1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што има во вашиот училишен прибор?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Pink.Barbie, 23 февруари 2014.

 1. Pink.Barbie

  Pink.Barbie Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2014
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  23
  Драги Феминки,
  ја отворив темава за забава, а и за да можеме да поделиме совети за некои квалитетни
  или неквалитетни, училишни работи (пенкала, моливи, тетратки и сл.).
  Можете да прикачувате и слики од вачиот прибор. :rofl:

  (Доколку постои ваква тема, слободно клуч.)
   
 2. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.411
  Пол:
  Женски
 3. Pink.Barbie

  Pink.Barbie Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2014
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  23
  Леле, ама тоа е за чанта... :@ Уффф :envy:
   
 4. NineTailedFox

  NineTailedFox Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2014
  Пораки:
  213
  Допаѓања:
  157
  Пенкало, пенкало, молив, гума, оштрилка, штравцигер (поим неам зашто го носам), гума, шестар и останати глупости :rofl: :lol:
   
  На kika.dragan и A.Liv-2 им се допаѓа ова.
 5. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.736
  Пол:
  Женски
  Неколку пенкала,шестар,мали линијари,два молива,гума,два маркери и две-три боички. :D
   
 6. Seashell31

  Seashell31 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2013
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  728
  Пол:
  Женски
  Едно 4-5 пенкала,3-4 молива,гума,шестар,фломастер,2-3 боички.
   
 7. One.Day.One.Girl

  One.Day.One.Girl Активен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2013
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  40
  Полно лифчиња едно пенкало молив гума ии едно топче :D
   
 8. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  16.818
  Допаѓања:
  161.320
  Пол:
  Женски
  Календар, калкулатор, агломер, црно пенкало, 4 плави пенкала, гума, шестар и 3-4 моливи, а имам и маскара и неколку сјајчиња, за итна ситуација, џабе ги влечам со мене. :$ :D
   
 9. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.988
  Пол:
  Женски
  Уммм..
  Пенкало,слушалки,маркер,неколку залутани беџови и полу-острилка.
   
 10. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  788
  Пол:
  Женски
  пенкала,моливи,боици,машинка,спајалици,хефталица,линијар,гуми,неколку тетратки,шестар,лепак :)
   
 11. ivchee.ivche

  ivchee.ivche Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  42
  Пол:
  Женски
  Јас не носам во школо новчаничиња, едно пенкало доста е :rofl: :rofl:
   
 12. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  574
  Пол:
  Женски
  Пенкало, коректор, молив, гума, острилка и боици. :)
   
 13. minika

  minika Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2014
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  104
  маркери ,пенкала тенкоминец и гума
   
 14. Makeup

  Makeup Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2013
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  49
  Милион пенкала, текноминец,гума,молив,неколку боички,острилка, коректор и тефтерче мало :D
   
 15. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Еден куп пенкала, моливи, две гуми, распоред, членска карта од библиотека, острилка.
   
 16. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  872
  Допаѓања:
  926
  Пол:
  Женски
  Искрено јас немам прибор си „фрлам“ едно две пенкала и моливи во училишната чанта и толку :D
   
  На Lella и I.want.to.sleep им се допаѓа ова.
 17. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  3.727
  Допаѓања:
  10.020
  Пол:
  Женски
  Прибор немам, во тоа малечкото во ташна си имам пари, моливи, гуми, пенкала, маркер, мастики, усб и доволно ми е. :)
   
 18. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.801
  Допаѓања:
  11.300
  Пол:
  Женски
  Книги,кутивче со молив,пенкало,гума,острилка,туш-пенкало...тетратки,огромна тетратка за вежбање и... :D
   
 19. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  5 хемиски стила во боја,2 сини,едно црвено,гума,3моливи,рапоред и коректор.Понекогаш и некој шестар се наоѓа.
   
 20. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  3.446
  Допаѓања:
  16.437
  Линеар, шестар, 2 пенкала, 1 молив, 1 гума и распоредот на часеви. :)