1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога не чувствуваш потреба за секс?

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од nicest18, 10 април 2017.

  1. be.positive

    be.positive Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    Lugee, dobriot seks kako seks spored mene ne moze da go zameni ni eden vid na seksualni igricki.
     
    На ku4ence, saren_petel, *Amethyst* и 3 други им се допаѓа ова.
  2. Stariot

    Stariot Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2012
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    155
    Пол:
    Машки
    Хмм, се чуствувам испровоциран, па ќе коментирам. Прво на девојчето кое не чуствува желба за коитус. Има време, како што некои коментираа, она што не си го пробала, не можеш да го коментираш, ќе добиеш желба. Би го коментирал и дечкото кој вели дека мажите повеќе издржуваат без секс. Хмм, исто е и кај двата пола, се зависи од возраста, расположението, нивото на хормони итн.... Но, не зависи од полот(за среќа).8-|
     
  3. Tudesky

    Tudesky Нов член

    Се зачлени на:
    14 август 2017
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Почитувани Г-ѓи и Г-ѓици,

    Јас сум 35 годишен дечко од Скопје, седум години во брак и шест годишна ќерка. Нашиот брак функционира одлично без проблеми и имаме големо разбирање и почитување. Од неодамна се случува нешто за кое ни двајцата неможеме да си дадеме одговор. Сексот ни беше нормален како и во изминативе години без некои промени, но како што кажав од неодамна се појави проблен за кој како што реков немам одговор. Штом решиме да имаме секс се почнува нормално желбата е присутна возбудата исто така предиграта трае исто така нормално СЕ до моментот кога ке влезам во неа, пенисот не ми функционира и завршува сексот. Би сакал некој ако има некакво искуство да го сподели со мене или некој совет, бидејќи јас добив на идеа и би сакал да ја споделам со Вас а секако повторно би сакал ваше мислење: Бидејќи за време на мојот брак не се решив да ја изневерам сопругата, па поради тоа ќе ми е потешко да најдам личност од доверба која ќе ми помогне да ја остварам идејата која ја замислив а за која секако ќе ми треба нечива помош. Размислувам да најдам девојка фина, културна и пред се дискретна која би се понудила да ми пружи интимен однос без обврски се со цел да ми помогне да откријам дали проблемот што го имам со мојата сопруга е единствен или ми се случува со сите жени..
     
    Последна измена од модератор: 14 август 2017
  4. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    a da se konsultiras prvo so psihijatar ili bracen sovetnik da razgivaras so zena ti.Mene mi izgleda kako da baras izgovor da legnes nekoja eve i toa da ti pomogne kazi i ja taa idea na zena ti prasaj ja za mislenje ne mozes tuka taka da legnes so nekoja a da imas zena i DETE pomisli na kerka ti prvo ...
     
    На ku4ence, twilight123, GirlLove и 6 други им се допаѓа ова.
  5. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.306
    Допаѓања:
    18.127
    Пол:
    Женски
    Читаш читаш, кога оно ти бил фино и дискретно склопен оглас :rofl:
    Тука нема да најдеш никоја, џабе толку си се намачил да пишуваш идеи, а ако воопшто имаш ќерка, размисли како би и било утре нејзиниот маж вака да „се едуцира дискретно“ на страна.
     
    На soffce, ku4ence, honey.11 и 13 други им се допаѓа ова.
  6. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Не се замарајте со деловниот пратител и правен советник на кого не му стои право советодавниот орган:wasntme:
    Оглас беше, избришав скајп
    И така:lol:
     
    На GirlLove, Rose96, Dadusicka и 3 други им се допаѓа ова.
  7. boo3

    boo3 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2015
    Пораки:
    1.294
    Допаѓања:
    4.459
    Пол:
    Женски
    Наместо неверство би ти препорачала многу отворен и искрен разговор со сопругата. Најчесто монотонијата доведува до ова. Пробајте нешто што до сега не сте го пробале никогаш. Сигурно има нешто такво :)
    Најверојатно и ти и таа имате секс фантазии, па зошто да не си ги кажете и спроведете на дело?
    Неверството во секој случај е најлошата опција и најлошото „решение„ на проблемот.
     
    На ku4ence, Dadusicka, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Starlič

    Starlič Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2017
    Пораки:
    1.604
    Допаѓања:
    9.287
    Пол:
    Женски
    Јас имам 24 години, 1,5 сум со дечко ми,заедно живееме, го сакам и тој мене ме сака, сакам да спијам со него, и да се гушкаме, ама кога ќе ми спомне секс ми се дига косата, едноставно немам желба да имам односи со него. За време на сексот си правам филмови во глава дека сум со некој друг (како да кажам) за да можам да го издржам моментот, знае да ме боли при секоја поза.. И почнува брзо да ми досадува. Се случува по месец дена да не имаме односи, иако тој бара секој 3 ден.. Зошто мене не ми се сака?! Нешто до психата е или?
     
    На MikiTass му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Purelove92

    Purelove92 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    2.872
    Пол:
    Женски
    @Starlič Сигурна си дека го сакаш дечкото, дека не си со него само да разбиеш монотонија? Сакаш да спиеш со него колку да виде он дека го сакаш..? Најверојатно си почнала да осеќаш некакво одбивање кон дечко ти и си почнала да го гледаш како најдобар другар не дечко.
     
  10. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.731
    Допаѓања:
    55.493
    Пол:
    Женски
    Додека имаш секс со него мислиш на друг? Зошто си со него? Повеќе личи дека го гледаш како добар пријател.
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. coki35

    coki35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2018
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    1.530
    Пол:
    Машки
     
  12. saren_petel

    saren_petel Активен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2018
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    299
    Пол:
    Машки
    Ти изгледа твојот дечко го чувствуваш како фамилија(како братучед). Немој не се измачувај да трпиш болка и да мислиш на друг. Кажи му искрено на дечкоти што се случува бидејќи не е коректно спрема него. Нормално едека се до психата е. Се доаѓа од главата. Од друго место не доаѓа да бидеш сигурна.
     
  13. coki35

    coki35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2018
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    1.530
    Пол:
    Машки
    јас мислам дека тој би сакал да проба со повеќе партнерки, и тоа феминки да се по можност, па да види да проба со која ке може со која не ,па така да открие што се случува со него , и да открие во што е проблемот , мислам дека типов е навистина загреота и му треба помош .
     
    На littleflower и saren_petel им се допаѓа ова.
  14. saren_petel

    saren_petel Активен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2018
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    299
    Пол:
    Машки
    Аууу што убаво си барат. Женати знае за овај оглас? Ако знае тек тогаш никогаш нема да ти стане. Ќе ти го поткине. Ти ако сакаш навистина совет, мислам дека кај тебе има проблем со психата или пак на твојот му е здосадено исто па исто и му треба промена. Или пак во краен сличај имаш некое хормонско пореметување. Пробај некое апче закачи за потенцијата да ти биде константна.
     
    На SummerGirl, TutiFuti и coki35 им се допаѓа ова.
  15. saren_petel

    saren_petel Активен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2018
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    299
    Пол:
    Машки
    Taka e. Maskite ako ne masturbiraat im se jauva bolka vo testiite i tie sakle ili ne morat da masturbiraat pocesto ili pak da imaat seks pcesto.
     
  16. waterland

    waterland Активен член

    Се зачлени на:
    13 март 2018
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    10
    Јас во последниве 2-3 месеци имав така лош период,стресен. Кога доаѓа секс во прашање, има денови кај што сум пренапалена, но се многу ретки. Секогаш кога пробуваме да имаме секс со дечко ми не можам да се навлажнам, не можам баш да се внесам и се осеќам многу лошо поради тоа. Не знам дали има улога работите кои ми влијаат од страна па не можам да се фокусирам, ама навистина пробувам да н3е мислам на друго и пак иста песна. Него го сакам и воопшто не гледам проблем во него ама и лошо ми е секогаш јас не можам да се напалам и ме боли ако пробаме. Дали некој/а се наоѓал во слична ситуација како мојата и како ја надминал/а?
     
  17. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.731
    Допаѓања:
    55.493
    Пол:
    Женски
    Ако пред стресниов период си била со него и ти било ок, значи до периодот е нека помине.
    Мене ми се има случено во тежок период каде не сум сакала да помислам на секс, но тоа е минливо.
     
    На Kija94 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Нема да се сексам. Реткост е кога му правам ќеиф. Има денови кога навистина не ми е до тоа дојдено.
     
    На Mileivanov му/ѝ се допаѓа ова.