1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што за вас претставува совршен маж?

Дискусија во 'Сингл' започната од blueeparadise, 25 ноември 2011.

  1. lovely97

    lovely97 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2016
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    9.087
    Пол:
    Женски
    Не треба да биде совршен доволно е само да е: паметен, грижлив, искрен, љубезен, романтичен, добродушен, несебичен, да знае добро да готви, и да ме прифаќа со сите доблести и маани.
     
    На GirlLove, Mr.Lover, strawberry06 и 3 други им се допаѓа ова.
  2. Sweetlove_0312

    Sweetlove_0312 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2017
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    12.852
    Пол:
    Женски
    Еве уште една интересна тема каде што ќе ги оговараме машките (п.с. ако има случајно машки што ќе го читаат ова да не се навредат или воопшто да не читаат, не е за нив :lol:) т.е. ќе праќате фотографии од некои машки артисти или актери и ќе зборувате какви се, дали сакате таков тип, таков изглед, дали се убави, а може и без фотографија за некоја личност во вашиот живот што сте ја сретнале и што сте сакале да се запознаете но сте немале шанса, или пак можеби некој имал, или општо можете да зборувате за какви сакате (пр. со сини очи, кафена коса, кинези, јапонци, американци)
    пример јас сакам дечко со убави заводливи црни очи, несакам многу плави, обожавам со црна коса, или кафена, може и смеѓа,а јас доста имам сретнато такви типови што се по мој вкус. :inlove:
    Енрике Иглезиас, за мене е совршен уф.. токму каков што сонувам :lol::wasntme:
     

    Прикачени фајлови:

    На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
  3. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.081
    Пол:
    Женски
    Фотографија немам , но ќе кажам каков дечко би сакала ( барем ) да сум запознаела во животов .
    Висок , со црна коса и светли зелени очи , не многу темен тен , онака мед боја на пример , со 2-3 пирса на лево уше , да слуша Еминем и општо рап , хип-хоп музика , да има стил и да е авантурист :)
     
    На stetoskop, Sweetlove_0312, IM.TMKQ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Ме привлекуваат, смеѓи но и со потемна коса и кожа. Зависи од останатите карактеристики.
    175 и повисок, убаво тело не многу навежбан туку да има спортски зацврстено тело.
    Темни кафени длабоки очи, но и зелени не е лошо.
    Карактер, став и убаво држење на телото. :)
    edit: кец шишана коса, да слуша рок и еден пирс на увото, по можност. :D
     
    Последна измена: 23 октомври 2017
    На Eva22, stetoskop и Sweetlove_0312 им се допаѓа ова.
  5. Crna Dama

    Crna Dama Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    21.843
    Пол:
    Женски
    FB_IMG_1508785928123.jpg
    :inlove::l:
    А иначе пред се да има добра душа, да почитува, и цени, да знае да сака, да биде паметен, да има карактер, да биде секогаш тука за девојката и во добро и во лошо. Сакам со плави очи, и малце повисок да е од мене.
     
    На cavalli, BoyL, Sweetlove_0312 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.695
    Допаѓања:
    1.990
    Ден Стивенс; совршенство :inlove:ваков посакувам да е мојот иден сопруг и не зборувам само физички туку и карактерно, сум го гледала по емисии и интервјуа вистински џентлемен, интелигентен, open minded.. Љубов!
    3E29E0C900000578-0-image-m-2_1489479582374.jpg ddblock.png
     
    На eliesaab, Sweetlove_0312, elimkd и 2 други им се допаѓа ова.
  7. strawberry06

    strawberry06 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    496
    Пол:
    Женски
    Да биде добар,нежен,грижлив,да ме сака со цело срце. Да ме почитува, да биде искрен и паметен. Од физички карактеристики да има добродушно лице,да е повисок од мене, да има топли очи и убава насмевка. :inlove:
     
  8. Carissa

    Carissa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2017
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    613
    Пол:
    Женски
    Самата идеја за совршенство е различна за секој. Иронично, и покрај толку маани, за мене совршено е тоа што го имам моментално. Го имам оној што го извлекува најдоброто од мене, што не се плаши од моите достигнувања, оној на кого секогаш можам да се потпрам и покрај мојата резервираност но во исто време и оној кој ме остава понекогаш и да се "сопнам" за да увидам дека сум доволно силна.
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  9. dayla

    dayla Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2017
    Пораки:
    478
    Допаѓања:
    5.606
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Eпа толку. :inlove:
     
    На Alisa22, cavalli, IM.TMKQ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Lianna Anna

    Lianna Anna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2017
    Пораки:
    2.458
    Допаѓања:
    19.574
    Пол:
    Женски
    Совршениот го имам. Уствари, ич не е совршен и чинам таков не постои. Ама мојот, ме издигнува мене, сосема обичната, до степен на совршенство. Иако сум далеку од тоа. Сакам да кажам, сме се прифатиле себе си со сите маани и доблести.

    Љубов, разбирање, поддршка, почит, доверба е само дел од таквото совршенство. Признавам дека прво паднав на физички изглед. Ама ако не беше тоа што внатрешно е, немаше ни да ни се случи љубов, а од истата, две прекрасни ќерки кои живот ни значат.
     
    На cavalli, GirlLove, ♣ Alba Viduam ♣ и 4 други им се допаѓа ова.
  11. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.294
    Допаѓања:
    20.771
    Пол:
    Женски
    Од физички изглед преферирам да е плав со долга коса и сини очи. Не сакам набилдани, обожавам стомаче кај машки. Сакам да е искрен, добронамерен, паметен, да има смисла за хумор, романтичен. Исто така, би било супер ако слуша рок/метал. Па уствари, мојов е скоро се ова освен со долга коса и не слуша рок/метал :D:inlove:
     
    На GabyTranceॐ му/ѝ се допаѓа ова.
  12. bijonse

    bijonse Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2016
    Пораки:
    681
    Допаѓања:
    1.265
    Пол:
    Женски
    ... би рекла 3 работи
    да биде висок, да знае да се однесува, и да има добра машкост во секое време! (y)
    све друго е бла, бла муабет...
     
    На PiaMia, dedrade и Dadusicka им се допаѓа ова.
  13. SeaMermaid

    SeaMermaid Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2015
    Пораки:
    1.138
    Допаѓања:
    14.422
    Пол:
    Женски
    Од страна на физички изглед:Висок,црн,темна коса и темни закосени очи,атлетско тело...Изгледот м е важен ама не пресуден.Од страна на карактер:Да е добар и чесен,искрен,да знае како да ме насмее,да биде мажествен,да биде упорен (јас сум тешка личност,слаб карактер кој лесно се откажува не е за мене),да биде решителен,да ме сака.И можеби една од најважните:Да знае како да ме направи да се чувствувам како најпосакуваната жена на цел свет,макар и за момент.
    Другото не важно...
     
    На Rusalka22, eliesaab, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  14. Miss.A.

    Miss.A. Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2017
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    2.313
    Пол:
    Женски
    Некој што ќе ми биде интелектуален предизвик, доста ми е од типови со лимитирани умови.|( А од физички изглед...нека биде висок и згоден, со заводлив поглед, as simple as that.(hollest)
     
    На star83, Dadusicka, Rama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Не знам што имам коментирано претходно сега го променив видокот за маж.
    Цврст карактер.
    Висок и згоден.
     
    На star83, Dadusicka, Rama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.692
    Пол:
    Женски
    Не барам совршенство.
    Така сите ќе ми го загледуваат :devil:
    Општо за мене совршено машко е тој што ќе ме разбира, почитува и цени.
    За карактерни особини.
    Физички: висооок (над 180 минимум :!:), не мора да е развиен нешто ама не сакам некоја соленка како мене или некок во заб што може да ме стави.
    Очи или кафени или сини :inlove:
    Брада може да има, не ми смета.А и да нема не е проблем.
     
  17. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Извинете вака што ви се мешам во муабетот но некои светски статистики кажуваат дека - духовитоста , вие жените ја ставате во топ 3 карактеристики за совршен маж.
    Читам, многу малце тоа го иницирате за предуслов кон прашањето ; што е за вас совршен маж.
    Патем, јас ги исполнувам сите карактеристики на совршен маж. + подуховит сум и од малиот Каспер. Совршенство статус SNGL. Мал проблем ; барам совршена жена.
     
    Последна измена: 12 март 2019
  18. Ма.нев

    Ма.нев Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    780
    Допаѓања:
    1.224
    Пол:
    Машки
    Ако го загледуваат значи е добар.
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. cavalli

    cavalli Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2016
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.612
    Пол:
    Женски
    Си го имам Мојот Господин Совршен.
    Прво ме привлече со карактер, потези, муабет, потоа со убавина.
    Се што барам кај едно машко ми е склопено во него.
    Не барам нешто нереално. Доволно ми е да има добар карактер, да ме почитува, да биде искрен - една од најважните особини ми е, грижлив, висок.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  20. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Слаб, да има убаво лице, да не е повисок од 180, да не е црн, да има пари :D и други фактори што тешко се опишуваат со зборови (мислам на она кога луѓето се препознаат едни со други - причината зошто секој не го привлекува секого и зошто е од некој агол излишно да се коментира во вакви теми).