1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога интимните фотографии ќе завршат на погрешно место?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од нина122, 12 мај 2020.

  1. thequeen95

    thequeen95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2016
    Пораки:
    1.232
    Допаѓања:
    4.863
    Пол:
    Женски
    Па и без облека да се, да не има некоја со 2 пара цицки па да немаат видено.
     
    На СуперДевојка, dayla, Izaabella и 5 други им се допаѓа ова.
  2. raww

    raww Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2014
    Пораки:
    1.020
    Допаѓања:
    5.840
    Епа очигледно се понашаат како да немаат видено, зошто тогаш е потребата да се пракјаат тие слики по групи, за да ја докажат ли својата машкост. Тие машки немаат ни почит ни совест и очигледно се за жалење.
     
    На Elf, cresa-jagoda, Tanjamm и 5 други им се допаѓа ова.
  3. MartiG

    MartiG Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2017
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    имам вакви, и негледам причина зошто да немам и сум праќала како на дечко така и на другарки па досега ме нема никој публицирано или заканувало со истите искрено и не ме занима ако некој се одлучи на таков чекор таквите луѓе што со тоа се силат или потсмеваат според мене не се вредни па дали би било тоа мои слики или на некој друг.
     
  4. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.692
    Пол:
    Женски
    Кој сака нека праќа кој неќе нека не праќа, не ми сметаат таквите нити па зборам лошо.
    Лоша сум само ако стигне таква слика негде кај што не треба :devil:
    Инаку не ми смета нека праќаат.Само треба да се сфати дека не се праќа на секој, некој може да ја злоупотреби.
    Мене некој така да ми направи :swear:
    Нема да се закопам во место искрено, мое тело е што сакам ќе праам.Ама никој нема право да споделува туѓи лични фотографии.
    :emo:
     
    На RainbowButterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  5. raww

    raww Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2014
    Пораки:
    1.020
    Допаѓања:
    5.840
    IMG_20200513_191449.jpg
    Погледнете го ова на сител, на женава и се закануваат со фотографии, 90% од коментарите нејзе ја обвинуваат. Е од ова ми се гади, од ова наше опшество кај што секогаш жртвата е крива... Па уште и кога ке прочитам дека пола од тие коментари се женски. Овој наш заостанат менталитет.
     
    На Wahnsinn, Gosh, RainbowButterfly и 5 други им се допаѓа ова.
  6. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Нина, уцената се пријавува во полиција, и во нормална држава одделот за сајбер криминал треба да се позанимава со случајот. Во ненормална како нашата, жртвите најчесто се согласуваат на проституција како контра - услуга или плаќаат одредена сума пари за да престанат заканите.

    Смеам да прашам зошто ја отвори темава? Некој ти направи вакво нешто? Слободно пиши, ќе средиме.
     
    Последна измена: 13 мај 2020
    На Feminka22, Amelia, Izaabella и 2 други им се допаѓа ова.
  7. нина122

    нина122 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2018
    Пораки:
    4.040
    Допаѓања:
    10.627
    Пол:
    Женски
    Имаше пред неколку дена една девојка пишано во темата Љубовни проблеми бидејќи не знаела каде да пише.
    И ги земале сликите без да знае и ја уценувале.
    Ја отворив темата поради тоа бидејќи немаше таква тема.
    Ми се нема случено мене вакво нешто.
     
    На cresa-jagoda и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
  8. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.083
    Допаѓања:
    11.228
    Не се сликајте, не праќајте, а големи се шансите некој од дечковите и кришум да ве сними или слика. Не е убаво во никој случај. Внимавајте. Знам една што дечкото и ги пушти сликите на фб, со голи цицки, и ден денес куп мажи ја имаат на телефони. Таа денес е сопруга, мајка, бара работа, како секој човек и кога одиш на интервју за работа не е в ред да кажат „еве ја оваа со голите фотки нели“. Се фрла дамка за која можеби не ви е грижа, ама таа лесно не се пере.

    Моја пријателка од тој страв и недоверба дечко не може да фати, оти со години гради кариера, углед, се образува. Ако налета на манијак, може со една фотка да урне се што направила.
     
  9. Bianka222

    Bianka222 Активен член

    Се зачлени на:
    5 април 2020
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Мене ми се случи вакво нешто, бевме собрани на викендица телефонот ми беше на полнач и едно мажуле што сум го одбила многу пати, го начекал телефонот и си ги пратил сите слики ( немам Лозинка на телефон )
    Ми се заканува дека ќе ги објави ако не излезам со него.
    И кажав на мајка ми најверојатно ќе го пријавам, имам докази каде што признава дека сам си ги зел јас не сум му ги пратила.
     
    На SandStorm, RainbowButterfly, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  10. thequeen95

    thequeen95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2016
    Пораки:
    1.232
    Допаѓања:
    4.863
    Пол:
    Женски
    Сериозно? Со една слика ќе и се турне карактерот па и кариерата на девојка?
    Како е таа виновна?
    Јас на плажа многу пати се сончам без горен дел а има луѓе околу мене и некој ако ме слика и прати на другар, а сум последна година на медицина утре нема пациенти да имам, оти гола се сончам?

    Искривени визии имаме за женското тело и многу мажиња со синдром на мали куриња.

    Јас ќе речам пак, сите што сте во ваква ситуација НЕ Е КРАЈ НА СВЕОТ НИ НА ВАШИОТ ЖИВОТ.
     
    На Feminka192, SandStorm, СуперДевојка и 16 други им се допаѓа ова.
  11. flawless_

    flawless_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2020
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    2.018
    Пол:
    Женски
    Зошто уште чекаш? Пријави го најбрзо што можеш.

    Да не е во ред така да кажат, а жената не е ништо крива што тој е недозреан, а тие што коментираат не си го гледаат животот. Треба да немаш мозок за да направиш такво нешто. Извини, ама со напишаново и ти ми изгледаш како една од нив.
     
    На *Amethyst*, cresa-jagoda и thequeen95 им се допаѓа ова.
  12. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    Не сум праќала. Не ми е интересно да се сликам, што знам. Ама доколку нечии слики се објават без дозвола, најголема поддршка сум. Нема да бидам причина за некоја девојка да плаче, да се чувствува прелошо за една обична глупост. Воопшто не обвинувам. Кој како сака ќе се слика. За мене ич не е срамно. Срамно е да си невоспитан, да си некултурен, да фрлаш ѓубре, да тепаш животни, да правиш глупи сексуални шеги и тако даље до недоглед. Работи кои многумина со гордост ги прават. А од некоја девојка ако објавиле слики, можам само да и кажам дека е презгодна.
     
    На Gosh, dayla, CindyAnn и 12 други им се допаѓа ова.
  13. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.180
    Допаѓања:
    8.870
    Пол:
    Женски
    Прво пријави го, доколку полицијата не превземе ништо бидејќи и тоа често се случува кај нас, јас би ја превземала работата во свој раце, кога ќе те викне дојди ваму и ваму, кажи им на родителите и отиди со нив на местото, прво појави се сама разговарај, а потоа родителите нека се појават и нека му се заканат.
     
    На *Amethyst* и Tanjamm им се допаѓа ова.
  14. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.083
    Допаѓања:
    11.228
    Дечкото што и ги објави фотките веќе имаше досие во полиција, проблематичен беше, и требала да внимава со кого фаќа работа. Тој ништо не изгуби, углед нема, а таа изгуби. Секаде е третирана како курва.

    Ако ви се случи, директно во МВР во станица. Само така може да се опаметат.

    Но, и тоа не е гаранција оти моја роднина пријавила на едни инспектори во БЕКО, и знаете што никаква пријава, само му рекле на колегата на работа да не смее да ги шири фотките и видеата, додека неа после ја силуваше инспекторот. Не ми кажа, но сфатив, оти ја бараа и им беше достапна на лицата кои ја „спасија“. Инспекторот и велеше „“ти си никој и ништо, а јас имам серифтикат каков што немаат другите инспектори“. Да знаеше мајка и нервен слом ќе имаше.

    Внимавајте со кого фаќате работа. Друг нема да ве спаси. Кога и реков на една другарка дека мој роднина снима женски и слика, ми вели „Па тоа е кривично дело“ и се замисли, очигледно и таа има материјали кај некој, велам „ејј ние во Македонија живееме, за убиства лежат година две, а не за фотки“. Никому ништо ќе биде.
     
    Последна измена: 13 мај 2020
  15. flawless_

    flawless_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2020
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    2.018
    Пол:
    Женски
    Зарем ти пред да бидеш со некој проверуваш досие во полиција или на чело му пишува? Жртвата ја обвинуваш. Не е во ред било каква слика, и најобична да ти пратам тебе, ако била за тебе наменета, значи само ти треба да ја видиш а не цел свет. Не можам да ве разберам како може да ги оправдувате тие што уценуваат, а да ја обвинувате оштетената страна.
    И јас не се сликам, ниту праќам, но тоа е моја лична одлука. Кои сме ние да судиме кој што треба да прави? Ако сметаш дека не е во ред - не го прави, ако на друг му е убаво тоа - нека го прави :)

    И над него мора да има некој, а таа требало да го сними разговорот па да видиме кој е никој и ништо. Малоумен некој.
     
    Последна измена: 13 мај 2020
    На SandStorm, flowersss и RainbowButterfly им се допаѓа ова.
  16. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.253
    Пол:
    Машки
    Ко че се на погрешно место, че му се заканите дека ќе го пријавите во полиција и че бидите малку силни, а не да цмиздрите, а тоа сакаат тие, да ве заплашат и заведат и примораат да правите нешта што не сакате. И прашање е дали ќе ги задоволите со еднаш или че им станите играчка.
     
    На Lady Maria, Tanjamm и flawless_ им се допаѓа ова.
  17. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    На една девојка што ја познавам многу полошо и се случи. И ја монтирале главата на некоја слика од друга гола девојка па тек во полиција кога ги виделе сликите виделе дека не е она и дека е монтажа
     
    На Lady Maria и Tanjamm им се допаѓа ова.
  18. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.083
    Допаѓања:
    11.228
    Таа знаеше дека типот е деликвент, краде, ја тепаше на јавни места. Ако некој те истепа со клоци на јавно место, ти фотки ќе му праќаш, ќе спиеш со него или ќе раскинеш при прво агресивно однесување?Кој што сака нека прави, секој си носи последици за своите постапки. Сега газдите ја гледаат не како работник, туку како плен за секс. Круг е тоа од кој нема лесно излегување,
     
  19. Lady Maria

    Lady Maria Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2020
    Пораки:
    301
    Допаѓања:
    416
    Пол:
    Женски
    Зарем и на тоа се спремни???
     
  20. Lady Maria

    Lady Maria Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2020
    Пораки:
    301
    Допаѓања:
    416
    Пол:
    Женски
    Само кај нас ова го има...приватниот живот да влијае на работата. САМО КАЈ НАС!!! Странство не ни знаат дали е разведена,слободна,дали праќала слики или се снимала.
     
    На Gosh, Elf, *Amethyst* и 1 друга личност им се допаѓа ова.