1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што за вас претставува совршен маж?

Дискусија во 'Сингл' започната од blueeparadise, 25 ноември 2011.

  1. Nikola1967

    Nikola1967 Активен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Машки
    И моето куче
     
    На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
  2. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.722
    Пол:
    Женски
    Скроз се сложувам со тоа погоре што го пиша инаку...
     
    На jasbi и Nikola1967 им се допаѓа ова.
  3. TashSefton

    TashSefton Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2016
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    1.743
    За жал, изгледа само во Македонија "оправдани" причини за развод се: пиење, коцкање, тепање и швалерисување. За да биде потрагично, дури и ова е релативно. Секоја друга причина се банализира и етикетира. Само во оваа држава ко што гледам, немањето заеднички јазик, муабет, флуид, почит, хумор, поддршка, пријатна тишина, итн, се сметаат за небитни и смешни. Страшно.
     
    На Leat, Mantub, sj *O* и 9 други им се допаѓа ова.
  4. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.722
    Пол:
    Женски
    Ко што гледаш не ги наброја тие работи. Тие секако се подразбира дека се битни без никој да ги спомне..
     
    На jasbi му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Не е страшно, нормално е. Дај им на луѓето убави плати за да можат со една плата сами да живеат нормално и ќе видиш како со тек на време ќе се смени менталитет и ќе се разведуваат и затоа што малку монотоно им станало. Сега, луксуз е развод за се' и сешто.
     
    На Mantub, Роберт 7 и LiliBoz им се допаѓа ова.
  6. TashSefton

    TashSefton Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2016
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    1.743
    There:) банализирање и етикетирање :) а нигде не спомнав монотонија
     
  7. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Ок, не монотонија туку немање заеднички теми на разговор повеќе. Подобро?
     
  8. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.582
    Допаѓања:
    155.746
    Пол:
    Женски
    Некој ден ко ќе се врати натепана ќе сакаш маме да му ебиш ама џабе. Ти ја врати назад. Партнер шо пцуе во иднина е партнер кој тепа. Ама гордеј се дека ја врати назад.
     
    На Leat, sj *O*, lovestoneddd и 10 други им се допаѓа ова.
  9. minne992

    minne992 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 ноември 2013
    Пораки:
    4.134
    Допаѓања:
    25.080
    Пол:
    Женски
    ништо , нема таков маж ! :(
     
    На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    6.560
    Пол:
    Женски
    Коментарот ти е крајно разочарувачки. Луѓето велат мудроста иди со годините, ама гледам не било така.
    Види, нема потреба да се убедуваме. Јас знам што сакам и тоа го најдов уште пред многу години. Еве го седи до мене, па ти колку сакаш убедувај ме дека е илузија.
    Жал ми е за лажната слика која ја имаш оформено за младите денес, па си земаш за право овде да наметнуваш мислења и да ги убедуваш луѓето дека треба да се задоволат со многу помалку од она што го заслужуваат, бидејќи замисли тоа биле нереални очекувања.
    Ако искреноста, лојалноста, амбициозноста се нереални очекувања, тогаш не знам што е реално.
    Немам намера повеќе да ти реплицирам. Ако ти одговара така да мислиш, тогаш супер. Секој со своето искуство.
     
    На Leat, sj *O*, lovestoneddd и 18 други им се допаѓа ова.
  11. MarigoldA

    MarigoldA Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2018
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    10.404
    Пол:
    Женски
    И натепана ќе ја враќа назад пошто срамота што ќе речат луѓето, се разведила. Срамота е во северен фиром да имаш разведена ќерка.

    Не е дека младите се разгалени. Мене и 25 и 50 години да имам исто би ми било чувството на навреда некој покојна мајка да ми опцуе. Јасно ми е за каков профил на човек станува збор. Не само што би се развела и ќе тужам за навреда. Знак на непочитување и деградирање е. А ако дошол до таму да и пцуе семејство, нешто трето не е во ред со бракот, сигурно претходеле караници и неа и прекипило, не е дека ненадејно му дошло да опцуе, па ајде сега мала работа за два збора ќе си оди дома.

    Во тема од скоро, членка се жали како сопругот ја удрил, испадна работава не пазела што зборела, го испровоцирала, требало култура да има према мажот.
    Овде случај мажот не пази што зборува, пак жената крива оти го оставила.
    Заклучок: Мажот е секогаш во право. |(
     
    На Leat, sj *O*, lovestoneddd и 11 други им се допаѓа ова.
  12. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.184
    Допаѓања:
    23.863
    Маж ми пушта машина, пружа алишта, сам си ги пегла СИТЕ негови алишта, секогаш он фрла ѓубре, пазари, брише прашина, усисава, готви 2-3 пати неделно.... Исто како и јас. И оди на работа од 8 до 4, исто како и јас што одам на работа од 8 до 4. И? Робот е? Не е доволно маж? Јас не сум доволно добра жена зошто ги делиме сите обврски за ЗАЕДНИЧКИОТ дом?
    Работите денес се сменети од 'ваше време', и мажот и жената придонесуваат исто за домот, и двајцата учествуваат еднакво во чувањето деца. И нема ништо чудно во тоа.
     
    На sj *O*, lovestoneddd, cresa-jagoda и 14 други им се допаѓа ова.
  13. Next

    Next Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2019
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    948
    Пол:
    Женски
    Совршен не постои. И не треба да си правиме замисли, ваков сакам, тој е совршен, како за мене. НЕ. Ќе најдеш маж, ќе се заљубиш, и тогаш сите работи кои во твоите фантазии биле ,, несовршености,, ќе ти станат совршеност, ќе се вљубиш во нив
     
    На joy1, Роберт 7 и jasbi им се допаѓа ова.
  14. Oxymoron

    Oxymoron Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.391
    Допаѓања:
    12.243
    5. Да ми ги сфаќа шалите.

    И не ја жали младината, жали си ја ќерка ти. Што треба да дојде истепана за да ја примиш дома. А може и тогаш не, за еден шамар ли се напушта брак?

    @RainBow, @Dust, не знам зошто вакви мислења се толерираат на најголемиот женски форум. Каде доаѓаат жени кои сакаат да се разведат, жени кои се жртви на семејно насилство, жени на кои им треба поддршка за да ги напуштат токсичните врски или бракови. Толку им треба да се обесхрабрат и да си речат еј добро е, барем мојот не ме тепа (иако им врши психичка тортура секој ден).

    Ова не е нормално и не смееме да го нормализираме.
     
    На fbaby, sj *O*, lovestoneddd и 14 други им се допаѓа ова.
  15. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Значи, ако добро разбрав, ти си вдовец на неодамна почината жена, на ќерка ти мажот ѝ ја опцул истата таа почината мајка и твоја сопруга (како кулминација на којзнае какво нездраво однесување што го минимизираш), и ти сега тука се исмеваш и ја истакнуваш маката на ќерка ти како негативен пример? И како бонус на таа приказна, ти, истиот тој вдовец што неодамна изгубил сакана партнерка во хармоничен брак, блуеш шовинистички отров по темите дека сите жени во новчаник и клучеви од кола гледале кај мажите???
    Па човече, јас имам 22 години и без грам срам ќе ти речам, јес да пола балкански boomers сте за превоспитување во дух на нормална емпатија и либерализација, на свашта од такви на возраст ко тебе се имам кринџано, али ова е некст левел... толкав бес ми предизвика мислењево што дури физички ќе ми се згади, сериозно. Ја жалам ќерка ти од дното на душата. Да сум на нејзино место и да го прочитам ова, по весници би се откажала од тебе.
    Ако не си трол, ти си слика на сѐ ужасно во општеството останато од минати времиња, доказ дека годините ама апсолутно ништо не значат во поглед на зрелост и заслужување почит.
    Фуј, бљак, пу!!! :puke::puke::puke:
     
    Последна измена: 9 септември 2019
    На sj *O*, drugarka, lovestoneddd и 17 други им се допаѓа ова.
  16. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Што се замислуваш ти?Како тоа немало такви?Кој требе да ти пегла и пере женското ли?Затуцано магаре.
     
    На fbaby, Mantub, sj *O* и 15 други им се допаѓа ова.
  17. KateKane

    KateKane Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јули 2018
    Пораки:
    3.178
    Допаѓања:
    57.653
    Пол:
    Женски
    Кога жена ќе напушти некого ради пцовка титнете ми и ќе ви се јавам. Којзнае што све има проголтано у тој брак штом преку глава и дошло, обично сите гриземе и не сакаат да се разведат жените туку така.

    Друго, не знам како да го сфатам ова што некој тебе покојната жена која наводно толку си ја сакал ти ја пцуе, а ти челад таму си праќаш назад но во ред.

    Едно знам додуша, а тоа е дека си ужасен родител штом побитно ти е детето да ти е кај мажот него среќно.

    Кај се накотивте бе вакви на форумов, кај се запустивте.
     
    На Leat, sj *O*, lovestoneddd и 12 други им се допаѓа ова.
  18. Bkalco

    Bkalco Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2019
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Женски
    Совршенството е релативно и менливо. Тоа што за мене значи совршено, за друг не е, тоа што за мене било совршено пред 10 години сега не е. Како поминуваат годините така и приоритетите во животот се менуваат, па спрема тоа и значењето на овој збор 'совршено' се менува.
    Ако после 35 тата година помладите членови овде се навратат и прочитаат што напишале за совршено, сигурна сум дека тоа што сега го сметаат за совршено нема ништо да им значи.
     
    На jasbi му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Bubba-Hubba

    Bubba-Hubba Активен член

    Се зачлени на:
    31 август 2019
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Совршен маж НЕМА и не се ни стремете да барате ,така да помирете се со тоа што го имате покрај себе и сакајте го такво какво што е.Прилагодете се и вие на него и тој на вас хихи и ќе станете "совршенство".
     
    На Next и jasbi им се допаѓа ова.
  20. VoodooGirl

    VoodooGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    514
    Допаѓања:
    4.176
    Пол:
    Женски
    Мажествен момак со љубовен тепих на грб и груди за да ме топли преку зима.
     
    На Next, lovestoneddd, Alisa22 и 2 други им се допаѓа ова.