде и пријател и љубовник,кој ќе те почитува,стабилен изграден човек со свое јас и свои цели.Маж со кој можеш да направиш сериозен муабет за било што,маж кој може да те насмее,изненади,да ти го разубави денот.
    Едноставно маж на кој ќе можеш да се потпреш,веруваш,маж кој љуби со цело срце...
    Никој не е совршен,секој има доблести и маани,но сепак сето ова што го набројав е доволно за тој во моите очи да биде совршен.
     
    На Sara123 и crazylady им се допаѓа ова.
  11. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    За мене совршен маж претставува маж кој е интелигентен, високо образован, воспитан, џентлмен, маж кој знае да почитува, кој знае да сака со срце, искрен пред се, љубезен и со смисла за хумор. Маж кој знае што сака во животот, со карактер, и маж кој што има цел во животот. :)
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  12. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Кратко и јасно-не постои таков.
    За сите што сум мислела дека се "совршени" излегувале тотални идиоти. Можам да набројам само некои карактеристики кои многу ми се допаѓаат: да знае да ме разбере, да ме почитува, да биде интелигентен, културен, искрен, да има смисла за хумор итн.
    Никој не е совршен додека не се заљубиш во него. :P
     
  13. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Паметен, интелектуалец, да ме љуби, да готви убаво, да знае да ме насмее. Да го бива со деца и животни и да е добар, да ме почитува. Не барам друго.
     
    На senjorita-v му/ѝ се допаѓа ова.
  14. drugarka

    drugarka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    1.418
    Допаѓања:
    4.979
    Овој список е долг кај секоја девојка што замислува совршен маж (не зборувам за надворешни карактеристики) и секогаш се надополнува и надополнува (а понекогаш и менува)..
    Совршен маж-
    да биде интелегентен со високо образование, да знае да почитува, да знае да направи компромис во донесување одлуки (сум запознала многу мажи што "тие се главни", така што ова ми е доста битно). да биде искрен, да знае да сака, да биде воспитан и со принципи, културен... Да знае да ме насмее, и да има исти интереси како моите-
    некој кој што слуша тоа што јас го слушам (музика)...
    Да гледа серии, за да ме разбере зошто толку време губам за серии.
    Совршен е за мене тој што знае да јаде со нож и вилушка (правилно да ги држи) пред луѓе, дома нека мацка ако сака.. хихи..
    Да биде човек со обврски (работа) и доста амбициозен за да постои т.н. "наречен" натпревар меѓу нас со цел да бидеме поуспешни и поуспешни..
     
  15. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.708
    Пол:
    Женски
    Бидејки ме мрзи да набројувам, само ке кажам дека за мене совршен маж е Ноа од The Notebook како карактер. Кој го има гледано знае зошто. :)
     
    На senjorita-v му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Да ме почитува,разбира и сака.Да не е тврдоглав,да е приземјен и сочувствителен.
     
  17. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Му оne and only-Петко. 8)
    Слика и прилика, памет, лепота, интелигенција...
     
  18. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Абе факт е дека за секоја една постои совршен маж/машко и дека таков и се наоѓа , финтата е во сликата што ја цртаме з анаш идеален дечко ...

    А општо совршено машко и не постои ;) нит женско мислам да не се лажиме ...

    За мене совршено машко од карактерна гледна точка ми е прво битно почит да има спрема мене, па тек после да си има цврст карактер .. да знае шо сака ... Да знае да ми даде и љубов и нежност ... и све остало шо мислам дека набројав у една тема ;) (А можи и истава беше ама ме мрзи да листам :lol: )
     
  19. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    знаеме сите нели дека не постои совршен маж,но мојот е блиску до совршенство (демек)

    тој е совршен кога:

    ми ја прости најголемата грешка во животот, кога ми покажа љубов и кога незнаев каде сум и што правам, ми е најголема подршка во животот, кога секојдневно покажува дека му сум на прво место во животот, кога готви чисти и ми носи кафе во кревет, кога прави да врискам од задоволство, кога е успешен и секој ден го закитува со нов успех, кога е сигурен во себе а пред се сигурен е во нас.

    тој ме почитува и се не плаши да го покаже тоа или да покаже колку се гордее со мене.

    а најсовршен е бидејќи не гледа никаков спорт и не пишува спортска :D ете тоа е моето совршено маже :inlove:


    а она што би сакала да го има за да биде совршен нели, е малку посмирен темперамент во одредени ситуации, и по спортско тело :tmi:


    а за недостатоците не зборуваме во темата така.... :?: :D
     
    На slavica999 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Devojche

    Devojche Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2010
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    36
    Кога е тука за мене во секое време и ги разбира моите ,,жалби и полаки,, кога сум во ПМС :D знам дека го имам совршениот до мене,се разбира од моја гледа точка...има и други доблести,ама ај сеа да не го фалам толку :D