1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога ТОЈ нема да се појави на состанок?

Дискусија во 'Сингл' започната од sadangel, 27 август 2012.

  1. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Решив да ја отворам темава инспирирана од една случка.
    Минатиот викенд со другарка ми договорени да излегуваме со уште двајца. Таа и едното момче договорени да излезат а јас демек да и правам друштво и да се запознаам со негов другар. И така ние скоцкани, дотерани пристигнуваме до договореното место а од момциве ни трага ни глас. Се слушаат по телефон неколку пати и излегува дека типот демек не разбрал каде точно треба да дојде. Лично се почувствував глупаво, измамено и понижено а можам да замислам како и беше нејзе бидејќи таа ја договараше средбата. Можеби момците не гледале од некоја страна и пукале сеир. А не сме некои грди па да бегаат од нас :rofl:
    Па ви се има ли случено нешто слично?
    Како сте реагирале?
    Што би направиле ако ви се случи нешто вакви или пак се случило ли вие да бидете тие кои нема да се појават?
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Ехеее се случуваат такви работи...со тоа покажал колку е дебилен и недозреан, a пред се` кукавица :lol: Една моја другарка во средно (поучена од мене :devil: ) коа и` се деси такво нешто, почна на сите да збори колку едвај ја измолил за тој состанок, па после шмугнал и другарите му извадија муабет дека е
    педер
    :D

    Така да, нишо не праи, изнасмеј му се во фаца следен пат ко ќе го видиш или пуштите муабет за него и другар му по заеднички другари и сл... :lol: плус тоа, они се тие кои треба да се мислат шо да праат после таков ретардиран потег :lol:
     
    На Lolo5 и richgirl998 им се допаѓа ова.
  3. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Штета што немав можност да го запознаам - :D а другарка ми сигурно не останува должна (таа договараше) :emo:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Stoimenovska

    Stoimenovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    2.182
    На една другарка и се случи такво нешто..глупаво е а пред се грозно и понижувачки.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Marjan007

    Marjan007 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    3.926
    Се случува да има кај нас од машкиот род некои т.н. ДЕБИЛИ кој што договараат состанок и не идат на него послем демек со цел да си ја дигнат цената да речат "еј брат знајш што направив не појдов на состанок ја оставив да чека ја гледав и се смеев настрана а еј брат ама беше грда ејјј" дебили со диплома :@ се прават џекови.....а пак додека има и други кои од оправдани причини не можеле да стасаат на состанок но сепак и тоа не е за оправдување јави се на телефон 21 век сме 2 минути работа кажи и извини се дека не можиш да дојдиш фино поштено
    а ова дефенитивно треба да го направи ако не дошле поради неоправдани причини :D
     
    На Lolo5 и richgirl998 им се допаѓа ова.
  6. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Сум била во ваква ситуација. Само што јас не се појавив. :D Си праевме нешто муабет на скајп ова она, и ајде да се видиме, и тој сам ми одредува време и место и гледам 15 минути пред договореното време се исклучува од скајп. И после саат време пак се вклучува и престана да ми зборува, се налути. Јака вожња му удрив на несакајки. :rofl:
     
    На Lolo5, richgirl998 и joana18 им се допаѓа ова.
  7. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Обично тие таквите се ПЕДЕРИ или недозреани.
     
    На Lolo5, sj *O* и richgirl998 им се допаѓа ова.
  8. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Тоа ти е пим за дете! Баталете ги таквите, само изнасмејте им се нека се осетат дека тоа што го напраиле не е лошо за вас, туку зборува за нивната недозреаност и глупавост ;)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Вакво нешто НЕ би простила.Никогаш!
    Да не случајно не постојат телефони, или уште милион средства за комуникација, па неможе да крене слушалка и да каже дека неможе да дојде. Ако треба нека измисли причина, и да не сака, никој не го тера со сила.
    Ама такви п*дерски работи, кај мене не.
     
  10. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Па ви се има ли случено нешто слично? Не.
    Како сте реагирале? Бесно, изнервирано...
    Што би направиле ако ви се случи нешто вакви или пак се случило ли вие да бидете тие кои нема да се појават? Ќе си одам дома, веднаш право блок на фб и му бришам број. :rofl: Нема лабаво...

    Инаку навистина глупа ситуација, јас тоа не би го опростила.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.686
    Допаѓања:
    98.013
    Пол:
    Женски
    Се случува,не да не,ама барем на време ќе сфатиш со кого си имаш работа.
    Само културно посипи со пепел...
     
    На Lolo5 и Ицолгудбејбе им се допаѓа ова.
  12. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    ако нема да се појави на состанок,одма следува елиминација-директно црвен картон! :D
     
    На Lolo5 и richgirl998 им се допаѓа ова.
  13. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    А што праиме кога ТАА нема да се појави на состанок?
     
  14. glosipgirl

    glosipgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    426
    Па ви се има ли случено нешто слично? - Ми се има случено, дефинитивно.
    Како сте реагирале? - Ништо посебно, си најдов една другарка на местото каде што бевме договорени со него и заминав со неа.
    Што би направиле ако ви се случи нешто вакви или пак се случило ли вие да бидете тие кои нема да се појават? - Останавме во контакт, ама знам со каков човек имам работа, па сега само си играм со него топло-ладно.
    Revenge is a dish best served cold. Нема да си помине туку така. ;)
     
  15. MoonshineAnne

    MoonshineAnne Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2013
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    83
    Дефинитивно ми се нема десено, а да ми се има незнам како би реагирала дефинитивно бурно, би му вратила со иста мера дебилни дечишта така да секогаш си практикувам касни 15-20 минути ако е тука океј а ако не договори се предходно со другарка за недај боже.
     
  16. LaraSolare

    LaraSolare Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    6.617
    Пол:
    Женски
    Ау ми се нема случено а познавајки се себеси тој човек ке биде избришан или ке му кажам во лице што имам , бидејки сум многу самоуверена и егото ми е малку повеке изразено од колку што треба можеб и б и било огромен шок за мен е посебно затоа што никогаш не сум била и нема да бидам прва иницијатор за состанок
     
    На richgirl998 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. LadyFlame

    LadyFlame Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    339
    Нема да се појави на стостанокк :o ?? Па одма ја спремам базуката бе братче :lol:

    Се шалам :lol: . Мене ми се случи на првиот мој состанок да не се појави бившиот ми дечко(тогаш не ми беше дечко) кој ме молеше толку време да испаднеме. Уплакана бев цела вечер, бесна , нервозна во првата прилика му изнакажав се што ми идеше на памет, а тој се правдаше дека морал итно да замина за Ск, абе ајде јас па му поверував.
     
    На richgirl998 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    http://www.youtube.com/watch?v=C2wlJ1Ki7ds :D
    Ако е ненормален, нека не се појави, па ќе гледам јас да му се појавам кога уште не е расонет и е со чорапите в уста.
    Навистина не знам што би направила. Ќе бидам крајно изненадена дефинитивно, ама не знам дали би презела нешто. Има две опции: или во моментот ќе ми проработи импулсот и ќе направам будалаштина или нема да ме види, слушне и да стапи во било каков контакт со мене до крајот на животот.
     
    На Elena69221, richgirl998 и LaraSolare им се допаѓа ова.
  19. richgirl998

    richgirl998 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    286
    Ми се случило ова со еден несозреан тип. Замислете ми се јавува и ми вели ,,Еј каде си, ајде да се најдеме бла, бла, бла''. Јас пресреќна. Ама, јеби га многу го сакав тогаш. Пристигнувам јас на местото на злосторот и тој ми се јавува и ми вели: ,,Не можам веќе да те чекам, си одам''. Па, така јас залудно отидов на местото каде што се чекавме, а тој ме заеба. Но, добра бев и му простив. На крај повторно ме зезна и беше крај. Поточно тој стави крај. Уште еднаш не би си дозволила вакво нешто и не би простила на никого :!:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. anngelique

    anngelique Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    2.487
    Допаѓања:
    5.840
    Пол:
    Женски
    Ми се случи еднаш со еден дечко со кој што доста контактиравме. Ми рече спремај се ти за пола саат ќе те земам од дома и јас така возбудена, пицната си чекав добри 2 саати и што е најтрагично не ми креваше на телефон. И се јавува фраеров после 2 саати и ми вика извини ми излезе проблем со шефот, ќе дојдам до кај тебе да те видам на 2 секунди. Јас така изнервирана буквално излегов на 2 секунди и му реков сељак си ептен. :^) После продолживме да комуницираме некое време и сам си се издаде всушност дека бил со другар во кафана. Кратко после случката прекинавме комуникација. :doh:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.