1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога ТОЈ нема да се појави на состанок?

Дискусија во 'Сингл' започната од sadangel, 27 август 2012.

 1. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  780
  Решив да ја отворам темава инспирирана од една случка.
  Минатиот викенд со другарка ми договорени да излегуваме со уште двајца. Таа и едното момче договорени да излезат а јас демек да и правам друштво и да се запознаам со негов другар. И така ние скоцкани, дотерани пристигнуваме до договореното место а од момциве ни трага ни глас. Се слушаат по телефон неколку пати и излегува дека типот демек не разбрал каде точно треба да дојде. Лично се почувствував глупаво, измамено и понижено а можам да замислам како и беше нејзе бидејќи таа ја договараше средбата. Можеби момците не гледале од некоја страна и пукале сеир. А не сме некои грди па да бегаат од нас :rofl:
  Па ви се има ли случено нешто слично?
  Како сте реагирале?
  Што би направиле ако ви се случи нешто вакви или пак се случило ли вие да бидете тие кои нема да се појават?
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.628
  Допаѓања:
  21.934
  Пол:
  Женски
  Ехеее се случуваат такви работи...со тоа покажал колку е дебилен и недозреан, a пред се` кукавица :lol: Една моја другарка во средно (поучена од мене :devil: ) коа и` се деси такво нешто, почна на сите да збори колку едвај ја измолил за тој состанок, па после шмугнал и другарите му извадија муабет дека е
  педер
  :D

  Така да, нишо не праи, изнасмеј му се во фаца следен пат ко ќе го видиш или пуштите муабет за него и другар му по заеднички другари и сл... :lol: плус тоа, они се тие кои треба да се мислат шо да праат после таков ретардиран потег :lol:
   
  На Lolo5 и richgirl998 им се допаѓа ова.
 3. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  780
  Штета што немав можност да го запознаам - :D а другарка ми сигурно не останува должна (таа договараше) :emo:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.182
  На една другарка и се случи такво нешто..глупаво е а пред се грозно и понижувачки.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Marjan007

  Marjan007 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  3.926
  Се случува да има кај нас од машкиот род некои т.н. ДЕБИЛИ кој што договараат состанок и не идат на него послем демек со цел да си ја дигнат цената да речат "еј брат знајш што направив не појдов на состанок ја оставив да чека ја гледав и се смеев настрана а еј брат ама беше грда ејјј" дебили со диплома :@ се прават џекови.....а пак додека има и други кои од оправдани причини не можеле да стасаат на состанок но сепак и тоа не е за оправдување јави се на телефон 21 век сме 2 минути работа кажи и извини се дека не можиш да дојдиш фино поштено
  а ова дефенитивно треба да го направи ако не дошле поради неоправдани причини :D
   
  На Lolo5 и richgirl998 им се допаѓа ова.
 6. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.708
  Пол:
  Женски
  Сум била во ваква ситуација. Само што јас не се појавив. :D Си праевме нешто муабет на скајп ова она, и ајде да се видиме, и тој сам ми одредува време и место и гледам 15 минути пред договореното време се исклучува од скајп. И после саат време пак се вклучува и престана да ми зборува, се налути. Јака вожња му удрив на несакајки. :rofl:
   
  На Lolo5, richgirl998 и joana18 им се допаѓа ова.
 7. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  1.618
  Пол:
  Женски
  Обично тие таквите се ПЕДЕРИ или недозреани.
   
  На Lolo5, sj *O* и richgirl998 им се допаѓа ова.
 8. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  575
  Тоа ти е пим за дете! Баталете ги таквите, само изнасмејте им се нека се осетат дека тоа што го напраиле не е лошо за вас, туку зборува за нивната недозреаност и глупавост ;)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.726
  Вакво нешто НЕ би простила.Никогаш!
  Да не случајно не постојат телефони, или уште милион средства за комуникација, па неможе да крене слушалка и да каже дека неможе да дојде. Ако треба нека измисли причина, и да не сака, никој не го тера со сила.
  Ама такви п*дерски работи, кај мене не.
   
 10. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.414
  Пол:
  Женски
  Па ви се има ли случено нешто слично? Не.
  Како сте реагирале? Бесно, изнервирано...
  Што би направиле ако ви се случи нешто вакви или пак се случило ли вие да бидете тие кои нема да се појават? Ќе си одам дома, веднаш право блок на фб и му бришам број. :rofl: Нема лабаво...

  Инаку навистина глупа ситуација, јас тоа не би го опростила.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.576
  Допаѓања:
  95.323
  Пол:
  Женски
  Се случува,не да не,ама барем на време ќе сфатиш со кого си имаш работа.
  Само културно посипи со пепел...
   
  На Lolo5 и Ицолгудбејбе им се допаѓа ова.
 12. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.340
  Допаѓања:
  8.464
  ако нема да се појави на состанок,одма следува елиминација-директно црвен картон! :D
   
  На Lolo5 и richgirl998 им се допаѓа ова.
 13. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.028
  Допаѓања:
  25.009
  А што праиме кога ТАА нема да се појави на состанок?
   
 14. glosipgirl

  glosipgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  425
  Па ви се има ли случено нешто слично? - Ми се има случено, дефинитивно.
  Како сте реагирале? - Ништо посебно, си најдов една другарка на местото каде што бевме договорени со него и заминав со неа.
  Што би направиле ако ви се случи нешто вакви или пак се случило ли вие да бидете тие кои нема да се појават? - Останавме во контакт, ама знам со каков човек имам работа, па сега само си играм со него топло-ладно.
  Revenge is a dish best served cold. Нема да си помине туку така. ;)
   
 15. MoonshineAnne

  MoonshineAnne Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2013
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  83
  Дефинитивно ми се нема десено, а да ми се има незнам како би реагирала дефинитивно бурно, би му вратила со иста мера дебилни дечишта така да секогаш си практикувам касни 15-20 минути ако е тука океј а ако не договори се предходно со другарка за недај боже.
   
 16. LaraSolare

  LaraSolare Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  6.617
  Пол:
  Женски
  Ау ми се нема случено а познавајки се себеси тој човек ке биде избришан или ке му кажам во лице што имам , бидејки сум многу самоуверена и егото ми е малку повеке изразено од колку што треба можеб и б и било огромен шок за мен е посебно затоа што никогаш не сум била и нема да бидам прва иницијатор за состанок
   
  На richgirl998 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. LadyFlame

  LadyFlame Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  338
  Нема да се појави на стостанокк :o ?? Па одма ја спремам базуката бе братче :lol:

  Се шалам :lol: . Мене ми се случи на првиот мој состанок да не се појави бившиот ми дечко(тогаш не ми беше дечко) кој ме молеше толку време да испаднеме. Уплакана бев цела вечер, бесна , нервозна во првата прилика му изнакажав се што ми идеше на памет, а тој се правдаше дека морал итно да замина за Ск, абе ајде јас па му поверував.
   
  На richgirl998 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  http://www.youtube.com/watch?v=C2wlJ1Ki7ds :D
  Ако е ненормален, нека не се појави, па ќе гледам јас да му се појавам кога уште не е расонет и е со чорапите в уста.
  Навистина не знам што би направила. Ќе бидам крајно изненадена дефинитивно, ама не знам дали би презела нешто. Има две опции: или во моментот ќе ми проработи импулсот и ќе направам будалаштина или нема да ме види, слушне и да стапи во било каков контакт со мене до крајот на животот.
   
  На Elena69221, richgirl998 и LaraSolare им се допаѓа ова.
 19. richgirl998

  richgirl998 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  286
  Ми се случило ова со еден несозреан тип. Замислете ми се јавува и ми вели ,,Еј каде си, ајде да се најдеме бла, бла, бла''. Јас пресреќна. Ама, јеби га многу го сакав тогаш. Пристигнувам јас на местото на злосторот и тој ми се јавува и ми вели: ,,Не можам веќе да те чекам, си одам''. Па, така јас залудно отидов на местото каде што се чекавме, а тој ме заеба. Но, добра бев и му простив. На крај повторно ме зезна и беше крај. Поточно тој стави крај. Уште еднаш не би си дозволила вакво нешто и не би простила на никого :!:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. anngelique

  anngelique Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  2.289
  Допаѓања:
  5.009
  Пол:
  Женски
  Ми се случи еднаш со еден дечко со кој што доста контактиравме. Ми рече спремај се ти за пола саат ќе те земам од дома и јас така возбудена, пицната си чекав добри 2 саати и што е најтрагично не ми креваше на телефон. И се јавува фраеров после 2 саати и ми вика извини ми излезе проблем со шефот, ќе дојдам до кај тебе да те видам на 2 секунди. Јас така изнервирана буквално излегов на 2 секунди и му реков сељак си ептен. :^) После продолживме да комуницираме некое време и сам си се издаде всушност дека бил со другар во кафана. Кратко после случката прекинавме комуникација. :doh:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.