1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што зготвивте последно?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од ludoto19, 16 декември 2011.

 1. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.211
  Допаѓања:
  41.332
  :) Мислам дека нема ваква тема
  Јас последно зготвив т.е направив салата од цвекло варено, рендано, со сол лук и оцет :mm:
  Вие?
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 2. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.548
  Маги супа со кнедли :) за појадок :)
   
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.412
  Пол:
  Женски
  Соја шницли потпечени со компир и сиренце.
  Сега одам да го напишам истово во Што денес за ручек, Што направивте последно, СДК, Се од компир.... ;)
   
 4. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.171
  Допаѓања:
  39.119
  Ориз со грашок и моркови во рерна, прелиен со сос од кари и павлака.
   
 5. mamita

  mamita Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  174
  Пол:
  Женски
  Гравче-тавче
   
 6. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.855
  Допаѓања:
  103.647
  Пол:
  Женски
  Пита со праз и со мелено месо :angel:
   
 7. elcezelce

  elcezelce Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  2.990
  Допаѓања:
  20.611
  Пол:
  Женски
  Леќа ( додуша сеуште ја варам ама тоа е последно ) :angel:
   
 8. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  Вчера вечер за мезе ракчиња од тие готовите од веро во кесе што се.Ги ставив во вода да извријат и ги заборавив.После 20минути влегувам во кујна има што да видам тенџерето каклица црно а ракчињата подзагорени ама со лимон и сенф ги пројадовме малку горчеа ама лимонот ублажуваше.
   
 9. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.211
  Допаѓања:
  41.332
  Ако де, ако си ги направила топ, пофали се :D

  Јас направив ориз :D со помош на татко ми, зашто се уште не знам да го правам убаво :(
   
 10. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.412
  Пол:
  Женски
  Се зезам, си викам каде да се пофалам :?: ....а зошто да не секаде :lol:
  За да не бидам офтопик, одам сега да "зготвам" едно вкусно кафе :)
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.067
  Допаѓања:
  8.084
  Пол:
  Женски
  Ориз. :lol: и пилешко со Маги тоа сочното (од рерната) . :rofl:
   
 12. mia9184

  mia9184 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  Гравче со пушена сланина :)
   
 13. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.040
  Сос од магдонос, за риба :)
   
 14. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
 15. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Пица, јамии :P

  [​IMG]
  Нешто како ова излезе
   
 16. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  358
  само што раскренав ;)
  пржено стекче со кари и помфрит со малешевско сирење....јамииииии :wasntme:
   
 17. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.990
  Пол:
  Женски
  Алпска супа, пржени компирчиња и шопска салата, додека дечко ми надвор правеше кременадли на скара :wasntme:
   
 18. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.152
  Допаѓања:
  41.482
  Пол:
  Женски
  Ако се рачуна правењето колачи и торти, тогаш јас последно имам една утната кремпита :lol:
  Цело време одев по рецептот, но излезе пандишпањот да биде многу тенок ем мек, откако се испече немаше шанси да го извадам од плехот! Цел се растури! И ојде во ѓубре! Па матев ново тесто за пандишпањ :tmi:
  Додека да го направам ова, кремот со пудинг веќе одамна беше направен и подизладен па се направија грутки :envy: И пак корите се испокршија. Кремпитата беше каша-попара! Лепено парче по парче, ко слагалица да си редам :D
  На крај само замаскирав одозгора со многу прав шеќер, и на мое изненаџење кремпитата сите ми ја пофалија! :D
   
 19. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.503
  Допаѓања:
  966
  Пол:
  Женски
  Вчера за вечера зготвив шпагети. :D
   
 20. fierce

  fierce Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  178