1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што има околу вас?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Delevska, 14 март 2010.

  1. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.110

    Хах, исто овде! :)
    Инаку... Околу мене? Цел свет! Од лева страна, кутии со моливи, книги, палома хартивчиња, пар заскитани наочари... Од десно, наткасната со парфеми и млека за тело. На биро - чипс, шише вода, кутија Павловичева, лак за нокти и памукчиња со ацетон, слушалките од компјутерот, телефонот и фиксен и мобилен, книгата со шест спајалици во неа, една лонг плеј плоча што ја закачив одма до ѕидот над биро - Nights in white satin, на мајка ми првото омилено парче музика :) Плус, долу се влечат списанија, влечки, ташната со испаднати тик так бомбони од неа, скрипти, кутијата со микрофонот, стариот монитор што цел месец стои како масичка :lol: :lol: :lol: и никако да го фрлиме на буништа :lol:
    Прекрасно ми е некако, иако е организиран хаос :mrgreen: 8)
     
  2. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Компјутеров не го сметам,тој си е стандард :D А околу мене има се само тоа што ми треба не гледам :lol: Речници: француски,англиски,грчки.Тефтерче речиси испишано,еден куп излепени потсетници,наливи,наливи,фломастери,наливи :D ,шолја чај,до пола испиен,другото уште го шмрцкам :D слушалките,селотејп :worried:hock: абер немма од кај ми е и и зошто,масата со книги,креветите,перници,палтото на кревет кутрото :oops:
    Аааа,добро е забегал учебникот по МЧР!Над биро ми е.
    И брат ми,се излежава на кревет.
     
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Абе книгата (и за да не избегам од темава) која во моментов лежи од мојата лева страна ми ја позајми една другарка. Нејзе и ја пуштија од Америка и на неа пишува цена $11(канадски 12). Иначе ја немам дочитано. При крај сум, и не е лоша, ама искрено првата поубава беше. И да напоменам дека секако книгава е на англиски.
     
  4. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    ee izgleda mene mi e masata najsredena od site vasi do sega.. ;) :D monitorot e tuka web kamerata,pod masa e kucisteto..na masa uste slusalkite i mobilniot na drzac vo vid na racinja :D,stolnata lamba... od levo e sistemot i drugite sitnici kako mirizlivi sveki..plisani mecinja,srcinja kucence..itn..krevetot e odma zad mene..prozorot od desno..se na se dobro odrzuvana i sredena soba :D
     
  5. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    paaa ima pred mene kompjuter i biro so se i sesto :D tuka se site drndalaski potrebni za kompjuterov :) potoa ima penkala vo kutivce, knigi nekoi, katalog od avo, neseser srebren so sminkii, parfem, kapki za kosa, presa za kosa :D i setoa toa ostaveno od rpegeska koga izleguvav :lol: abe se ima nezz so da vi kazam :) cdinja nekoi, srce plisano, mece plisano i edna prekrasna cestitka(ljubovna) od decko mi. ah tuka mi e i mobilniot na dofat tocno pred mene (bez nego nikade ne odam) :D ima nekoi sliki taka izmegu cedinjata, ihome ima za muzice slusanje i go sakm premnogu :roll: apcinja za bubrezi :) i toa e se so mi e na dofat a sigurna sum deka zaboraviv nesto :) porastureno od kaj mene ima negdeee? :lol:
     
  6. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.879
    Допаѓања:
    102.903
    Пол:
    Женски
    Monitor , nad monitorot kamerata , zvucnici , 2-3 knigi , od levo lambata , do biroto -kukisteto , pozadi mene krevetot :D
     
  7. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Аааааааааааааа моментално се мисли темава што има? Па вака
    Пред мене има монитор, до него два звуцника, далинско од копјутер, не од тлевизор, кабел за приклуцок на дигитален апарат, футрола од наоцари, тацна, лушпа од банана, искористено палома марамче :lol: :lol: , сликата од цел клас во школо, јас и дечко ми во голема рамка за слика, Јафа сок цело шише, мобилниот, Бабѕситтерс влажни марамици голема кутија, сенки за очи, едно плишано мече и една крошничка во која има Јајце од велигден што ми го даде дчко ми уште си го чувам, некој апчиња, едно цеде поима неам од шо е, шекерчиња, батерии, привезок од клуч и прстен. Значи правам муабет само за на биро :clap: :clap: :clap:
     
  8. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Ааа ... сега што нема прашајте :lol:
    3 врсти на креми за лице,стрепсилс,учебник по физика,шестар,огледалце,стегачи 2,тоник за лице,шноли,мобилен,парфем,CDиња,чаши 2,тањир со кори од портокал... ај доста е се усрамив од хаосов :oops: :oops: :lol:
     
  9. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.516
    Пц во скут,три перници под глава,сто плишани животињи,скрипти,маркери,купче со книги и најбитното - Милка под задникот,мислам...како да ви објаснам,да си ја стоплам,не ја сакам камен тврда и ладна,знам и со фен да ја задувам,нема везе де :lol: ,огледало,чупалка,список авон нарачки,потсетник...горе-доле тоа...нешто не сум по ептен хаосот деновиве...
     
  10. glow

    glow Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    3.023
    Допаѓања:
    1.264
    Лап-топ во скут, перници, ќебе, плишано мече, 2 мобилни телефони-едниот е на полнач :D , шише со вода, празна шоља од чај, ламба, тетратки, книги, скрипти, празни и испишани листови, пенкала, каталози од Авон, палома, лабело, венче за коса, шнола, турпија за нокти, паричник и клучеви. Моментално тоа има, за чудо некое не владее преголем хаос. :mrgreen: :lol: :lol:
     
  11. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    По се ова што пишува изгледа сме сите многу големи домаќинки :lol: :lol: :lol:
     
  12. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Велкам ту д џангл ! ! !
    Епа ајде: Мечиња,Книга,мобилен,молив,гума,листови,огледало,ножици,палома,паричник,ЦДиња,прирачник,бломастери,звучници,крема,ДВД концерт...ај доста е... :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  13. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Се и сешто, ама ќе се задржам само на бирово. Значи околу компјутер имам филџан испиено кафе, цедевита и чаша вода, огледалце, ацетон, крем, капки за нос, римел,гипсана фигура на трудна жена( некој ми ја поклони), пепељара во форма на желка( сестра ми ја донесе од некој остров во Грција), три рамки со слики, наочари во футрола, два парфеми, плишано лавче, еден куп цедиња, и уште многуууу други ствари. Да , се ова ми стои на биро :D
     
  14. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    hmm od kaj da pocnam :?: vaka: :arrow: kompjuterot so site tie raboti :D , penkali,cd-a,2 nokni lambi,prazen filgan :lol: ,aceton,lakcina,krema,rimel,karmini...itn,2ramki so sliki,eden kup so bizhuterija,snoslicki,abe zenski raboti,mecina, samo knigi ne,gi drzam zakluceni koga ne ucam (se ezam koga gi gledam) :lol: :lol: :lol:
     
  15. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.110
    Моментално Dove крем за раце, тениско топче, ханзапласт, даљинското од системот и телевизорот, ноктарица, марамче полно со моите мрсули (болна сум, се простува) :lol: :lol: , празна чаша од млеко, три книги што ги добив на подарок од тате, на италијански се и ќе ми требаат 42334 светлосни години за да ги прочитам, ама ако, битна е намерата :), плус има цедиња што треба да ги режам, еден заталкан брош и секако, усб, упаљач, острилки и пенкала, некој флаер, шноли, лакови и ацетон... Сештологија на биро, срамови. 8) :D
     
  16. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.516
    Шоља нес,скрипта,книга,молив,мобилен,куп книги-литература по избор,две ламби,две перници,стопеес плишани животињи,домашен телефон,кутија со бижутерија дрвена (поделени ми се во неколку секции),ковчеже со спомени...
     
  17. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    хаааааааааааааааос :lol: лаптопчето, шишенцето за вода, мачето мое миличко полно со мачиња :lol: , перниче срце, кебенце со срциња, 10000 мечиња, орбитрекот, аб рокетот, хулахоп, топката за пилатес, купишта алишта извллечкани од плакар, ламба, патиките за вежбање, шоља за чај, и книги мноооооооогу книги...секаде книги....над глава, до глава, под глава...книгите и алиштата расфрлани доминираат :lol: на сред соба седам во очај :lol: некој да ми потсреди :?: :lol: :lol:
     
  18. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Покрај мене пирамида,далинско од системот,наочари за сонце,речник,тефтер,лак за нокти,скрипта...сега за сега тоа :D
     
  19. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    плишаното кученце џиџи, слика од внука ми звучки. двата мобилни, книгата што ја читам , замислете и мене столот ми е одма под гзот....а се друго е малце подалеку од мене дека имам доста место во собава...
     
  20. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.516
    Чудо таблети,огледало,расфрлани алишта од денешнот ми шопинг,ненаместен кревет,скрпти,книги,маркери,празни шољи од млеко,чај и кафе...шишенце со вода...и прашина бе луѓе,прашина,скренав од учење и обврски,прашина не успеав да си избришам веќе па... :(