1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога некој те копира?

Дискусија во 'Канта' започната од Mosquiita, 29 декември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Mosquiita

  Mosquiita Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2013
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  663
  Не сретнав ваква тема (доколку има може слободно да оди во канта) .. Но што кога некојa другарка те копира? Го купува тоа алиште што ти го имаш?Го копира твојот стил на облекување...

  Конкретно ќе кажам за мојот случај .. Другарка ми веќе одамна приметувам дека купува работи кој ги имам јас.Доколку спомнам дека нешто сакам одеднаш по неколку дена и нејзе истото и треба истото и се допаѓа.. Јас ке си купам нешто и таа веднаш купува,а мене тоа страшно ме нервира бидејки не сакам да бидам како обележана со некој со кој заедно испаѓам,едноставно како униформирани да сме ! -.-

  Незнам воопшто како да го решам овој проблем,но тоа е тоа можеби и вие сте се соочиле со сличен проблем па можеби ке најдеме некое решение :)
   
 2. zaljubena18

  zaljubena18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2013
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  139
  и јас го имам истиот проблем, а тоа страшно ме нервирааа , но немам никаква идеа за да се соочам со тоа :?:
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.443
  Допаѓања:
  58.542
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.