1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што има околу вас?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Delevska, 14 март 2010.

  1. sexymama

    sexymama Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    84
    dokumenti koi cekaat dorabotka, tefter penkalo , telefon fiksen i mobilen, kalendar, monitor, biro, itn itn :tmi:
     
  2. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Учебник италијански, мобилен, листови за пишување, два каталози од Авон, пенкала, цд-а..
     
  3. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.114
    Слушалки од компјутерот, ножици, шише вода, телефонот, лењир (не знам ни што бара тука) цедиња, капки за нос, паломи со и без мрсули и обвивки од чоколадо. ;)
     
  4. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    пред мене комп, од двете страни од него 2 звучника од левата страна на комп принтер, ламба, книги, тетратка, десна страна негова тефтерче, ацетон, 6 лака, очила за сонце, привезок, уезбе, дигитрон, 5-6 мали пенкалца и уште толку големи, полнач за батерии а во шкафчето и фиоката да не прам муабет :D креативен хаос кој ќе треба да го средам за брзо време
     
  5. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    има еден компјутер со сите свои делови, мобилниот, еден ладен сок, а сето ова го гледам со полузамижани очи. :rofl:
     
  6. anije

    anije Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    39
    Што нема околу мене хааха. Пред мене монитор маус звучници и принтер а до нив цеде од гта играта не е мое на сестра ми хаха, после УСБ па една кесичка мала блутут усб понатаму едно агломерче и врз него срценце потоа позади мониторот има камерче потоа ластиче за коса црвено и тоа хаха и на крај од работнава маса е мојата тетратка по математика од пред 3 години хахха. Потоа позади мене има столче и перниче на него, хахахахха неред мајко
    Чекам некој да ми исчисти има ли добровилци?: :P
    ааа изаборавив една кутија со благички колачиња на кутијата пишува мое колаче е баш е мое хаха
     
  7. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    седам на двосед скут лап топот ,лево од мене едно перниче, десно уште едно перниче лево од двоседот- тросед, десно -фотеља, право од мене масиче и елементи со телевизор, двд, сликии, чаши, календар, украси и што уште не во фиоките. :D
     
  8. glow

    glow Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    3.023
    Допаѓања:
    1.264
    Перниче, пижами, мобилен телефон, полнач за мобилниот, уште еден мобилен, влажни марамчиња, шише со вода(скоро празно :D ), кикирики, тетратка, скрипта, книга(која се надевам дека до вечер ќе ја дочитам ;) ), крстозбори, огледало, млеко за тело, крема за стапала, крема за лице, средство за отстранување на шминка, 50 денари, плави картончиња(поминати-треба да ги фрлам :lol: ) и индекс.
     
  9. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.999
    Пол:
    Женски
    Сметка за телефон, весник, мојот мобилен телефон, ќебенце, марамчиња, тањирче со медењаци, кафе...
     
  10. Ticijana

    Ticijana Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    5
    Почнувам: Едниот звучник; две бисквити; венче; маркер; саат; пенкало; чаша вода; мобилниот; црн, бел и розев лак; Skittles; лабело; маус; тастатура; слушалки и алка. :rofl: :) Мислам дека тоа е се. :lol:
     
  11. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Еден куп цедиња,тацна и шоља со чај,крема за лице,лењири,пенкала,маркери,двоглед играчка |( (и самата се прашувам како се нашол тука :lol: ),чепкалки за уши,листови,ножици,коректор... :talk: :talk: :talk:
     
  12. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Сок, апарат, пенкало, камера, кутија од некоја играчка :o Не е ова ништо, уште не сум почнала со денот хехе
     
  13. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Pa okolu mene ima casa so neskafe[*]banani use vo kesa :$ toaletna so treba da se odnesi vo toalet :$ filmovi 3-4 i mn drugin raboti :$ :$
     
  14. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Чаша нескафе , сестра ми таму на нејзиното биро распишувана, листови со задачи кои чекаат решавање, 2 учебника, пенкалциња, моливчиња, линијар, гумичка, телефонот, слушалки од него, дигиталниот, полначот за батерии, пак не е на место, уесбето и тоа.
     
  15. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Чаша со вода, телефон, тетратки, листови со креации, план за градба на викендичка, телефон, тестови...тоа сега за сега :D
     
  16. katka-slatka

    katka-slatka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    47
    Ливчиња на кои пишува броеви некои,пенкало,дигитален апарат,телефон со се полнач,чачкалици :) , цигари...
     
  17. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    дигитален
    пенкала
    каталог авон
    слушалки
    стик
    кикиритки
    клучеви
    книги
    усб кабел
    цедиња................се и свашта!!!!
     
  18. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Тањир со црешни , пенкалишТА дека ги има многу, далинско(далечински управувач ако не ме свати некој), весник и едно списание.
     
  19. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Дигитален апарат, каталози од Авон, чоколада која е при крај, миризливи свеќички, лак за нокти, „Вест“ и шолја топло кафе :)
     
  20. LaRuz

    LaRuz Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    160
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    knigi i tetratiki mojte slusalki umotani so na sestrami slusalkite posle zbirka matematika digitron listovi so zadaci i solja kafe :)