1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што имате на ѕидовите во вашата соба?

Дискусија во 'Дом' започната од levely, 21 октомври 2012.

 1. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  902
  Секој различно...Оние со уметнички дух сакаат на ѕид да имаат некој уметничка слика други пак (особено тинејџерите) обожаваат постери и слично.
  Кај мене со соба има 2постери, розев часовник и платно со Ајфеловата кула :inlove: :inlove: :inlove:

  Што имаете вие на ѕидовите во вашата соба?

  ако е темата дупла слободно канта ;)
   
 2. Rna

  Rna Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  62
  Постерии :$
   
 3. Micheleljubov

  Micheleljubov Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  484
  Допаѓања:
  2.939
  Дупки :|

  Треба да се измазни ама никако на ред да дојде
   
 4. Pubu-bubu

  Pubu-bubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  41
  Платно со слика од боб марли.... :$ :$
   
 5. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.736
  Пол:
  Женски
  неколку постери,слика од мене,тапет со цветови на еден ѕид и залепени големи цветови на спротивниот ѕид. :)
   
 6. Ana122

  Ana122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  30
  постери :)
   
 7. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  На ѕидот од мојата соба имам:постери,слики и табла за потсетување.
   
 8. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  ништо немам инаку собирам постери од 1D ќе ги лепам :D
   
 9. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  На ѕидот над креветот имам огромен Бон Џови постер,а на другите постери :rofl:
   
 10. Srekichka

  Srekichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  39
  Имам четири полици и само тоа .. порано што немав по нив, но откако летово искречивме ги оставив само полиците и поубаво ми е вака :)
   
 11. Bubbi

  Bubbi Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  563
  Имам две полици, една сложувалка урамена од 500 парчиња (како слика) и две мали А4 слики со детски мотиви витраж (на стакло, нели). Емотивно сум врзана за нив, од малечка ми се во соба :)
  Уште една наредена сложувалка од 3000 парчиња (80х120см) чека да се урами и закачи.
  Мрдната сум по сложувалки :D
   
 12. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  Полици,огледало,мечиња,стикери,слики
   
 13. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  Слики,мечиња,стикери.. :)
   
 14. Ilusionist

  Ilusionist Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.912
  Полици и портрет. :)
   
 15. Ingvild

  Ingvild Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  3.416
  Пајажини :P
   
 16. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  ах покрај сестра ми неколку мечиња и еден куп флеки од утепани комарци
   
  На FotoLina3 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.894
  Допаѓања:
  51.002
  Пол:
  Женски
  Слики од мене во 6то, што обавезно треба да се тргнат, полици и постер што го украдов од еден клуб на одмор. И тоа :)
   
 18. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  Полици,сега баш периодов сакам да ставам 2 убави слики,да најдам.Во боја е офарбано па досега немав некоја потреба,али морам да си ставам ќе изгледа далеку подобро со нив.
   
 19. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  2.683
  Допаѓања:
  17.432
  Полици, и ситни ѕвезди што светкаат..
  Нив планирам да ги извадам, да ставам од стикерсите.. :)
   
 20. Winter222

  Winter222 Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  7
  лепенки со шарени цветчиња и кругови :)