1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што има во вашата чанта?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од glow, 5 мај 2010.

 1. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.264
  Мислам дека нема ваква тема :?: ... ајде да видиме што имаме во чантите.. :lol:

  Еве што имам јас во мојата: 2-мобилни телефони, слушалки за мобилен, шишенце со вода, паричник, 2-тетратки, некои скрипти, индекс, книга("Јади, моли се, уживај-Елизабет Гилберт" :) ), чадор, очила за сонце, влажни марамчиња, паломи, влошка, мастики-Орбит, фискални сметки, шампон(го купив денес :D ), компактно огледалце, мини-крем за раце, антибактериски гел, клучеви од дома, 3-маркери, 3-пенкала, технички молив + мини, гума, лабело, 4-сјајови за уста :makeup: :o , 3-шнолчиња, апчиња(Септолете,Аналгин,Андол..), 3-шеќерчиња, ластиче за коса, 1 ливче, нечии визит-картички, мини-стик-парфемче, билет за градски превоз, кеса, бонбонче, членска картичка од библиотека и usb. :whew:

  Што се' сум носела со мене :tmi:...Еве конечно прилика да си ја потсредам ташната..:lol:

  Епа девојки, вие сте на ред... ;)
   
 2. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Јас носам огрооомна ташна, ептен ми е погодена и додека не и ја извадам душата не ја менувам а во моментов во неа има :
  клучеви од кај дечко ми
  клучеви од дома
  два коректори за подочници
  палома
  влажни марамици
  огледалце
  кафетин
  мастики орбит
  мастики чунга лунга
  камена пудра
  стегач
  штипка за коса
  шнола за коса
  некое флаерче што ми го дал некој
  футрола за наочари
  ѓубре- фискални сметки, празно ипаковки...
  шишенце со вода
  скрипта
  И ташната ми е полупразна, сега замислете колкава ми е ташната, затоа дечко ми никогаш не ми чепка во ташна, и он може да се изгуби во неа :D
   
  На LittlePinky, dancing.lady и bubachee им се допаѓа ова.
 3. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  275
  Јас мислев само во мојата чанта е хаос од фискални сметки и книвчиња од чоколатца шо сум немала кај да ги фрлам :) а освен нив имам паричник,мобилен,мастики,пенкало,лабело,витамин б6,понекогаш кафетин менструал и аналгин :D ,потоа може да се најде некој стегач,футролата за очила итн.....
   
 4. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  75
  Хахаха баш интересна тема. Во мојата чанта има... сега ќе ви кажам што се не...
  Пудра за лице, крема, 2 лабела, сјај за усни, моливче за очи, маскара, очила за сонце, штипче за коса, стегач, огледалце, дезодоранс, парфем, влажни марамчиња, паломи, улошка, паричник, фискални сметки, цигари и 3 запалки (WOW, незнаев ни самата дека имам 3 со мене), мобилен, слушалки за мобилниот, клучеви од дома и од кола, лижавче, мачмалоу колаче(повеќе го нема :lol: ), мастики, дигитална камера, ситни парички и пенкалце :rofl: Ете што има моментално во мојата чанта :f:
   
 5. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Во мојата има книги , тетратки , линијар , прибор со пенкала и шестар.. Футролата со наочарите во неа и марамче за да си ги забришам 8) Во тоа скриеното иам пари .. а во тоа напред имам клучеви од дома , слободната , лабело shining star , сјајче орифлејм , пари ситни некои, штипка за коса , фискални од цел месец , мп3 , слушалки , кафетин , киндер буено:) А за искачање имам во другите ташни све и свашта .Ама тоа кога ќе искачам ќе кажам :lol:
   
 6. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.087
  Допаѓања:
  32.960
  Пол:
  Женски
  Новчаник, слушалки за мобилен, спрејови за тело, парфем, камена пудра, сјај за уста, лабело, влажни марамчиња и индекс.
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Во моментов во оваа ташна шо е покрај мене имам: секакви некакви книвчиња (ливчиња за препишување :wasntme: :lol: , текстови од песни), оправданието за вчера, мобилен :mp: , тефтерче, огромен новчаник, ташниче мало (уште книвчиња :lol: , лабело, едно малечко тефтерче, 3 пенкала, молив, гума, режало, белегзија, огледалце, стара влезница од забава), крем за раце и апчиња за баба ми.
   
 8. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  59.971
  прашањето би требало да биде ,,што нема во вашата чанта,, :rofl:

  таа за на школо, значи носам огромен ранец, една до две книги, три четири подебелки тетратки ( сештологија ), чадор ( мислев дека ќе врне :emo: ), две ташничиња - едно со 2 мобилни, пари и клучеви, а во другото палома, пенкала, боички, сјај а до неодамна и огледалце ( престанав да го носам бидејќи ме иритираа постојаните побарувачки на огледало :@ ). носев и чешле, но и тоа од горенаведените причини престанав - ме згрозуваше кога гледав како ми се чешлаат со чешлето за шишки низ цела коса :sweat: .

  кога испаѓам сакам да носам големи ташни, ама во последно време ме фана мрза, па си носам само ташниче со мобилните и пари :y:
   
 9. sweety.86

  sweety.86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  21
  heheh super temava :) vo mojata tasna ima se osven nesto so tri bukvi.............. aj pogodete sto? :)
   
 10. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.745
  Допаѓања:
  8.246
  Пол:
  Женски
  Паааа вака.........али првин да си кажам дека по се изгледа сум единствена што нема фискални сметки во чантата :?: и малку ме замисли ваквото сознание. :)
  А имам паричник,мобилен,палома и влажни марамчиња,мастики,ацерола и витамин е,аналгин,мастики,наочари,сјај за усни x2,парфемче,клучеви,полнач за мобилен |( и маскара.
   
 11. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  novcanik,labelo,ogledalo,mobilen,slusalki,penkala,zeleni orbit,klucevi...
   
 12. Oluska

  Oluska Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  24
  Книги,тетратка,3 индекси (зимав потписи и за колешките :D ),пенкала,молив,гума,наочари за вид,огледалце,лабело,сакази,голем паричник.

  Па во споредба со претходните и не е толку лошо :lol:
   
 13. lalezzz

  lalezzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  71
  sve i svasta nemozam da se snajdam samata,pa zatoa cesto pati znaat da mi kazat za rodenden da ocekuvam kako poklon nekoj pogolem kufer :lol: :lol:
   
 14. ana05

  ana05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  34
  Па добро,како сто гледам не ми е во некој голем неред чантата :D
  Значи новчаник,огледалце со чешле,клучеви,неотворени мастики,годишен хороскоп(го собрав откај братучетка ми),лабело,влошка и не само тука туку во секоја чанта мора да има и тоа! :rofl:
   
 15. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Јес, и мојата е неред :rofl:
  Во оваа што ја носев денес има учебникот по ДП, тетратка со дебели корици која очигледно само фаќа место :lol: , паричник, футролата од телефонот, лабелото :D , шнолички за коса, венче за коса :o (од кај се нашло овде ни сама не незнам), ситни денарчиња, палома, паковка од мусли плочка со брусница, airwaves мастики, и неотворени и уште едно со две изгледа мастичиња, мини парфемчето, очила за сонце, футролата од очилата :lol: ...мислам толку. :rofl: И индексот. Без него ни една чанта не оди на пат :rofl:
   
 16. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Па и мојата не била многу неуредна :) Како ученичка, има по некоја книга или тетратка, гума, здравствената книшка ( за оправдание), УСБ ( го позајмив и го метлеам само низ ташните, не ми текнува да го вратам :$ ), потоа телефонот, новчаникот, футролата од наочарите, влошка, кетонал форте, крема за раце, по некоја шминка и тоа... :)
   
 17. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Бидејќи сум прилично уредна, сакам ташната да ми е средена и се си е на свое место. Во неа носам: мобилен, сјај за усни, клучеви, палома, влажни марамици, очила за сонце, паричник и шише вода или леден чај. Тоа ми е стандард, а ако сум на факултет носам и скрипти, пенкала, тетратки и слично :)
   
 18. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Па нема многу,само најпотребните работи,лабело,мобилен,индекс,наочари за сонце,сјај за уста,огледалце,пенкало,па и зависи од тоа што ми е потребно во моментот,може и да ја пренатрупам :D :)
   
 19. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  49
  Што нема прашај ме, а не што има! :x :D :D :D :D :lol:
   
 20. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Мојата школска ташна ми е секогаш тешкаа (раменициве си знаат) имаа минимум 5 книги, по 4-5 тетратки, обавезно кесе внатре 2 моливчиња, 3 пенкалциња, гумичка, линијар, острилка, шестар и по некој фломастер.Чадор си носам стално, во случај времево да изненади како денес јас си сум спремна, имам едно кесенце во предното џепче ,потоа телефонот ми е тука, лабело, огледалце , едно тефтерче, влошка, кафетин менструал и аналгин и пари секогаш има резерва тука. :D