1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што имате при рака ако ве нападне некој манијак?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Vaga03, 23 мај 2011.

  1. puflaa

    puflaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    23
    ^^Не дај боже да му се случи на некој ова.. Посебно двајца ако се, јас мислам дека нема спас. Добро што си изреагирала така, несвесно ама си се спасила.. :sweat:

    Инаку пред некој месец, на мојата уличка, тргнав накај град и ми текна дека заборавив нешто. Ко што се враќав, гледам некој оди позади мене цело време. И тоа подалеку беше па ме стигна и никако да ме помине. Долепен до мене, сенката му ја гледав. И не знам штп ми текна застанав, ко демек ај да ме помине и јас да си ги извадам клучевите, а овој ни два ни три бап, по гз! Почнав да го мавам додека беше кај мене, после тоа си продолжи мртов ладен. Сакав да го мавнам со камен, ама ми беше страв да не ми се врати па полошо да биде. Сега кога се движам навечер клучевите си ги местам помеѓу прстите да го избодам некој ако ми се приближи .. :) Баш мислев на солзавец ама не знам од каде може да се најде :^) Ако некоја знае, молам нека пише. Алтернатива на солзавец ми е она спрејчето за здив, да му прснеш у очи мада тоа некако филмски ми е...
     
  2. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    Долги цврсти нокти кои знаам да ги забодам онака длабоко машки по потреба.
    Две зајачки запчиња ,цврсти и свежо полирани.
    Здрави и цврсти коски (пијам 500 мл најмалку млеко на ден ).
    И имам голем бес во себе кој го чувам за вистинската личност (still waiting) ...
    Трауми од несреќното детство , психолошки проблем во семејството и слично,испод мира триста вира сум.
    Како да ми се брза да најдам некој врз кој ќе го истурам сиот бес од мене ,или мене така ми се чини?!
     
    На Liebe.Love му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Читам постови и се смешкам, иако баш и темава не е за смешкање. Секогаш навечер кога одам сама накај дома го вадам клучот и го држам во рака за случајно некој ако ме нападне да го изгребам, ама јас си мислев дека некоја таква работа може само на мене да ми текне, дека на некој друг не би му текнала таква идеја. Ама не било така. Гледам дека тука на повеќето Феминки таа техника им е на прво место.
     
  4. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Не носам ништо посебно, бидејки не дај Боже да се најдам во таа ситуација не верувам дека ќе има време да извадам солзавец или нешто слично! Единствено кога си одам сама навечер си го држам клучот во рака! Па, ако нешто се случи можеби ќе успеам да го жграбнам! :)
    И секако, моите, веќе докажани во категоријата тепање, раце и нозе се тука!!
     
  5. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Уф ништо, секогаш кога гледам филмови си размислувам да имам спреј со мене, нели поттикната од американкине кои во секој втор филм вадат спреј и прскаат во очи на некој муж.
    Не сакам да имам ништо при рака, несакам да имам никаков контакт со тие идиоти.
    Лесно е да кажеш имам во ташна тоа и тоа, ама ситуацијата ако се случи тогаш не знаеш на што попрво да помислиш, дал да бегаш, дал да буричкаш во ташна, дал да му бапнеш бокс.
    Али отсекогаш сум почитувала жени кои знаат барем основи на некоја боречна вештина, секогаш се во мала предност :)
     
  6. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Не знам дали ги има овие ме мрзи да читам , ама еве што иамм прочитано ...

    Свирче :lol: не не е смешно всушност ова може да биде од огромна помош особено ако се наоѓате на непознато место или темница па немате ориентација цвирчето на уста и трчајте .... Сигурно ќе привлечете внимание ;)

    Удар во вратот-Доста незгоден удар на кој никој не е имун .... Најчесто девојките се пониски од манијакот па ова е лесно и ефикасно , внимавајте ударот мора да биде СИЛЕН инаку ништо .Со ова му го прекинувате дишењето ќе мора да ве пушти а вие имате добри 5-6 минути за да избегате што е можно подалеку ;)

    Ако ви пристапи од позади -Тогаш на помош нашите најмили пријателки -штиклите што повисоки со поголема штикла тоа подобро :P газете како по пат :D

    Удар во очи -Многу лесен и корисен совет значи не да му ги копате очите :D туку со прстињата вршете притисок колку што можете посилно и подолго на неколку минути ќе биде слеп.

    Спрејче , удар со штикла ако се најдете во борба , флаша , чаша се што ќе ви дојде при рака ....
    Сепак најдобро е да не ризикувате доколку не морате односно најдобро решение е да избегате да не се изложувате на ризик зошто манијакот е 2-3 пати посилен од вас не потценувајте го !!! :!:
    Ако не дај Боже ми се случи слична работа нема да се двоумам да ги применам :lol:
     
    На Liebe.Love и mime87 им се допаѓа ова.
  7. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    јас имам колена а тој има јајца. не дај боже да дојде до тоа но би се бранела со цела сила :(
     
  8. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    :D девојки царици сте ме пресмеавте
    сум размислувала да ако ме нападне и ако сум со штикли дефинитивно го газам на нога со цела сила штиклата внога да му влези има светилки од очите да му излезат
    ако ме нападне дирекно од напред дефинитивно моите нокти ќе бидат закачени на него ќе биди удрен по мадиња(простете) :D без размислување или би мавала со чанта со било што ми е врака со оглед на тоа дека чантата секогаш ми е тешка како камења да носам :D
    порано верувале или не си носев ноже во чантата тато така ме учеше хихи одамна немам земено во мене :emo: добра идеа е ама додека го извадам од чанта би ги применила првите 2 методи
    секако спрејот за очи е најефикасен и би сакала да го имам во мојата чанта
     
    На Liebe.Love му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Sparks

    Sparks Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    3.194
    Нога 41, накај 42 број, спремна да удри таму каде што најмногу боли...

    Па уште и штикли ако носам, слободно нека повели 8) :emo:

    Значи на темава би одговорила со тоа што имам при нога ако ме нападне некој манијак :rofl: :rofl:
     
    На srcekrsacka, Lov3 и Marilyn-Monroe им се допаѓа ова.
  10. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    ха прво два бокса , виткам раце , додека не дојдам до тоа доле , кога ќе ми дојде на дланка јаоооооо кога ќе го грабанам , ќе изгуби личен опис... па една клоца , па бокс .... И вадам тука штикла мавам , мавам , и кога нема да може да стане .
    Потоа му ги земам парите и ќе му предложам
    ако сакаш пак ваков wild sex јави ми се .... mwa


    инаку вежбам аикидо и знам каде треба да го мавнам ако некој сака нека пише ќе ви кажам

    :muscle:
     
    На LittlePinky и Liebe.Love им се допаѓа ова.
  11. MoonChild

    MoonChild Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    90
    со себе ништо
    сепак можам да изгребам,удрам кај што најмногу болии така :)
     
  12. Ann.94

    Ann.94 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    1.822
    неможе да ме нападне пошо и ја сум манијак(А) хахах.
    шала шала, па се знае машко кај најмногу го боли.. затоа таму се мава :D
     
  13. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    дезодоранс, само не дај Боже да ме нападне, како што сум смотана нема ни да ми текне да го употребам. :D
     
    На moni24 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Astrid

    Astrid Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    23
    Ништо. Ама точно е дека треба да си има нешто, затоа што ние женските, не сме многу, да кажам, силни :D
     
  15. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    Јас секаде ама бас секаде си носам солзавец со мене ако знаете тие мали спрејчиња,најпресна средба со манијак имав вчера ама фала богу мене нисто не ми направи,се возев со синобус и влезе тој ненормалниот се залепува за едно девојче и таа мислејќи дека нема место па човекот и се залепил гледам почнува тој глупакот да си брка у гаќите лелеееееее се згрозив :puke: наеднас ги соблече и почна да го мава накај девојчето грозноооо... имасе гузва и лугјето го избркаа дури застана и синобусот..ја немозев цела вечер да заспијам не дај бозе мене да ми се случи вакво несто..абе за такви кастрација никакви спрејови да мозам одма му го сечам ги мразаамм
     
  16. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Ау, ми текна еден момент ама морам да ви го кажам. :tmi:
    Бев на роденден кај другарка во 69 мислам не знам и нема врска. Излегуваме да си одиме со другарка ми и кај фреш(старо) чекаме такси. Туку гледам еден старец оди околу нас напред назад и мрмори. Викам што е со човеков да не не е во ред ?? Уште го жалев ееееј, кога тој шлааап по гзот ме мавна, и избега понастрана, а јас со мобилен во раце немав ништо попаметно да кажам и му реков леле ако му се јавам на тато ќе видиш ти убаво старо аро едно :tmi: :$ :D Другарка ми патос, се цепаше од смеење 2 саати после тоа, ма какви саати денови бре.
    Што да правам бе па тоа ми дојде, да си биде мојата реченица последна :rofl:
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
  18. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    ништо не носам порано кога одев на училиште бидејки е пред излезот на градот и нема многу луѓе си носев мало ноже е сега најсмешно беше што едвај се отвараше така да ако ме нападнеше некој ке заглавев со него фала богу не се случило тоа ама може и дезодоранс да помогне секогаш го носам во ташната.
     
  19. Idiotka90

    Idiotka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    36
    Па не носам ништо со мене ... не сум ни опседната со тоа ,,што ако ме нападне манијак,, али прво нешто што ми текна е прво да му ги забодам прстите во очите па после да удрам кај што уште најмногу би го болело.
     
  20. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Не носам ништо а би требало да носам. Ауу колку ми се гади од нив. :@
    Доколку не дај Боже ме нападне некој ваков прво што ќе направам е да го удрам таму каде што го боли најмногу.