1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ке задржиш за себе...??

Дискусија во 'Канта' започната од todeva02, 29 мај 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. todeva02

  todeva02 Нов член

  Се зачлени на:
  28 мај 2017
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Оваа игра е опишана и во самиот наслов.
  Вака треба нешто да избереш од два понудени одговори што би задржал за себе. кои ги кажал птерходниот играч а потоа кажуваж нови два одговора ти...
  на пр.

  паста или четка
  пр.
  следниот:
  паста
  куче или маче???
  итн...
  еве јас почнувам
  мозок или пари??
   
  На corapce и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
 2. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.982
  Допаѓања:
  66.230
  Мозок
  Штикли или патики
   
 3. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.143
  Допаѓања:
  16.143
  Штикли
  Фустан или Фармерки?
   
 4. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.019
  Допаѓања:
  103.032
  Пол:
  Женски
  Фустан
  Сладолед или гумени бомбони
   
 5. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.982
  Допаѓања:
  66.230
  Задржувам сладолед
  Тротинет или велосипед
   
 6. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.019
  Допаѓања:
  103.032
  Пол:
  Женски
  Точакот
  Ролери или веспа
   
 7. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.982
  Допаѓања:
  66.230
  Задржувам веспа
  Чоколадни бисквити или медењаци
   
 8. CoCoGiiiRL

  CoCoGiiiRL Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  3.193
  Пол:
  Женски
  Медењаци.
  Полна вреќа пари или видео снимка од некој близок што не си го видела дооллгг период
   
 9. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  9.052
  Допаѓања:
  59.887
  Пол:
  Женски
  Медењaците
  Бoмбoнa или мaстикa
   
  На CoCoGiiiRL му/ѝ се допаѓа ова.
 10. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.982
  Допаѓања:
  66.230
  Пари
  Телефон или таблет
   
 11. CoCoGiiiRL

  CoCoGiiiRL Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  3.193
  Пол:
  Женски
  Телефон.
  Ланец или ташна
   
 12. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.982
  Допаѓања:
  66.230
  Ташна
  Пиво или коктел
   
 13. corapce

  corapce Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  341
  Пол:
  Женски
  пиво
  ранец или венче
   
 14. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.538
  Допаѓања:
  4.257
  Пол:
  Женски
  Ранец

  Доритос или Патос?
   
 15. CoCoGiiiRL

  CoCoGiiiRL Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  3.193
  Пол:
  Женски
  Доритос.
  Инсекти или птици
   
 16. Indiegurl

  Indiegurl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  681
  Допаѓања:
  1.841
  Пол:
  Женски
  Птици
  Филм или песна?
   
 17. f.girl

  f.girl Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 октомври 2015
  Пораки:
  1.469
  Допаѓања:
  22.894
  Пол:
  Женски
  Песна
  Чоколадо или пица?
   
 18. Indiegurl

  Indiegurl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  681
  Допаѓања:
  1.841
  Пол:
  Женски
  Пица
  Телефон или компјутер?
   
 19. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.651
  Допаѓања:
  59.598
  Пол:
  Женски
  Играта или-или не е иста како оваа?
   
  На CoCoGiiiRL, buba4e89 и the drummer им се допаѓа ова.
 20. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  21.230
  Допаѓања:
  139.227
  Пол:
  Женски
  И мене ми заличи дека е иста.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.