1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што има околу вас?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Delevska, 14 март 2010.

 1. Delevska

  Delevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  6
  Ајде срцки кажете ми што се има околу вас, односно што се можете да дофатете? Околу мене има мнооооооооогу работи, се ми е пренатрупано бидејки собичката ми е мала. :roll: Значи: плишано мече (подарок од дечко ми), рачен часовник, миризлива свека, кутијата со шминките, мобилниот, кутијката со пенкалца, 4 пара менѓуши, книгата "Тајните на супермоделите", и најважното, слика од мене и дечко ми во срцкаста рамка. :lol:
   
 2. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  што има...епа вака....пред мене е компјутерот после има модем, па принтер+скенер, моливи и пенкала, телефон, радијатор кој си го гушкам цела зима за да ме топли, столче баш под мене :lol:, мноооогу кабли и приклучоци за се и сешто, по некое ливченце во сите големини и обавезно филџан кафенце :D :D :D
   
 3. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Хахах пред мене е компјутерот, има слика во рамка од мене и другарките, менѓуши еден куп, парфеми, рол он и спреј за коса. Потоа расфрлани цедиња со филмови, големо огледало пред мене, пенкала,црн цвик,влажни марамчиња. Од лева страна ми се книгите,чаша сок и чиниче со грицки обавезно мора да имам :D
   
 4. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  ДО мене има купови цедиња,крема,пенкала,моливи,фломастери,тетратка,листови и една карта на светот која што стои под тастатура и мама секогаш ми вика дека ако гледам помалце во монитор а повеќе во картата ќе знаев се географија :lol:
   
  На barbyyy и CoverGirl10 им се допаѓа ова.
 5. Delevska

  Delevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  6
  хахахахаха :lol: :lol: :lol: ме насмеа ова за мајка ти :mrgreen:
   
 6. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  Пааа пошто сум страшно неуредна :oops: има све и свашта околу мене...прозорецот пред мене( а позади него прекрасен поглед морам да кажам) звучниците,пакетче од чипс со чили,чепкалки за уши и паломи за нос :lol: :lol: мобилнот, маската за коса,бекутан помада,книгата што ја читам Ќерката на мојата најдобра пријателка,расфрлани цдинја од филмови планирам некој да гледам сега,вазелинот за уста,обетките и гривната од вчера пд излегување уште си стои тука :D несесерот со шминки исто така...а и ке ја заборавев вазничката со белата ружа што веќе 2 недели цвета замислете :) и штиклите ми се одма до столот од синоќа стојат со црните свилени чорапчиња во нив,каталогот од авон и еден куп кабли под масичката..страшен хаос владее тука :lol:
   
 7. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.707
  Допаѓања:
  150.442
  Кревет под задникот (да не се фалам ама на дормео ми е,па можете да замислите кој облик го има мемо пената во моментот :lol: :lol: :lol: :lol: ),шоља со кафе,скрипти со прашања,книги,хммм книги....хммммммм уште книги...плишани животињи,еееј списание...хммм каталог авон,лампа до креветот и миризлива свеќа.Това,толку...било и полошо...
   
 8. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.774
  Допаѓања:
  131.114
  Лилит, ме изнасмеа со мемори пената :lol:

  Оооо, колку работи има околу мене...
  Остатоци од гурманската (поточно празна чинија и хартии :lol:) , мајонез, барбикју сос, остатоци од чизкејкот, кутија колачи од Палма (треба да ми забранат да влегувам таму кога сум во ПМС, штотуку купив 4 големи и 12 мали колачи бидејќи сакав да пробам од сите :lol: ), кока кола, празни чаши од денес и вчера, списание, алишта од децата, плишани играчки, боенка, боички, расфрлани перничиња, прекривач, масичкао украси и мојот сопруг на троседот :lol: .

  За жал далечинското не ми е на дофат, инаку немаше да ја трпам водителкава што грака на телевизија...

  Според напишаново погоре не може човек да не заклучи дека време е да го мрднам заднкот од двоседов и средам по дома. Воедно можам и да сменам канал на телевизорот... ај уште 5 минути :D
   
 9. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  99
  Моментално што прво ми боде очи од прееска е неотворена милка со топен лешник и во истиов момент почнувам да се засладувам со неа, :D на бирото до мониторов имам систем, на него рамка, (украдена :D ) чаша за вино, како спомен од еден локал :oops: ружички од свадба, ламба, тефтерчиња, пенкалца во боја, веб камера, турпија за нокти, прибор за маникир и педикир, слушалки, мобилен, свеќички и антена. Сега за сега толку има, во друг период од денот можеби и повеќе :lol:
   
 10. E.C.I

  E.C.I Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  7
  аууууу шо нема околу мене 3 дена ќе раскажувам али у кратки црти идеме вака чоколаден дедо мраз(незнам зашо ми е на биро уше од нова година),касичка(ептен празна),3 мобилни шо не работат и очајно пробувам да ги упалам секој ден,кутија од поклон,кутија за накит,крема,ланчиња,менѓуши(исклучиво по една),милион пенкалаа,шминки некој,бомбончиња мн стари итн итн итн х74697986.заклучок-МОРАМ ХИТНО ДА ПОТСРЕДАМ НЕШТО...ама у иднина :lol: :lol: :lol:
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Мноооогу, работи. На масичкава каде што ми е компјутеров имам и веб-камера, усб, упатсво за употреба на камерата, ароматизер, диоптерски очила, монети, телевизор, на него:кошничка со разни дребулии, дезодоранси, крем за раце, визит карти, гумено зајче. На полицава здола имам папка со цд-а, игли за плетење :lol: , полначи, усб-приклучок за фото-апарат. На куќиштето ми стои кутијата од веб-камерата. Лево од масичкава имам машина за шиење и на неа има: цвеќе во саксија, билтен, „New Moon" и „Вештица" (книгите) и до кај што можам да дофатам - цд-а.
   
 12. s-love

  s-love Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  2
  Ауууу масава ми е греота од што е натрупана :lol: имам празен сок шише имам крема за раце тефтерче хелоу кити :D хартивчиња од бајадера моливи пенкала гуми (пак хелоу кити) мн накит у корпа на маса капчиња две еве менѓуши гледам расфрлани и капачиња... аааа и апчиња против менструални болки :D :D :D
   
 13. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  е па јас сум на работа и бирото ми е хаоснооооо...покрај лаптоп пред мене и глушец (не глувче) од десна страна, има и шолја нескафе, мобилни телефони, кутиичка полна со пенкалца, визит карти, моливи, пост-ит стикери, хефталица, дигитрон, дупчалка...писмо што треба да се прати по ДХЛ :lol: ,речник, нотес, 4 пластични фиокички полни со хартии, документи, и заборавив имам модем кој исто ми е на дофат...а тек што има во фиоките од бирото... и секако околу мене уште тројца колеги кои не се на дофат :lol:
   
 14. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  И мојата маса е за жалење :D Компјутерот не знам колку дим од цигари вдишува :lol: Епа вака покрај компјутерот филџан кафе , кутија цигари, книга “Љубов во време на Колера“, прстени, обетки, нараквици што избегале од кај што им е местото, тетратки,ацетон и памукчиња, кутија за пенкала и рамка со слика од мене и сестра ми малечки :)
   
 15. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  :lol: :lol: :lol: :lol:
   
 16. martence18

  martence18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  16
  Една досадна професорка и уште подосаден клас. Уштр да не се Фемина и другарка ми до мене ќе полудам :roll: :roll: :roll: :)
   
 17. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Што има околу мене,пред мене компјутерот, над него едно мече плишано,до него ми е камерата качена на речник,книга,тефтер па немам каде да ја ставам,зграда од нив направив да ја сместам :lol: плус кабелот и е краток и со да правам некако се снајдов,ако ја оставам на масата ке биде на ниско,до неа лампа, па едно дрвено за моливи арно ама во него го пикнав ангелчето со бонбончињата од свадбата на братчед ми,смешки кај го чувам.Па на масава по што ми е до ѕид има и две икони,една мала скулптура од Богородица која ми е подарок,телефонот кој го исклучив оти од такт ме вади кога ке ѕвони,па така да кога ке ѕвони ке се слуша само бежичниот,потивок е не за друго :D
  имам и пирамида на масава,па мобилниот,слика од Тоше,еден куп книги со кои само се расправам понекогаш,под компјтерот речник Вујаклија,куќиштето,над куќиштето цедиња,моливи,пенкала и друго немет :D
   
 18. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  21
  филџан кафе хаха и тоа ептен силно многу сум сонлива...
   
 19. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  21
  Hipica кажувај од каде ја купи New Moon книгата колку и како и дали ја прочита ?!
   
 20. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  94
  Па околу мене има силиконски капки, два чадори, пенакла и моливи, празна кутија од хулахопки, стари „Таа“ списанија, потоа куп алишта, пезрамка од градник :lol: , купишта цедеа, тетратки, неупотребувани циркони, една голема шнола, да не го изоставам мониторот, а над него постер од Епика, еве гледам и очила за сонце, монета од 2 денари... и тоа, да не се вртам назад сега.