1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога никој не ме сака?

Дискусија во 'Сингл' започната од MoonGirl, 12 април 2010.

  1. cindy

    cindy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    166
    MoonGirl за почеток можеш да одиш на пример во библиотека, можеш да одиш на шопинг онака сама ќе си се дотераш фино лепо и ќе отидеш као божем дама из лондона и кога ќе видеш познати не главата в земја туку слободно ќе му речеш здраво што правите и сл. а најпаметно би ти било да си фатиш дечко и што толку си се разочарала дека не си убава секој е убав на свој начин ајде малку дотерај се насминкај се фризурче да видиш одма колку е подруго :*
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Скоро секоја тинејџерка поминува низ ваков период. Јас веќе го пребродив. Во тие моменти многу ми било тешко да седам дома без другарки, без дечко, дури чуствував дека и моите дома не ме сакаат. Работите се одвиваа спонтано и бавно. Си најдов нови другарки и се запознав со дечко ми. Денес не можам од ништо да се пожалам. Од тие пребродени моменти сфатив, кога никој не ме сака, најважно е јас самата да се сакам, дека таквиот период е минлив и дека после дождот секогаш доаѓа сонце.
     
  3. Symona

    Symona Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2010
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    60
    одговорот е едноставен штом никој не те сака не ги сакај и ти нив вин вин ситуација :)
     
  4. nesreken

    nesreken Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    Извинете што пишувам на оваа женска страница, но верувајте дека многу сум разочаран од љубовта. Имам 17 години и се уште немам девојка. Не знам што е работата, не сум некој лош човек, не сум и згрешил на ниедна, сум пробал на сите можни начини но пак не можам ништо да сторам. Гледам има такви идиоти што ги изневеруваат, ги тепаат и девојките пак трчаат по нив. По цел ден се нервирам, ми оди да заплачам од несереќа. Ве молам за некој совет, ако може. Благодарам однапред.
     
  5. Annie.mk1

    Annie.mk1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    1.631
    Допаѓања:
    3.742
    Душичкеее не се нервирај, можеби не си ја пронашол вистинската.. Кога тогаш, ќе најдеш некоја.. Па каде брзаш.. Животот е пред тебе :D
     
    На srcekrsacka и nesreken им се допаѓа ова.
  6. nesreken

    nesreken Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    i jas se si velam zivotot e pred mene no do koga vaka ke teram koga deca od moja vozrast si go ziveat zivotot a jas koga toa ke go docekam koga ke ostaream li sega e toa najvazno dodeka si seuste vo mladite godini tinejdzerskite no pred se ti blagodaram sto mi odgovori :)
     
  7. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Не се нервирај ќе најдеш нешто а да те утешам знам двајца дечки што на 30 години фатија прва женска така да имаш премногу време на располагање :D. Мора малку сеир, инаку ќе најдеме некое чаре и за тебе ;).
     
    На nesreken му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Како што понекогаш женските трчаат по погрешни машки, така можеби и ти трчаш по погрешни девојки.
    Но, има време за се само ќе си ги отвориш очињата и сигурно ќе најдеш некоја.
     
    На nesreken му/ѝ се допаѓа ова.
  9. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    во денешно време се се менува па и лугето, но не очајувај кога најмалку се надеваш мозеби тогаш ке запознаеш девојка а во мегу време излегувај друзи се , забавувај се и се ке биде ок :)
     
    На nesreken му/ѝ се допаѓа ова.
  10. nesreken

    nesreken Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    vi blagodaram mn za pomosta no seuste sum razocaran ako si fatam zenska vo skoro vreme prvo na vas vi pisam :D pozzz
     
  11. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Најпрво смени го никот од несреќен во среќен :^) . Која ќе те сака да и расипеш расположење со твојата несреќа? Девојките сакаат самоуверени и задоволни момци што значи дури и срце да ти се кине со девојка ќе се смешкаш и ќе ја флерташ а ти на цел форум кажуваш колку ти е тапа што немаш девојка.

    На 17 години имав милион другари без женска така да не е тоа толку невообичаено како што ти се чини.

    Најпрво престани да жалиш дека другите имаат а ти немаш, второ ич да не се замараш што идат по идоти, има зашто идат со нив а не со тебе и кога ќе сфатиш зашто ќе смениш и ти понашање и тоа радикално. Фин со девојка само до одредена граница зашто ако те провали дека си мек ќе те отпише одма и ќе и станеш другар а тоа не сакаш.

    Почни да одиш во теретана или уште подобро во клуб за борбени вештини затоа што ќе ти рипне самодоверба а тоа и те како ти е потребно. Можеби немаш фаца (а можеби имаш ти си знаеш) ама скоро секој може да направи пристојно тело со тренинг. Некој ќе речат нема тоа врска изгледот ама јас мислам дека треба да направиш се за да си ги покачиш акцииите а добро тело и фаца со соодветно понашање се многу добра комбинација ;).

    Освен тоа во диско одбери неколку просечни девојки од кои не ти се сецкаат нозе кога ќе ги погледнеш и појди да ги упознаеш. Јасно ќе ти дадат корпа ама нема да те погоди премногу. Ако некоја не ти даде корпа одма муабети и, и потруди се да ја насмееш затоа што чим се смее и е пријатно и имаш големи шанси пак да сака да те дружи.

    Гледај и посматрај како прават твои поскусни другари и снимај во себе. Нема да можеш да копираш ама има патерни на понашање кои палат скоро кај сите девојки а исто и обратно грешки во понашање кои ќе те корпираат скоро кај секоја девојка. Учи ги, памти ги, вежбај ги и постепно ќе сфатиш што смееш а што не смееш да правиш со девојка.

    Вежбај и учи и немај гајле од корпа, тоа ти е прво и основно а другото само по себе ќе дојде. И никако немој да ја чекаш идеалната и да седиш сам, бркај и неидеални ама што ти се свиѓаат за да набиеш искуство инаку некоја префригана во иднина има душа да ти извади ако те начека неискусен а она е искусна.

    Со среќа :).
     
    На Anely му/ѝ се допаѓа ова.
  12. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Секој човек поминува низ ваков период во животот. И јас сум поминала низ ова. И верувајте ми, ми беше премногу тешко. Буквално мислев дека сум сама на светот, дека немам никој. Во исто време ги гледав моите врсници како излегуваат, се дружат и се забавуваат, а јас седев затворена меѓу четири sида. Паѓав во депресија затоа што мислев дека никој не ме сака и никој неме забележува. Но тоа беше само еден тежок период кој помина, а сега сум сосема друга личност. Едноставно, почнав повеќе да контактирам со другарките од школо, почнав да излегувам и се натерав себеси да бидам поопуштена, одев на курс, па и таму запознав многу нови луѓе. Со тек на време се се среди, и знам дека најголемиот проблем ми беше тоа што немав доволно самодоверба и неможев да се опуштам во друштво. Со многу волја, овој проблем може лесно да се реши. :)
     
    На damaris му/ѝ се допаѓа ова.
  13. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    :wink: точно :lol: :clap:
     
  14. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Нема зашто да тагуваш поради тоа, смени се, значи проблемот е во тебе..
    Биди фина, весела, дружељубива и не гледам причина зашто би отфрлила тогаш некој од себе :)
     
  15. something

    something Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2011
    Пораки:
    460
    Допаѓања:
    1.377
    Кога ќе ги остават оние што ги тепаат, навредуваат, изневеруваат сите ќе дојдат кај тебе :lol: :lol: :lol:
    после ќе не прашуваш што да правам со девојкиве :^) :rofl:

    Озбилно:Не се секирај воопшто, само не размислувај на тоа - така ќе се напнуваш, а девојката ќе си дојде спонтано кога најмалце ќе очекуваш !!!
     
  16. Ruza.Ruzica

    Ruza.Ruzica Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    24
    Е сега сум баш во ваков депресивен период :( Немам многу другарки бидејќи учам у друг град и сите школски ми се таму...Иам 2-3 добри другарки и со нив излегувам но сега сите се по одмори и јас сум сама веќе 10 дена неам излезено се затворив у 4 ѕида дома.Плус дечкото ми раскина пред 3 месеци и уште го неам преболено и ми фали.Стварно не знам што да правам со себе...не сум била волку осамена.Знам дека се ќе се среди кога ќе се вратат другарките од одмор ама сега сум за никаде овој период! :(
     
  17. Sunlight

    Sunlight Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2011
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    39
    Не губи надеж!!! Тоа е најважно. Многумина сме поминале низ таков период во животов, но се ќе си дојде на свое место, јас сум во тоа сигурна. Но не треба само да седиш дома и да чекаш другарките, дечкото и сл. сами да си дојдат. Прави нешто што те исполнува: фитнес, играорна, модерни танци, англиски и триста други работи има што можеш да ги посетуваш и таму да запознаваш нови луѓе. Биди позитивна и насмеана. Прочитав и дека имаш куче..па кучето со тебе и на шетање..може да се закачат многуу доби момци :lol:
    Убаво е исто така за почеток да започнеш да излегуваш и со твои братучеди, роднини,комшивки, кафе-мафе-муабет многу ќе ти помогне. И разговор со твоите родители исто така..
    Ти посакувам се најдобро ;) :)
     
    На MELISSA-69 и SexiLy им се допаѓа ова.
  18. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
    :( И јас сум во истата ситуација скроз истата
     
  19. The.Girl.Next.Door

    The.Girl.Next.Door Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2011
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    18
    Ова ко мене да ме опиша! сосема исто се чувствувам! ..ситуацијата е иста! мило ми е што некој може да разбере низ што поминувам!
    ..можеме да напраиме формација за анхепи грлс..хахахах (јуст кидинг)
     
  20. ivona38

    ivona38 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    и мене никој не ме сака зошто не сум убава ;( :worried: