1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што имате на ѕидовите во вашата соба?

Дискусија во 'Дом' започната од levely, 21 октомври 2012.

  1. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Oсвен она пост ит паното за стики ноутс имам само една слика/фотографија од Њујорк одма над мојот кревет.
    Намерно немам многу работи, не сакам пренатрупани ѕидови,сликава е и повеќе од доволна за мене.
    На другиот ѕид имам само еден календар огромен, кој е се само календар не е, од фирмата во која работи мајка ми, и нешто изведувааат со дизајните, па повеќе личат на постери него на календар, но секоја година добива по еден и како традиција си го окачувам на истото место.

    На вратата ми стои повелбата за основните човекови права во ЕУ, огромен постер кој го добив на еден семинар, и си го ставив на најзабележливото место. Не дека некој се затрчал да ги прочита сите членови но пак нека стои, мене ми се допаѓа симболиката која ја претставува.
     
  2. Gentleman..D

    Gentleman..D Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    44
  3. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Во дневна ништо, а пукната сум за 2-3сталажи и 3-4 уметнички слики, но тоа ти е кога си со свекрва дома, зидовите само ќе сме ги дупчеле(Бог да чува) :devil:
    А во спална имаме една слика, која ми е поклон од маж ми за роденден, и која не потсеќа на многу убави моменти и сталажа за монитор(место тв), а и стикери покрај креветчето на ќерка ми.
     
  4. something

    something Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2011
    Пораки:
    460
    Допаѓања:
    1.377
    Две уметнички слики :)
     
  5. tinan

    tinan Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    1.275
    Пол:
    Машки
    Слики, графики,..
    Мнооогу сакам слики.

    Во спална и две полици за книги.
     
  6. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Имаме повеќе уметнички слики.. во дневна се 7 на број од кои 3 поголеми и имаме и тапет на зидот позади тв уредот, во ходникот имаме 3, во другиот ходник уште една мала и во кујна имам една мала во контекст на просторијата :) . Сега сакам да дополнам во спалната соба ама уште размислувам во кој стил да биде. Во детската соба имаме полици и стикери но на есен ќе ја средуваме подетално и ќе видиме како ќе биде.
     
  7. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    во дневната има 4 уметнички слики , во ходникот 1, а кај нас во собата 2 слики , една рамка со 4 слики во која има слики од мене и мм , икона од богородица , и над креветчето на ќерками има стикери :)
     
  8. Perina

    Perina Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    321
    Бели ѕидови, стикери и еден украс :) сега планирам да најдам некоја голема слагалица со тема Париз и да си ја урамам :)
     
  9. LittleChili

    LittleChili Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2013
    Пораки:
    509
    Допаѓања:
    2.227
    Бели ми се, имав порано постер од Хари Потер голем ама немам појма кај ми е сега.А сега до него од Аврил одма до шкафот е дека си одговара со бојата на шкафот затоа стој ,одма под незе има две мали стикерчиња меченца едно под друго се и прваголник зелен залепен ми е за кога немам што да правам да си цртам лепам како потсетник и си пишувам некои цитати..другите ѕидови ми се обично бели.
     
  10. yuiop

    yuiop Нов член

    Се зачлени на:
    23 мај 2013
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    32
    дупки имам на ѕидовите.............
     
  11. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.639
    Допаѓања:
    240
    Пол:
    Женски
    две слики
     
  12. Morti27

    Morti27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    11
    Ќе можеш ли те молам да ми кажеш од каде ги купи стикерите и по која цена ? :)
    И јас барам нешто такво, некои стикери за на ѕид, нештона кафено..
    Фала однапред.. :)
     
  13. girl.heart

    girl.heart Активен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2013
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    4
    Стикери и три слики :)
     
  14. EleonoraLovato

    EleonoraLovato Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2012
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    676
    постери, постери everywhere :D
     
  15. Barca-Gril

    Barca-Gril Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    874
    Допаѓања:
    927
    Пол:
    Женски
    Календар и едни два три листа,на еден пишува best friends,на вториот ги пишува моето и името на другарка ми и на третиот пак нешто во врска со другарка ми и мене :D
     
  16. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Поголемиот дел се празни, во еден мал дел над плакарчето со шминки имам залепено неколку сликички со цитати, а над бирото имам онаква табла за закачување потсетници и полна е со битни белешки, некои интересни слики, билети од места кои сум ги посетила, некои ретро сликички и флаери од фризерско козметички салони како и флаери за достава на брза храна :lol: Во план сум да си ставам некои интересни стикери само уште неможам да се одлучам какви.
    Ми текнува кога бев мала сите плишани мечиња ми беа закачени на ѕид, специјално им шиев на сите врвки за закачување и цел ѕид ми беше полн. Аууф колку језиво тоа ми зигледа сега :?:
     
    На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
  17. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.732
    Допаѓања:
    3.506
    Пол:
    Женски
    На едниот ѕид имам ваков колаж од срце со исечени постери, само ликовите
    [​IMG]

    на другиот ѕид имам неколку големи постери, на третиот; над креветот имам цитат и на четвртиот две слики :D
     
  18. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.509
    Допаѓања:
    144.213
    Дури сега гледам :$ :tmi:
    Инаку купени се од грчкиот Џамбо , пред некој си 3-4 години, па не се сеќавам точно на цената, ама поскапи од 10тин евра не верувам дека беа.

    Инаку Џамбо и немаат некој којзнае какви новитети и не менуваат нешто посебно, па провери, може да ги има и кај нас.
    Знам дека ги имаше во 3д и обични стикери, моите се 3 д.
    Ги имаше и на други бои, моите се розе, бидејќи собата и ѕидовите ми се на таа боја.
    Другарка ми ги има на некоја зелоно-сива, исто преубава боја.

    Инаку мене ми помина меракот, па сега сакам да порачам од али некоја порака , евентуално некоја тапета.
     
  19. valery15

    valery15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    173
    Допаѓања:
    116
    Имам дипломи и медали закачено на зид.
     
  20. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.209
    Допаѓања:
    13.044
    Пол:
    Женски
    На едниот ѕид имам постери, другото е бело. Планирав да цртам нешто, но ми избега креативноста :tmi: