1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што за вас претставува совршен маж?

Дискусија во 'Сингл' започната од blueeparadise, 25 ноември 2011.

  1. BellaS

    BellaS Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    973
    Допаѓања:
    925
    Пол:
    Женски
    Совршените мажи не ги продаваат паметните жени :lol: :inlove:
     
  2. abcde

    abcde Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2013
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    13
    совршен маж нема, сватете го тоа. тргнете од тоа дали вие сте совршени па да трагате по совршен маж. Сите си имаме недостатоци и предности. :) :) :)
     
    На BellaS му/ѝ се допаѓа ова.
  3. BellaS

    BellaS Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    973
    Допаѓања:
    925
    Пол:
    Женски
    Има една интересна совршеност во целата несовршеност, а тоа е моментот кога ќе почнат да ти стануваат слатки оние мали недостатоци што ги има избраникот :lol:
     
    На crazylady, kim.k, glosipgirl и 2 други им се допаѓа ова.
  4. Dark-Lady

    Dark-Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2013
    Пораки:
    563
    Допаѓања:
    910
    Хмм... па тоа би било јас во машка верзија :lol: :wasntme:
     
  5. Boss.7

    Boss.7 Активен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    За мене еден совршен маж односно момче би изгледало вака:
    Барем 5до10 цм повисоко одмене ,да има убаво тело немора стомачни но сепак да биде прибран :D .Потемен тен и кафеава или смеѓа коса

    Да знае како да се однесува со девојче и да не биде премногу срамежлив.Не сакам љубоморен дечко и некој кој нема да ми дозволува да се дружам со машки или да бидам во близина на машко друштво .Да биде романитчен и да ме изненадува постојано. Не сакам некој глупав кој можам да си го вртам на малиот прст ,туку некој кој што ќе има свое јас и што ќе си стои на тоа што го има кажано. :)
     
  6. loveuhateu3

    loveuhateu3 Активен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    На прв поглед, најмногу ми се свиѓаат оние со пресекси мускули..стомачни...ова-она...високи...Ама не се заљубувам секогаш во такви...Зошто љубовта нема врска со изгледот :) и никој не е совршен..
     
  7. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    Паа за мене совршен дечко има плави очи и поразлична фризура од шишање на кец, немора да има стомачни ама да има тежина нормална за негова висина(да не е дебел), се облекува адекватно за пригодата,по возрас е година две поголем од мене,има завршено средно и сега студира на некој појак фах(иако го чека дебела штедна книшка од неговите),ја има прошетано цела европа и ги има прочитано барем делата од средно, има цврст карактер и пред се е џентлмен ,има ајфон и вози ауди ии е лудо вљубен во мене :D
    секој ден ми праќа по една ружа, а ме буди кажувајќи ми колку ме сака
    даа знам дека сум материјалист ама тој и таква ме сака :D

    е кога ќе си најдам ваков дечко тогаш ќе се заљубам вистински, се додека да се појави мојот принц во ауди ќе си бидам сингл или во open relationship :tmi:
     
  8. aerodrom

    aerodrom Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2010
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    85
    Совршен е оној кој во зборови не греши!
    А тие што гледаат на надворешните работи кај мажот многу се лажат, на почеток им е супер но тоа кратко трае, после се чудат како можеле да се омажат за таков човек, се каат што направиле погрешен избор.
    Грешката не во тоа што не знаат како да го одберат вистинскиот туку уште побитно е што ни самите не се усовршуваат.
    Најпрво секој да гледа да се усовршува самиот, па спрема грнето ке си дојде и капачето.
     
  9. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Не е тоа оној кој ќе ми спушта месечини, туку оној кој ќе ми чита од омилената поезија и ќе ми лупи портокали кога сум настината.И оној со кој единечниот кревет во кој сме стиснати ќе ми биде поубав од сите најубави места на планетава.Се надевам дека тој ќе биде Тој, таткото на моите деца.
     

    Прикачени фајлови:

    • 1.jpg
      1.jpg
      Големина на фајлот:
      153 KB
      Прегледи:
      116
    • 1.jpg
      1.jpg
      Големина на фајлот:
      142,2 KB
      Прегледи:
      116
    • 536953_10152581930795065_823770353_n.jpg
      536953_10152581930795065_823770353_n.jpg
      Големина на фајлот:
      23,3 KB
      Прегледи:
      115
    На Еlinas23, glosipgirl, Thallia и 2 други им се допаѓа ова.
  10. Cutiepie

    Cutiepie Активен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2013
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    3
    Ne postoi sovrsen maz :)
     
  11. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Токму така. Сите мажи имаат по некоја маана.
     
  12. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Не постои, но за мене совршен маж е оној кој не бара ништо а нуди многу.
     
  13. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Совршенство не постои,секој треба да си бара своја слика и прилика ,некогаш претеруваме со желбите и барањата :lol: важно е да те сака,да те почитува ,да има пари и добро де да не е ни грд :lol: :P
     
  14. dejana2

    dejana2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    38
    Ова совршен е малку тешко за дефинирање како и да е, не може да биде совршен во буквална смисла на зборот. Ама совршенство од маж е оној кој има ерупција од интелигенција, самодоверба, самоувереност во граница на нормала. Секое надминување на границата ја искривува сликата. :)
    Тој знае да разбуди во тебе не само пеперутки туку и други животинки, и не само во стомакот туку и во целото тело. ]:)
    Знае само со поглед да те соблече и да те гледа со дрзок поглед :devil:, и во исто време е и доминантен и нежен.
     
  15. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.239
    Допаѓања:
    124.402
    Совршен е ако сфаќа што е ПМС и ме почитува.
    Совршен е ако и после месеци, се возбудувам што ќе го видам.
    Совршен е ако неговиот мирис ми е мир на душата.
    Совршен е ако ме бакнува додека спие.
    Совршен е ако неговата прегратка ги решава сте проблеми на светов.

    Од ситниците, сакам да е писмен(да не ми пишува радос, сварно, сватка си и неможе), да не е алкос, да не пуши и дрогира и да не се коцка.

    Гајле ми е дали е нежен, груб, дали има зелени очи и е висок со црна коса, ич не ме боли што има завршено и дали вози ауди, дали има пари и колку, дали имал стомачни(жити мајка, не ми треба за дрва цепење), ич не ми е гајле ако му се плави очите, дали бил на јак факултет, и дали имал ајфон(дека со ајфонот може да е*е или што- ова никогаш нема да го сфатам), ако ми прати ружа од глава ќе му ја удрам(значи заебал нешто).
     
    На Snowbell, crazylady, Daydream и 3 други им се допаѓа ова.
  16. Evertsen

    Evertsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    102
    Темата малку неисправно ми звучи.
    Сите тие мажи кои ги наведивте, се исто толку несовршени колку што се совршени.
    Мажите (па и жените), кои евентуално би ги поседувале сите претходнонаведени позитивни особини, истовремено би поседувале скоро еднаков број на негативни особини.
    Маж (па и жена) кој изгледа идеално, е амбициозен и успешен, образован, џентлмен со манири, па уште на тоа додадете финансиски добро да стои (како што потајно сите милуваме) - најверојатно ќе има големо его, ќе биде исцрпен од заработувањето на таа успешност и кариера, прагот на толеранција најверојатно ќе му биде помал, ќе сака да доминира во вашиот однос и да има контрола, и пред се - едвај ќе успевам да го задржам покрај сите тие жени кои ќе го посакуваат еднакво многу колку и јас!

    А вие ќе бидете тука да ги трпите последиците од сите тие негови совршености, исто така како што би ги трпеле неговите несовршености. :)
    Во сето тоа, само пред вас како партнер ќе си дозволи да исплива на површина сета несовршеност која светот не успева да ја види. Само веројатно цената на трпењето “совршеност’’ е помала.
     
    На crazylady, glosipgirl и DELFIN-15 им се допаѓа ова.
  17. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.594
    Допаѓања:
    155.796
    Пол:
    Женски
    За мене таков маж би бил, да е маженствен, да се бори за тебе, а сепак да не е „над тебе“ (ги знаете оние кои сакаат да бидат „лидерите“ да бидат поавторитетни), да не е некој преромантичен, што јас таквите ги викам лигуши. Да биди образован и успешен и да има вкус во музика (кој ќе се кара и за то xD)
     
  18. Christina.A

    Christina.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    354
    Според мене совршен маж не е оној со совршено тело и лице,туку оној со карактер кој знае да слуша и знае да те разбере,знае да постигне компромис за нешта а не се прави главен дека тој е маж и неговиот збор мора да е последен. Оној кој ќе ти помага колку што може во домашни обврски и со децата,а не да ти го остави само тебе и па ти како знаеш така снаоѓај се. Оној кој ќе ти го пружа истото внимание и истата љубов како и во текот на врската,ќе те бакнува за добро утро и добра ноќ,значи оној кој никогаш нема да олади према тебе. Оној кој го сака семејството,се грижи за него и не го запоставува. :nod:
     
  19. UnknownLadyDi

    UnknownLadyDi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2012
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    951
    да ме сака и цени..хммм и да биде висок, е тогаш ќе биде совршен!:D
     
  20. doll.a

    doll.a Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    1.294
    Допаѓања:
    3.168
    Пол:
    Женски
    Има една порака тој што го бара совршениот маж или пак жена нека си легне во кревет и комотно нека си го сонува зошто таков не постои :D
    Али еве дека темата е што преставува совршен маж за вас би го издвоила следново:
    Убав , со зелени очи ,црн , да ме сака , да е искрен, да ми верува, да е тука за мене кога ми е најпотребен, да ме подржи , да е друштвен и комуникативен .