1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога ТОЈ нема да се појави на состанок?

Дискусија во 'Сингл' започната од sadangel, 27 август 2012.

  1. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.536
    Пол:
    Женски
    :drunk::tmi:
    Едно време дремнував попладне...
    Некогаш квалитетно ќе се наспиев:tmi:
    Па сега...ти си знаеш.
    Се случува...

    А бев во врска со еден вечно ненаспан.. ќе ќутам поарно:x
     
    На Lolo5, buba4e89, Згодно Момче и 3 други им се допаѓа ова.
  2. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    @Dust Дастке се случува, ама замисли договараш средба со тој што го сакаш, па тој ден нема да ти текне на спиење, а не па на дремки пред средбата :D
    Ќе легнеш да спиеш, како и секој ден, ако ти е сеедно и не ти е важна личноста :nod:
    :d::drunk:
     
    На Lolo5, sj *O*, Згодно Момче и 3 други им се допаѓа ова.
  3. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.536
    Пол:
    Женски
    Па овие не се сакаат8-|

    Туку...најпаметно е да се наспиеш.. после да можеш цела вечер да се препотуваш:drunk:
     
    На Lolo5 и ALISA0000 им се допаѓа ова.
  4. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Изговор ко од дете во градинка |-) абе ме фати попладневната дремка и извини ама заборавив дека постоиш...

    Очигледно е дека не е заинтересиран за тебе а пошто така ти направил, како непишано правило е, ти да се лепиш ко магнет за него.
    Колку човек те одбегнува ти уште толку ќе трчаш по него.

    Јас да бев на твое место не би му дала шанса... Ќе го игнорирав и ќе го откачев... Некој друг со нетрпение би сакал да излезе со тебе, а овој заспал.
    :x
     
    На Lolo5, sj *O*, Luna91 и 5 други им се допаѓа ова.
  5. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Хормоните можат да лудуваат колку сакаат, тип кој доцни, а во твој случај не дошол на прв состанок, веќе е избришан од листа на можни дечковци.
    Нема што да се одвива, најди си друг маж кој не се успива.
     
    На Lolo5, sj *O*, Salome и 8 други им се допаѓа ова.
  6. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    Не верувам дека типот се успал колку што верувам дека се работи за зафатен човек, со жена/девојка, некој кој немал интерес да испадне воопшто или некој со збор го предомислил....се се само на изговор плиток од типот се успав нетреба да се верува ниту да се дава шанса посебно што е прв состанок , се засоцира на непочит од старт.
     
    На Lolo5, Maja95. и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
  7. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    Дај му втора шанса. Се случува, грешки сме луѓе праиме така?
    Најкористен совет на форумов е: откачи го, не те заслужува, можеш ти и подобро.

    Кажи му дека си многу разочарана од неговото однесување, дека го сметаш тоа за големо непочитување и побарај да ти вети дека нема да се однесува така. Кажу му дека му даваш втора шанса и дека овој пат подобро да се потруди зошто инаку не вреди да си го губиш времето со него.
     
    На tinka-mace, Lolo5, Згодно Момче и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    @Anon Твојот совет е нашиот во продолжена верзија :D Уште малку само да си го губи времето па после да го откачи, а ние барем од прва, поефикасни совети даваме :D
    :d::drunk:
     
    На Lolo5, sj *O*, Згодно Момче и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
    Точно и таа призна дека знае зошто доцнел.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. BlackNight

    BlackNight Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2016
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    5.306
    Пол:
    Женски
    Тргнувајќи од себе, кога сум требала да одам на состанок (посебно прв, втор) со некој кој посебно ми се допаѓа не сум можела да спијам вечерта, не па дента од возбуда. Адреналин до плафон, слушање музика, шетање низ стан, освен ако не сум имала многу за учење, работа, но возбудата тлеела и за сон немало место. Па по првиот состанок ненаспана од среќа, ама ако адреналинот држи! Но тоа сумјас, нели. Ова навистина ми е нејасно, па молел, молел и оп... се откажува демек се успал. На крајот, можел да ја поправи грешката уште истиот ден, да дојде по тебе и да излезете, а не вака како што постапил.Јас во ваков човек повеќе не би имала доверба.Ако има вака несериозен пристап за состанок, каде ќе му биде крајот за посеризони работи.
     
    На Lolo5, Luna91 и blueeparadise им се допаѓа ова.
  11. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.213
    Допаѓања:
    30.935
    Пол:
    Женски
    Ми се нема случено но таква постапка би оправдала само ако пред време ме извести дека од таа и таа причина нема да може да дојде. Значи да ме информира на време да не одам на закажаното место. А онака да не се појави без да каже, веќе не би излегла никогаш со него или пак би договорила втора средба на која јас нема да се појавам. :lol:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Amaris

    Amaris Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2014
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    1.025
    Ми се нема случено да не се појави некој, ама ми се има случено јас да не се појавам - се успав. Од тогаш не комуницирам со него. Искрено, не би ни и сакала, за човек кој не разбира дека после испит или тешка работа си уморен и дека може да се случи да заспиеш, не ми ни треба таков.
    Некогаш оправдувам и закаснување (во мера секако), па јавен транспорт, па гужви, па и други важни обврски, а и јас не сум најточната, секогаш каснам по некои 10 минути.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Еве И јас не можам да разберам како може да се успие некој за прв состанок.
    Секоја чест на одговорноста што ја немате.

    Па ќе си испланираш кога би дошла дома после испит/работа...колку време би ти требало да се одмориш...да се спремаш...па тек после да закажеш саат....Кај краева ако не можеш тој ден, поарно презакажи за друг ден отколку да правиш некој идиот.

    А не ти ќе си спиеш со изговор дека си изморена и дека секому се случува, а тој нека си дреме ако нема друга работа.
    Што закажувате состаноци кога не можете да постигнете?

    Всушност ти не му требаш таква неодговорна, а не обратно :x
     
    На tinka-mace, Lolo5, Luna91 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. SURF

    SURF Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2016
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    1.331
    Пол:
    Машки
    Ако ова на 5% од женската и се случува, кај машката тоа е сосем обратно.

    Мое најлошо искуство е кога девојче и тоа не на прв-втор состанок туку после месец дена активно излегување ќе те заборави заради ракометен натпревар. Инаку се се случува пред 3-4 години во јануари кога се одржуваат светските,европските првенства и надвор на -10 или -15 во 22 часот дознаваш дека да не си и се јавел немало ни извини да ти каже :(

    Па сега ај да мериме дали ракометен натпревар е поважен од попладневна дремка.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Јас лично ако е некоја што би сакал нешто да правам не би си дозволил да се успијам и да доцнам на прв состанок, дури и ако сум толку уморен ќе се презакаже за друг ден, и не толерирам такви бедни изговори како се успав абе, гужва ова она.
     
    На Lolo5, Mishela, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    Никогаш ми се нема случено да не се појавам на состанок, и да е со некој ептен што не сакам ќе се јавам или ќе пишам истиот ден за да откажам и/или презакажам за друг пат. Сум била и преуморна, а пример вечерта требало да одам на журка или некое излегување, ќе легнам да спијам, си навивам аларм и дури сама се сецнувам во спиење, станувам пред алармот, да не преспијам случајно. :D

    Еднаш само ми се случи, бев договорена со другар на кафе, ама тој период воопшто не спиев, буквално ко зомби се шетав, и ме фатил уморот веќе, не сум ни приметила кога сум заспала. Не знам дали имавме некој цврст договор, ама знам дека ѕвонеше во 8 ипол што ме немало, а ние да сме требале во 9 да излеземе. Му се јавив од трето ѕвонење одвај, и му кажав дека сум мртва уморна, ако може да одложиме. Ама сепак, не ми се налути, зошто знаеше каква е ситуацијата, плус гарант он уште седеше во гаќи по дома, немал абер за спремање, така што сепак не сум го извисила да ме чека надвор а мене ич да ме нема. :D

    Туку, стварно не разбирам, како може така некого да извисиш... Јас кога сум требала да излезам со некој дечко, абе денови унапред сум се потресувала, посебно па денот на излегувањето од сабајле си планирам ако имам со некој да се видам точно од колку до колку ќе бидам, да си завршам на време за да отидам до дома и да се спремам. Па, тоа од возбуда на спиење нема да ми текне, не па да го преспијам состанокот.
    Јас разбирам со некој да не ти се излегува, ама тогаш не ни закажувај со него in first place или откажи му, отколку вака да се прави.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    И да не се работи за дечко/ девојка, крајно некултурно е да не се појавиш на договорено.
    Па и недела дена да не сум спиела, или ќе откажам на време, или ќе соберам сила и ќе отидам.
     
    На eliesaab, Lolo5, Tanjamm и 2 други им се допаѓа ова.
  18. Amaris

    Amaris Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2014
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    1.025
    Никој никаде не чекаше никого во тој случај, бидејќи јас му кажав дека доколку не му пишам половина час пред закажаното време значи дека нема да можам да стигнам.
    Многу неодговорно од моја страна... ццц...
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Еми дека судат гледајќи на површината наместо под длабочината.
     
    На Lolo5, sj *O* и Amaris им се допаѓа ова.
  20. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Никој никаде не чекал, а претходно види што си пишала....

    Прво викаш ти се има случено да не се појавиш, а сега викаш никој не те чекал :hai:

    Ама не е битно како било, битно е дека тие луѓе вака што си играат со туѓо време и живци, се неодговорни....Општо сите, не само ти.
     
    На eliesaab, tinka-mace, Lolo5 и 1 друга личност им се допаѓа ова.