1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што или кој ве изнервира денес?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од koritsaki, 6 јануари 2011.

  1. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Дечко ми,не е ни прв пат ни последен да ме изнервира...
    Заради дружењето т.е пиењето вчера со другарите негови скапани си ја пропушти шансата денеска за да најди работа,што би го осигурала за цел живот.Затоа што е тврдоглав и еднаш не застанал цврсто на тоа што го рекол.А веке 20 години има и уште мамо дај тато дај....уффф како ме живцира :@ :@ :@ И на крај мене ми се налути :@ Глупчо :@
     
  2. FuffyToooU

    FuffyToooU Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2011
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    119
    И мене дечко ми :| и тоа баш сега.. заради него неможам да доучам.. Ми се јави и ми рече да излеземе, реков да почека да доучам па ќе излеземе и се налути (се јас имам работа, за него никогаш сум немала време) |( И се изнервирав угасив мобилен и сега неможам да учам.. па реков ај малку на фемина да видам што има.. :devil: :devil: :devil:
     
  3. dudiich

    dudiich Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Денес ме нервираат сите .. Почнувајки од дечкото, па до родителите. :@
     
  4. Sunday-Rose

    Sunday-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    123
    Пол:
    Женски
    Ме изнервира една префесорка и тоа ептен, и тоа последен 4ас.... :):):)
     
  5. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Манчестер!!! :swear:
     
    На Forgotten му/ѝ се допаѓа ова.
  6. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Дечко ми!
    Неразбрано створење!
    Ќе види!
     
  7. SrcexD

    SrcexD Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Me iznerviraa prijatelite koi neznaat da si go odrzat zborot i menuvaat niv kako im odgovara :@ :worried: :@
     
  8. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    „ДРУГАРКИТЕ“ :( :( ме изнервираа до безкрај ;(
     
  9. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Форумџиките што се однесуваат како да на 5-ти јуни (или јули ќе да беше) да ќе имаме избори на форумов. Аман те бре девојки.
     
  10. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Веѓлакот и мустаќлот! |(
    Ги тафрам секој трет ден. Аман! ]:)
     
  11. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Дечко ми.....значи косава почна да ми побелува од него.Он на мене планови ќе ми праи ццц,нешто во последно време не е како што треба психата му е малце нарушена :@
     
  12. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    За време на ручекот ме изнервира свеки, не со збор туку со однесување...сабајле исто така... :?: а до вечер што ли ќе биде???
     
  13. unhappyy

    unhappyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    147
    Дебилите што учат со мене у клас.. :@ :@ Ми ги избришаа сите слики од компијутер што ги имав со дечко ми..Најтрагично е тоа што тој што ми ги избриша сликите порано бевме како брат и сестра,и откако раскина со другарка ми све прави за да наштети на секој кој е во нејзино друштво ама ке му вратам за ова.Неможам да го поднесам повеке :@ :@ :@ Дебил!!!
     
  14. ivo-na

    ivo-na Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2011
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    39
    Ме изнервира татко ми! За првпат после 3 ипол години го прашав за да одам кај дечко ми, а тој ми вика: Како така, не е тоа в ред, како ќе одиш таму на гости, да не ти е братучед случајно ?! :@ :@ :@ :punch: :punch:
     
  15. eemmiilliijjaa

    eemmiilliijjaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    549
    Допаѓања:
    213
    ме нервират дволични луѓе коии ги има многу ии кога им треба нештоо те сакаат најмногу на свет а кога не им требаш те мразат,пред тебе НАЈДОБРИ ПРИЈАТЕЛИ а зад грб гроб ти копаат .тоа ме нер секој ден :@
     
  16. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Ме нервираат себични дволични луѓе,луѓе кои ти се праваат пријатели, искористувачи .
    Ах светов е полн со такви луѓе :devil: :devil: :devil: :devil:

    Колку повеќе ги запознаваам луѓето толку повеќе ги засакуваам животните
     
  17. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    Ме изнервира - т.е. ме извади од такт - една порака која ја добив од една ,,другарка,,. :@ Знам дека нејзините дома се прилично симпатизери на една политичка партија, па веројатно и го перат мозокот дома дека ,, тие се најдобри ,, и слично. Како не и е срам да пишува такви пораки, јас стварно не знам.

    Во поракава, ми вика, провери си дали си на избирачки список, па некои фини фини најфини глупости, и види дали ќе можеш да гласаш. Чекај малку бе, си ми пратила ли порака да ме прашаш како сум, ми праќа порака дали можам да гласам. Па колку ми е мило што после изборите станувам полнолетна, кеиф ми е ептен. Само ладно и ,,одбрусив,, дека не можам да гласам. :fubar:

    Добро стварно не ми е јасно, како е можно на 18 години да се замараш со политика, уште од сега да лижеш газови на фејсбук и да прибираш гласачи... :@ Е од такви ни пропаѓа државичкава наша јадна, за греови. Наместо да земе да ужива, ми бистри политики тука. Жалниот дел е што не е единствена, речиси цела генерација ми е зачленета де кај едните, де кај другите.

    Епа ќе пукнам од мака, таквите потрчковци еден ден работното место ќе ми го земат. На крај ќе си останат само тие во државава. Па нека си организираат избори секоја недела, па една недела едните, друга недела другите. Кој ќе собере повеќе гласачи, кој ќе се излиже повеќе. Асалните одамна веќе се заминати што подалеку од тука.

    И после оти не сум била патриот. Којзнае... :geek: Лута сум му на штркот што ме оставил овде и што се нервирам за вакви глупости на неполни 18 години! Бјутифул Маседониа - уелком ту хевн. |(
     
    На Madonna и julie77 им се допаѓа ова.
  18. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.681
    Допаѓања:
    97.907
    Пол:
    Женски
    Ме изнервира од сабајле еден мејл..вчера пуштив мејл на еден оглас за работа и сабајле викам да ги отворам очиве со кафе пред нет...кога оп мејл од непознат,отварам што да викам-почитувана повикани сте на разговор во 11 часот ,брз поглед на часовникот гледам 10 и 30 :sweat: уфф,ме препоти моментално како ќе стигнам јас во Скопје за половина час..и гледам дека човекот оставил телефон,си мислам да се јавам можеби може да се одложи,а тој ми вика интервјуата за денес се завршени,како завршени кога е 10 10 и 30 а јас сум во 11 часот :envy: :envy: :envy: не разбирам навистина :worried:
     
  19. anima

    anima Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    275
    Ме изнервира еден чичко италијано,кој не е многу ажурен и никако да ми испрати еден важен меил кој го чекам цело сабајле,а потребен ми е за попладне.
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  20. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Денеска ме изнервираа едни три точки, да. Не е воопшто чудно, колку и да сум луда, не сосе сум се избудалела, има се уште здрав разум во главава.
    Појаснување: моево Ел хефе е директор, кој најдобро би директувал кога воопшто не би присуствувал во канцеларијата. Би одел само до најблискиот до него автомат да си ги прибере парите, а се’ друго поврзано со делот на мојата работа и хефувањето, ќе му биде спремено, стокмено, пратено до дома за потпис и печат, бидејќи и без тоа, времето не само што побрзо врви без него, но и работата врви како воз експрес. Но, за да не му е досадно човекот од време-на време по своја иницијатива оди на разно разни настани, за кои потоа се прават извештаи. Но, бидејќи тој е Ел хефе, извештаите негови, ги правам јас, пак освен овој, оној поврзани со уште два три други збора, во неговите прибелешки ќе најдете три точки после неколку неповрзани зборови... тоа бидејќи жабава клета има ум да знае што се зборело и кој збор на Ел хефе не му идел во главата за да го опише денот, кој очигледно напразно си го потрошил и тој самиот, пак и потрошил од времето на оние, што го организирале настанот.
    Е овие три точки денеска посебно ме извадија од кожа, бидејќи и не можев да им го најдам местото во мојов извештај. Така што не Ел хефе ме нервира, побогу, како би можел он, кога од неговата милост јас зависам, лебецот и солта ги џвакам благослувајќи го ко што вели баба ми „со златна лажица да јадеш“, а овие триве точки, што штркнале на изгужваново ливченце со округли отпечатоци од кафе. :)
    Сега ми е подобро да и ќе прославам со кафе, бидејќи нешто слабо ми се буди мозоков, инсомнија ме јава подолго време и слабо функционишем... аха, можно е и да не е до трите точки хм... што ли ќе е?!? :)
     
    На bejbi.91 му/ѝ се допаѓа ова.