1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога интимните фотографии ќе завршат на погрешно место?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од нина122, 12 мај 2020.

  1. Losha_devojka_

    Losha_devojka_ Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2021
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски

    MOZE NE poslusav togas zatoa so bev zatreskana, amaa sega veke vidov kakvo gomno e gjubrr, i ne mi treba
     
  2. Mikha4

    Mikha4 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2018
    Пораки:
    1.899
    Допаѓања:
    6.261
    Треба да го пријави во полиција, не знам зошто се измачува уште.
     
    На Angie1432 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Guns N` Roses

    Guns N` Roses Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    3.661
    Допаѓања:
    16.129
    Пол:
    Женски
    Јас ти кажав дека нема да завши добро работата. Сега не знам што да ти речам памет во глава за друг пат.
     
  4. Losha_devojka_

    Losha_devojka_ Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2021
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски
    Taka bese i edna feminka mi rece, deckoto ke iscezne koga ke dobie nesto, i taka ispadna me blokna po onoj den koa me terasee da se banjame so sila, ulavvvv
     
    На Iren4ep му/ѝ се допаѓа ова.
  5. deskarada

    deskarada Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    1.924
    Допаѓања:
    31.196
    @Losha_devojka_ речи му нека ги објави слободно па ќе јади кривична. Од вакви "мажи" ми се гади.
    Ете тетовчанец добил кривична бидејќи објавил слики женската шо му ги праќала, ова ми се бендиса, браво.

    И нека ти биди ова поука, верба во никој и маж да ти биди.
     
    На Losha_devojka_ му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Losha_devojka_

    Losha_devojka_ Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2021
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски
    ИИи дечкии, последно е ова више не ве замарам стварнооо...Значи другар ми му се јавил и двајца полицајци не еден и сега едниот полицаец сака дури и да му идеме дома за да видиме дали избришал, се двоумам, бидејќи другиот полицаец вика, да прекинам више да се замарам со него да биде крај да не правам ништо да не ја правиме голема.Он рече дека избришал све ама од кај да знам оффф верба у таква гнаса ли?
    ии вчера вечер ми пиша он во 23:00 часот..од лажен профил вика ги избришав сликите, ко да немало пријава за него, и после неш па почна да се курчи, ја сум малолетен не ми можеш ниш, џабе парите ќе ги фрлаш по судови, имам скрин кај шо ме молиш ми звониш по 50 пати кога те откачивам..Да го сакав премногу кога ме блок он мислам имам напоменато, му звонев да ми каже причина али меша баби и жаби, и демек сум му рекла убаво ми е кога сме имале орал..Се ќе покажуел да ми се смееле на полицијата бдц, а нема пријава до него само опомена од полицика..Битно му прпа се наадевам више ќќе исчезне од мој живот.....Уфф
     
  7. Vildiz

    Vildiz Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2021
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    195
    Му звонеше да ти каже причина за што?
    Готово е веќе памет за друг пат. Нема потреба никому да звониш и да молиш. Кога ги праќаш сликите треба да знаеш дека може и друг да ги гледа без ти да знаеш, а камоли јавно да ги објави.
    А сам ли живи тој па така ќе му одите и ќе барате телефон да ви отвора?
    Сликите веќе ги имаш ти пратено кај него, зошто би ги бришел од неговиот телефон? Ти за тоа му ги прати. Не треба јавно да ги објави.
     
  8. Losha_devojka_

    Losha_devojka_ Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2021
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски
    na policaec ke pokaze telefon inace sam zivee skoro sekogas e, negovite na selo nekade :)
     
  9. Losha_devojka_

    Losha_devojka_ Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2021
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски
    bas ubavo i doma da se pa da vidat sinot kakvi raboti pravi
     
  10. Vildiz

    Vildiz Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2021
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    195
    Не можеш да бараш од некој да избрише од телефонот слика што веќе си му ја пратила. Не сум сигурна за ова - сепак штом е тој полицаец знае подобро од мене.
    Еве да земеме дека ќе одите, и да избрише од телефонот се мислиш дека никому ја нема пратено сликата?
    Ги познаваш другарите негови?
     
  11. Mikha4

    Mikha4 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2018
    Пораки:
    1.899
    Допаѓања:
    6.261
    Ај што не го пријавуваш регуларно, туку и некои полицајци изиграваат шерифи, за тебе си ризикуваат работа?!

    Што ако тој сега ги пријави нив? Па и си му ѕвонела одозгора. Зошто бе дете?
     
    На Losha_devojka_ му/ѝ се допаѓа ова.
  12. нина122

    нина122 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2018
    Пораки:
    4.040
    Допаѓања:
    10.628
    Пол:
    Женски
    @Losha_devojka_ Ова што си го направила е погрешно, си натерала' џандари да ја злоупотребат својата службена должност и да се закануваат, знаеш дека ако сега родителите на детето пријават дека тие двајца ќе летаат од работа така заради злоупотреба на службена должност? Дете си се гледа, не можеш да размислуваш трезбено, не знаеш како да се носиш со сета ситуација, побарај помош од некој возразен, кажи и на мајка ти, со закани и уцени не можеш да решиш проблем.
     
    На Losha_devojka_ и Mikha4 им се допаѓа ова.
  13. Losha_devojka_

    Losha_devojka_ Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2021
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски
    Ги познавам да, он рече избришал па не знам
     
  14. Losha_devojka_

    Losha_devojka_ Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2021
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски
    Нен не , звонев кога ме блокна тој, тоа бешеее Август 10 мислам така нешто и ко демек он за тоа ке кажувал сум му звонела 50 пати бдч али ја убо му реков синоќа , не сме деца чпим си изб ти по тввој ја по мој пат

    ЕЕ СЕГА НАЈГЛАВНОТО Е ДЕКА, моите другари шо се полицајци не јму се заканиа, сосема нормално се јавииии тој едниот и му рече другар , девојче ми се жали од тебе, ако можеш избриши сликите и не си прајте проб,значи чисто пријателски му рекол, и се договориле ко да одат на кафе нема ништо да биде лошо
     
  15. Losha_devojka_

    Losha_devojka_ Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2021
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски
    само другар ми ми рече ко и ја да идам али не е сигурно со нив, да збориме со него очи во очи, али ќе видам и да одам на крај ке му посакам се најдобро нему и веќе да не прави тк на други
     
  16. Vildiz

    Vildiz Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2021
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    195
    Смешна ми е целава приказна прво праќаш после ај не се предомислив избриши.
    Не се замарај веќе помина тоа кажал дека избришал и ти преостанува да се надеваш дека е така зошто јавно нема да ги објави.
    И да ги избрише пред тебе никогаш не можеш да знаеш дали ги нема префрлено на усб пример.
    Такви слики веќе немај ни во телефон и немој да ги праќаш никому другите, ниту на другарка.

    едит: Се сетив дека ти се имаше заканувано идиотов така да најдобро е да им кажеш на твоите родители дома (ништо не е страшно нема да те судат можеби ќе ти зборат на почетокот и ќе те прашуваат зошто си го направила тоа ама тоа ќе биде бидејќи се загрижени за тебе и не сакаат тоа да ти случи) и да им објасниш се убаво од почетокот до крајот. Сигурна сум дека ќе имаат гнев и заедно ќе одите да го пријавите во полиција. Така веќе никогаш нема да му текне нему ни да ти пише. А и тебе ќе ти биде мирна главата.
     
    На Mikha4 и Losha_devojka_ им се допаѓа ова.
  17. Vildiz

    Vildiz Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2021
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    195
    @Losha_devojka_ Пред да збориш со твоите направи скриншотови на телефонот за да им ја објасниш подобро целата ситуација (секако ќе ти бидат потребни истите за во полиција) и ќе им докажеш дека не си ти крива за ништо, туку си само наивна.
     
    На Mikha4 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Mikha4

    Mikha4 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2018
    Пораки:
    1.899
    Допаѓања:
    6.261
    Без пријава нема они што да кажуваат некому што да прави, посебно па малолетно лице.

    Имаше сѐ на твоја страна и наместо да ја направиш правилната работа, ти уште повеќе се заплеткуваш.

    Може тој пред секој да ги избрише во телефонот, но едно 15 минути после сликањето сликите одат на драјв, најчесто Google drive, така да може да те мотка како сака и сега да биде уште поохрабрен да прави вакви работи на други девојчиња.

    Инаку уцените и присилување на орален секс ти се рамно на силување и такви казни добиваат сторителите.
     
    На Vildiz му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Guns N` Roses

    Guns N` Roses Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    3.661
    Допаѓања:
    16.129
    Пол:
    Женски
    Штоо ќе му посакаш се најдобро после се што ти направиии?? Ауу какви мазохисти постојат, страшна работа.
     
    На deskarada и Feminka22 им се допаѓа ова.
  20. нина122

    нина122 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2018
    Пораки:
    4.040
    Допаѓања:
    10.628
    Пол:
    Женски
    Само за инфо, сите слики кој се избришани трајно' од телефон можат со помош на апликација да се вратат назат, не верувајте многу на тоа избришани од телефон. Основно познавање од технологија ти треба за да ги вратиш сите слики што си ги избришал од телефон, мал милион апликации има на плеј стор за тоа.
     
    На Indiegurl, Losha_devojka_, Feminka22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.