1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што има во вашата чанта?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од glow, 5 мај 2010.

  1. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Баш сега е до мене чантата денес што ја носев.Еве што има: Мобилен,клучеви од дома,паломи,книшки од сладолед,мастики,новчаник со пари,полнач,слушалки,дезодоранс,сјај за усни,фискални,дигитален апарат,влошка,влажни марамици.Е тооо.. :D
     
  2. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Мојата чанта скоро секогаш наликува на ранец за преживување :D . Носам буквално се и сешто. Ама според мене потребно.
    Моментално во неа имам палома, влажни марамчиња,сјај, лабело, новчаник,мобилен(моментално без денар кредит),чадор, мастики, огледалце, чешел.
    П.С Ако носам штикли во ташна обавезно си носам ниски сандалчиња :)
     
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Мало несесерче (лабело, белегзија, огледалце), телефон, пари, сметка, новчаник, книга.
     
  4. anickata

    anickata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    73
    несесер со малку шминка, парфем, чешал. огледалце, влажни марамици, паричник, мобилен, крема за раце . па во принцип тоа го носам со мене постојано :lol:
     
  5. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Новчаник, клучеви, здравствена книшка.
     
  6. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    Што нема.....а не што има!!!! :D :D :D :D
     
  7. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.132
    Допаѓања:
    88.421
    Пол:
    Женски
    Па зависи од тоа каде одам и колку планирам да се задржам. Ако излегувам на саат, два носам мобилните секогаш, паричник, сјај, палома и влажни марамици. Кога знам дека ќе се задржам повеќе, а и ќе одам на повеќе места е тогаш носам освен ова пудра, парфем, маскара, обетки (може ќе треба да ги сменам) огледало и црна сенка, а да и секогаш со мене носам четка и паста за заби кога сум излезена долго време.
     
  8. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    Баш-што нема, а не што има! :D
    Мојава ташна е "све свое со себе си носам", како полжавчињата. :D Да можам куќата на рамо да си ја ставам и да си ја носам со мене... Свашта има: паломи, влажни марамчиња, лабело, mp3 плеер, плус слушалки за мобилниот, значи кабли едно чудо и све се уплеткува во нив! Има по некоја тема за семинарска со барањата, има платнено мараче, обавезно шишенце со вода, ножички, хефталка, новчаник кој наликува на подвижна аптека-лек за секоја болка имам! :rofl:
    Понекогаш си носам и некоја скрипта, онака за да не ми е празна ташаната! Составов варира во зависност од околностите... :lol: :lol: :rofl: :rofl:
     
  9. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Денес носев помала ташничка и во неа имав само новчаник , мастики и телефон :)
     
  10. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Новчаник, дневник за работа, телефон, очила за сонце, шнола, влошка и и и кондоми Durex :lol: :$
     
  11. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Се има, само пари нема :lol:
     
  12. LaChiquita

    LaChiquita Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2010
    Пораки:
    586
    Допаѓања:
    463
    Значи најгрдо нешто секое сабајле ми е префрлањето на сите тракатанци :lol: од една ташна во друга.
    Прво го префрлам новчаникот, па футролата за наочари, СЕКОГАШ си носам чадорче :) нотесот, еден клуп клучеви, палома и влажни марамчиња, мало несесерче со шминки, дезодоранс....и плус секогаш остануваат низ ташна да ми се мотаат фискални сметки, хартии од мастики... :lol:
    Значи не сум била единствена што има хаос низ ташничката :rofl: (и секогаш по нешто заборавено во другата ташна) :lol:
     
  13. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.111
    Ѓубренца, зошто нема канти некогаш во близина, па се трупам во чанта :)

    Прво, мобилен, клучеви, палома, влажни марамици,шише вода, кармин, лабело, мини рексона, огледалце, паричник + бапско минијатурно чантиче за ситни пари и турпијата за нокти 8) :lol: и наочари, во зависност од временските (не)прилики.
     
  14. BurstBerry

    BurstBerry Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    834
    Допаѓања:
    1.462
    Во мојата чанта може да се најде од се по нешто...мобилен, парфем, пудра, креон, римел, сјај за усни, стик рексона,огледалце,слушалки за телефон(обавезно), паричникот и шише со вода!
     
  15. preetygirl-J

    preetygirl-J Нов член

    Се зачлени на:
    26 мај 2010
    Пораки:
    491
    Допаѓања:
    78
    Дури студирав во мојата ташна имав триста тракатанци, уште на попот шапката фалеше да се најде во неа :rofl: А, сега пошто уште не сум вработена и сум повеќе дома, во ташнава еве баш сеа гледам и имам: несесерче со шминки, влажни марамици, мастики орбит, фискални сметки бог знае од кога тука стојат хахахаа, новчаникот, визит карти, шнолички за коса, мобилниот, пенкало еве гледам и се чудам од кај се нашло тука :lol: клучеви и едно смачкано шери бонбонче... А, иначе пред 3 месеци се откажав од цигари, а претходно бев толку навлечена на vogue slims цигари, што кај и се спремав да одам,прво гледав дали ги имам тие во ташна...па после друго ставав :lol:
     
  16. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    па вака.... мојава ташна во моментов е во хаос има шише кока-кола,некои сметки,моите наочари,наочарите на дечко ми,новчаник со ич пари :rofl: ташниче со клучевите,цигари несесер со шминки и апчиња полњач,телефон,тевтерче и пенкало
     
  17. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Мислам дека подобро е прашањето : А што нема?!
    Епа вака: има новчаник, футрола за наочари, футрола за наочари за сонце, футрола за телефонот, слушалките од телефонот, Еclipse книгата, дезодоранс, парфем, влажни марамици, палома, влошка, несесер со козметика, две пакетчиња Орбит мастики, клучеви од дома, тевтерче, пенкало, пакетче ментол бонбони и тоа би било се! :lol:
     
  18. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Сега моментално преовладува хаос . Хаос од хартивчиња , кои утре ќе ги фрлам , не можам денес . Имам лабелце , сјајче , новчаник , клучеви од дома , мастики орбит и тоа валда. Голема е ташната и не се гледа баш што се има :D
     
  19. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Во женска чанта има се освен ред :lol: . Така и кај мене :wasntme:
     
  20. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    аууу исто и кај мене обавезно може да се најде ѓубре и фискални сметки...
    другово е горе долу исто и кај мене влажни марамици, маскара, лабело, пудра, марамици, новчаник... и памперс скоро во секоја чанта ми се наоѓа памперс, некоја цуцла, и облека за син ми.