1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што за вас претставува совршен маж?

Дискусија во 'Сингл' започната од blueeparadise, 25 ноември 2011.

  1. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Прво и основно да ме почитува,да биде добар татко и сопруг, приземен, да има смисла за хумор, да знае нешто сам да зготви,да биде романтичен и малку зачинет со идиотизам :lol: и така натаму...вакви карактеристики за совршен маж може до утре да набројувам.

    Но едно од најбитните работи ми е:
    да знае да исчука орев ( не од долу да мава по оревчињата);
    да умее да набере печурки а не отровни да донесе дома;
    да умее да реже, копа,прска....


    Здравје кога ќе ми дојде ред за одбирање маж ќе го носам кај дедо на тестирање.Дедо ќе го носи во планина и ќе виде се што знае.Ако добро ги владее овие работи ќе биде човек од него, така вели дедо :D Па и кога би ги поседувал карактеристиките што ги набројав горе добивам совршен маж мада не верувам дека ќе најдам таков :D
     
    На girl.23 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. zanana

    zanana Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    57
    Пол:
    Женски
    Сега повторно го гледав Сексот и градот, на ФоксЛајв го даваа, нели...И колку и да го форсираат Мр.Биг за идеален, сепак Стив од Миранда ми е Тој! Не зборувам за физчки изгед, ама баш барам некој таков, да знае да почитува девојката да биде независна и во врска, а сепак при мали падови да биде силна потпора (и да не и префрла околу тоа).И сакам такви детињасти типови, Евергрини :D Барам некој со кој ќе бидеме и деца заедно, и возрасни заедно, кога треба! И ќе го најдам! :)

    И нормално, домашно ВАСПИТАЊЕ е клучно! Не ми е јасно како се ожениле момци кои на улица си чепкаат во носот?! :)
     
  3. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Да е згоден, паметен, високо образован, да знае да готви и да е посветен љубовник :)
     
  4. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Згоден,плоден и неопходен. :rofl: :rofl: :rofl:

    Оној што ќе ме сака и ќе го сакам. Критериуми некои цврсти немам, а тие што ги имам се лесно приспособливи. Тоа што ме привлекува е насмевката, а доколку интелектуално ме заинтересира, му паднав в тавче. :$ Не можам да набројам, да биде ваков,ваков и ваков и би бил совршен, зашто јас сум далеку од совршена и мразам совршенство, досадно е. Да ми се вклопи во мојот карактер, ваљда.... Тоа ќе да е... :)


    П.С Само едно има што не го сакам, а тоа е педантерија, ама она опсесивна. Имам таков другар, едно време работевме заедно и ми се идеше да го задавам. Синки ако не ја мрдни прашинката на левото ќоше од масата, светот ќе пропадни. :^)
     
  5. Unica

    Unica Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2010
    Пораки:
    536
    Допаѓања:
    603
    Оној кој ќе направи да се чувствувам како совршената жена. ;)
     
    На EuRo му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    [​IMG]

    :D :D
     
    На maci95 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. irena-10

    irena-10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2010
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    882
    Да ме сака, почитува, да ме смее, да има мозок, вреден, да ми се допаѓа како изгледа и да е добра личност пред се'.
     
  8. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    сопругот :l: изгледот ми е битен 40 % карактерот 10000000%,да ме разбира,да ми помага,да...дааа....се што прави мојот сопруг :l:
    ( ни тој не е најсовршениот принц на бел коњ,но многу си го сакам :* )
     
  9. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Јес да не постои, ама ако ја пуштиме фантазијата да работи ќе го добиеме...
    -Да ме сака
    -Да ме почитува
    -Да не ме изневерува
    -Да изгледа убаво
    -Да е негуван
    -Да има мала појма од мода
    -Да не јаде манџи или ако ги јаде да знае да си ги зготви
    -Да знае да си испере и испегла, не да чека се на мене
    -Да има работно место со солидна плата (и малку повеќе од солидна)
    -Да знае да ме разбере
    -Да ми биде:
    пријател
    љубовник
    чувар
    слуга
    шеф
    потчинет
    возач
    слушател
    советник
    кувар
    -Да има разбирање за моите проблеми
    -Да биде посакуван од многу жени, ама да го имам само јас
    -Да има добра кола
    -Да има по некое станче низ светов

    И немој сте рекле многу барам, па ако е совршен нека е совршен... :D
     
  10. Olgica80

    Olgica80 Активен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    За мене, јас сакам мажот кој ќе ми биде сопруг секогаш да биде до мене во добро и лошо. Да ме сака и почитува повеќе дури и од самата себе си. Да биде верен, работлив, добар, не сакам мажи силеџии, насилници, мачо типови. А иделаен маж мислам дека не постои и ние женските имаме недостатоци. Ако некој ме почитува и јас него ќе го почитувам. Ама, за жал во ова денешно време тешко да се најде маж, а да не ме излаже. Сепак, верувам дека машките не се такви дека има и добри. Мора да се има надеж. Поздрав.
     
    На TheIdealMe му/ѝ се допаѓа ова.
  11. maja.kostovska

    maja.kostovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    288
    Допаѓања:
    192
    Да е убав, висок, паметен, да ме сака, да е романтичен, да има по некое станче тук таму, финансиската ситуација да е под контрола, убава количка ... тоа е тоа а најважно е тие 8 личности да не се знаат меѓу себе :D шала на страна али тоа е тоа што е потребно :D
     
  12. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Шеф и слуга истовремено не бива а ако многу го бркаат некоја и ќе го фати, биди спремна стално да го имаш на око :D

    Таков каков што сакаш нема да најдеш :D
     
    На Мистер_89 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    ^^ ИксМен, битно е поголем дел да се исполнливи, за остатокот ќе се погрижиме по пронаоѓањето...
     
    На XMaN му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Да биде чувствителен! Нека се удара во гради пред други, пред мене го сакам таков каков шо е. Не верувам дека ќе љубам некој плиток и скапан. пу пу да не се заречам...

    Паметен и начитан. Да можам со него да разговорам за други теми освен за нашата врска и стварите околу неа. Да слуша добра музика ми е битно, како и да биде гурман. Човек кој ја сака храната го сака животот!

    Искрен и добар. Не сакам некои психолошки тортури и да се гонеме.

    И да има цврста рака за да може да ме партале у кревето 8)
     
  15. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Плукнат јас со пенис меѓу нозе нормално :P , му нудам веднаш брак, ако треба и на колена :D .

    Совршен маж е оној со кој совршено ќе се кликнеме и клакнеме на мнооогу начини, со сите меѓусебни несовршености :geek: .
     
    На Neytiri, zhap4e, BoaVista и 3 други им се допаѓа ова.
  16. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Ако е иста ко мене бегам на 100 километра само да не ја сретнам :D. Моја копија во женски облик па тоа има искри да летаат нон стоп, ќе се утепаме и плус две риби у врска загарантиран крах на сите полиња :D.
     
    На Мистер_89 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Justinna

    Justinna Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    29
    Да е добар пријател и добар љубовник. Маж кој знај да ме почитува, да има амбици и цел во животот. Маж со карактер. Маж кој знае да ме насмее, расположи и кога ми е најмповеќе потребен да е покрај мене :)
     
  18. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Средно висок и со убаво тело.Под убаво тело подразбирам и слаб,и малку по мускулест но не многу развиен.За очи не ми е многу важно дали ќе има зелени,сини или кафени но најмногу сакам зелени :inlove: .Сакам машки со кафени и црни коси.Ретко некој со плава да ми се бендиса.

    За карактер сакам да е паметен а не да се прави паметен што е сосема друга работа.Да е шармантен а не само да има празна убавина.Малку романтичен но само пред мене :) .
    Самобеднисани суштества кои се прават големи фраери не сакам.Но сепак да има самодоверба и да си ги знае калитетите.

    Во принцип не постои совршено машко,убавината е во несовршеноста ;) .
     
  19. Sramezlivoto

    Sramezlivoto Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    100
    Сакам да е висок и да има темен тен, бејби фејс, пред се спортист со едни добри стомачни (да не пуши и да ми зборува 24/7 зошто многу пушам за да ме фати инат да ги откажам). Сакам да е опуштен тип, шеговит, секогаш насмеан и најважно да има добар карактер, за да има разбирање во се :)
    Кога зборувам за изгледот, Taylor Lautner е одговорот. :inlove:
     
  20. awee

    awee Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    117
    Да ме сака.
    Да го сакам.

    И ваков да е
    :inlove: :inlove:
    [​IMG]