Што имате на ѕидовите во вашата соба?

Дискусија во 'Дом' започната од levely, 21 октомври 2012.

 1. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  897
  Секој различно...Оние со уметнички дух сакаат на ѕид да имаат некој уметничка слика други пак (особено тинејџерите) обожаваат постери и слично.
  Кај мене со соба има 2постери, розев часовник и платно со Ајфеловата кула :inlove: :inlove: :inlove:

  Што имаете вие на ѕидовите во вашата соба?

  ако е темата дупла слободно канта ;)
   
 2. Rna

  Rna Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  59
  Постерии :$
   
 3. Micheleljubov

  Micheleljubov Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  484
  Допаѓања:
  2.938
  Дупки :|

  Треба да се измазни ама никако на ред да дојде
   
 4. Pubu-bubu

  Pubu-bubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  41
  Платно со слика од боб марли.... :$ :$
   
 5. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.734
  Пол:
  Женски
  неколку постери,слика од мене,тапет со цветови на еден ѕид и залепени големи цветови на спротивниот ѕид. :)
   
 6. Ana122

  Ana122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  30
  постери :)
   
 7. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  На ѕидот од мојата соба имам:постери,слики и табла за потсетување.
   
 8. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  731
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  ништо немам инаку собирам постери од 1D ќе ги лепам :D
   
 9. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.986
  Пол:
  Женски
  На ѕидот над креветот имам огромен Бон Џови постер,а на другите постери :rofl:
   
 10. Srekichka

  Srekichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  39
  Имам четири полици и само тоа .. порано што немав по нив, но откако летово искречивме ги оставив само полиците и поубаво ми е вака :)
   
 11. Bubbi

  Bubbi Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  562
  Имам две полици, една сложувалка урамена од 500 парчиња (како слика) и две мали А4 слики со детски мотиви витраж (на стакло, нели). Емотивно сум врзана за нив, од малечка ми се во соба :)
  Уште една наредена сложувалка од 3000 парчиња (80х120см) чека да се урами и закачи.
  Мрдната сум по сложувалки :D
   
 12. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  Полици,огледало,мечиња,стикери,слики
   
 13. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  663
  Слики,мечиња,стикери.. :)
   
 14. Ilusionist

  Ilusionist Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.906
  Полици и портрет. :)
   
 15. Ingvild

  Ingvild Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  519
  Допаѓања:
  3.272
  Пајажини :P
   
 16. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  358
  Пол:
  Женски
  ах покрај сестра ми неколку мечиња и еден куп флеки од утепани комарци
   
  На FotoLina3 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.409
  Допаѓања:
  48.817
  Пол:
  Женски
  Слики од мене во 6то, што обавезно треба да се тргнат, полици и постер што го украдов од еден клуб на одмор. И тоа :)
   
 18. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  Полици,сега баш периодов сакам да ставам 2 убави слики,да најдам.Во боја е офарбано па досега немав некоја потреба,али морам да си ставам ќе изгледа далеку подобро со нив.
   
 19. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  1.648
  Допаѓања:
  13.939
  Полици, и ситни ѕвезди што светкаат..
  Нив планирам да ги извадам, да ставам од стикерсите.. :)
   
 20. Winter222

  Winter222 Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  7
  лепенки со шарени цветчиња и кругови :)