1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога никој не ме сака?

Дискусија во 'Сингл' започната од MoonGirl, 12 април 2010.

  1. Acerola

    Acerola Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    537
    Допаѓања:
    630
    Ако ти самата не се сметаш за убава,не очекувај некој друг да го мисли тоа.Како се доживуваш ти,колкава самодоверба имаш така те доживуваат и другите.
    Така да,смени си го под итно мислењето за самата себе,нормално дека никој не е совршен па не си ни ти,ама сигурна сум дека далеку си од тоа дека не си убава.
     
  2. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Абре луѓе ако сами себе не се сакате и почитувате како очекувате бе другите да ве сакаат и почитуваат ?

    Се поаѓа од нас самите.
    Животот ни е таков каков што ние го замислуваме.

    Ако ја си умислам и уверам дека сум грда и ке сум, ама ако си замислам дека сум убава и дека како што се сакам ја ке ме сакаат и многу други и те како ке бидам привлечна .

    Па дајте бе подигните таа самодоверба прво. Кај сте вие у ваш живот ?

    Сите се убави на свој начин. НАметнете една насмевка на тоа ваше лице и да видите како ке осеќате убаво .
     
  3. innamylove

    innamylove Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    379
    Допаѓања:
    226
    ауууу за грев темата......
    кој е тој што никогаш не е сакан?
    непостои тоа секој има на овој свет што го сака некого и е сакан.....ако некој мисли спротивно тогаш има некаков проблем.....
     
  4. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Почни ти со фб да си пишуваш со некој да се дружиш, а за дечко не се секирај ќе си дојде и тој со време денес мислам преку фб најлесно можеш да стапиш во контакт со некој кој ти се допаѓа :) :)
     
  5. Cloee

    Cloee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    35
    До самодовербата ти е,веруј :!: Ова ти го кажувам од лично искуство.Поради ниска самодоверба незнам да стекнам друштво. :worried: Многу сум напната и здрвена кога упознавам нови луѓе,па си мислат дека таква сум стално.А со тие што се дружиме подолго сум сосема друга,опуштена,комуникативна.Мислам дека таква ако сум стално со многу деца ќе се здружам.Али ете,пуст страм од што не сум доволно самоуверена. :doh:
     
  6. Individual

    Individual Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Значи вака, ја видов оваа тема и одлучив да напишам нешто. Машко сум, ама темава ме заинтересира.
    Јас сум мирен дечко, одличен ученик, не сум проблематичен, комуникативен сум, но имам еден мал проблем и ве молам за добар совет како да го совладам. Бидејќи никој не е совршен, не сум ни јас. Девојките ми се слаба страна. До сега за жал не сум имал ниту една, сум имал многу симпатии но ниту една врска. Секоја девојка, на која пробувам да и се приближам, веднаш го менува својот однос кон мене, едноставно како воопшто да не и се свиѓам. Не можам да сватам што правам лошо, полека и пристапувам, пријателски, нежно, но тие секогаш ме одбиваат. Едноставно почнувам да мислам дека ниту една не сака да има ништо со мене. Зошто секогаш ги избираат лошите момци, а не некои помирни како мене, не знам што има лошо во мене. Ве молам да ми го напишете вашето мислење и да ми дадете совети. :o
    Пред неколку недели наполнив 18 години :)
     
  7. Greeen

    Greeen Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    568
    Јас не би имала некој посебен совет за тебе,освен да не се секираш.Вистинската љубов ќе дојде кога-тогаш,подобро 1 искрена,отколку 10 лажни.Обично девојките понекогаш знаат да глумат недостижни(секако не сите),па сакаат машките повеќе да се вртат околу нив.
    А за тоа што си срамежлив,пробај опушти се,немора да е девојка што ти се допаѓа,туку со другарки напрај си опуштено муабет.И тоа многу ќе ти помогне.
    Мислам дека се ќе си дојде во свое време.Немој да губиш надеж,никогаш! :)
     
    На Individual му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Gosling

    Gosling Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2012
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    257
    Пол:
    Машки
    Јас ке ти дадам машки совет затоа што пред неколку години наполнив 18 години :rofl:

    Првата причина за твојот неуспех можеби е тоа затоа што физички си не привлечен, можеби имаш вишок килограми, лош стил на облекување или глупава фризура :lol:

    А втората причина е можеби затоа што си премногу добар и фин.
    Good guys finish last, ова е научно докажано :wasntme:

    И јас на твои години бев во таква ситуација како ти сега ама со тек на време ги согледав овие две работи што ти ги напишав погоре па затоа моментално сум тотална спротивност на тој што бев порано...
    и сега одлично ми оди 8)
     
    На Individual му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Individual

    Individual Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2

    До таа мера сум опуштен, правам муабет се зафркавам. Проблемот ми е како да и пријдам, тоа ме кочи, и кога ке и пријдам некако го заладува нејзиниот однос кон мене. :(



    За физичката привлечност неможам ништо да кажам(тоа треба да го каже друга личност) а вака сум висок и имам вишок килограми(не многу) и мислам дека не се познава многу. :)

    Ви благодарам за советите :)
     
  10. sweet25

    sweet25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    317
    Ако пишуваш за некоја конкретно, би ти рекла дека или не си нејзин тип, па затоа така реагира, или пак, можеби ја осеќа твојата нервоза, и трема , а и тоа не е многу привлечно.
    Не размислувај за неуспех, и опуштено , без никакви вежбани фори пријди и.
    Па, ако не е првата, втората, третата ќе биде. ;)
     
  11. Individual

    Individual Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Мислев за повеќе. Трема секако ке имам, тоа е нормално. Има и една девојка што ми се свиѓа во мојот клас ама не знам што да направам и дали да и кажам. Кога ке сум до неа имам чувство дека и нејзе и се допаѓам. Незнам зошто но имам такво чувство :)
     
  12. sweet25

    sweet25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    317
    Наместо да и кажеш можеш да флертуваш со неа, и да видиш како ќе реагира.
    Како на зафрканција, со поглед можеш многу подобро да и кажеш,
    секунда да е подолг , ќе примети она.
    Дружи се, зезај се, и немој со озбилни изјави( дека ти се допаѓа и сл.).
    Опипај ја територијата прво. :)
    Флертот му е мајката. ;)
     
    На Individual му/ѝ се допаѓа ова.
  13. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Ако не бива со таа,оди на друга,битно е да има пријателки,па малку со нив да се дружиш да те вида дотичната дека си во женско друштво,така ке имаш поголеми шанси,еве конкретно еден мој другар нон стоп излегуваше во машко друштво и никако да фати девојка,па виде дека не оди,ја викаше братучетка му заедно да излезат,и едно 3 до 4 пати излегување на другаров му се посреќи и си фати девојка,тоа ти е женска психологија. ;)
     
    На Individual му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Individual

    Individual Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Флертувам со неа постојано :) и ставив до знаење ама неможам да проценам дали и јас и се допаѓам. Таа женска психологија одсекогаш ми стварала главоболки.

    За друштвото си во право ВИТОМИР. Така најлесно се фаќаат некои другарки на женската со која се излегува :)
     
  15. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    За друштвото си во право ВИТОМИР. Така најлесно се фаќаат некои другарки на женската со која се излегува :)

    За жал девојките така гледаат,ако те гледаат во женско друштво постојано одма си помислуваат а овој е фраер го бива штом се дружи со толку девојки,а тоа дека треба бидеш badboy за да успееш,тоа нема врска биди тоа што си,а не тоа што другите сакаат да бидеш,јас мислем со еден добар фин интилегентен пристап дека ке биде ок.
     
    На pikolino и Individual им се допаѓа ова.
  16. Individual

    Individual Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Така и постапувам, ама не оди. Мора нешто да правам погрешно, или пак не сум доволно опуштен. Мора да има нешто :)
     
  17. sandrabee

    sandrabee Активен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    и јас сум во иста ситуација :sweat: имам само една другарка...незнам како да објаснам ама на фб многу и пишат и кога ке се договорат да се сретнат и она ме вика да одам со неа да не е сама.. :^) :^) и на пример овој што ке дојде ке закаре со него еден другар и другарка ми ке оде со него да се смува а јас проста ке ја чекам :@ незнам што е проблемот со мене имам убаво лице ама имам еден проблем немам убаво тело слаба сам :@ :@ и незнам повеке што да правам да се заклучам во соба и да си седам ;( ;( :( и не ме сакат
     
  18. Anshu

    Anshu Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2012
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    34
    Токму ова е твојот проблем, а и општо проблемот на скоро цела женска популација. Кога ние женските сме свесни за својот недостаток, мислиме дека цел свет на нас го гледа токму тој недостаток. Тоа што имаш слабо тело воопшто не е проблем. Не знам колку години имаш, но најчесто и за време на пубертетот се отвара апетитот, а ако не, постојат разни витамини што се продаваат во аптеките кои го отвараат апетитот (консултирај се со матичен лекар). Иако јас би ти препорачала да се занимаваш со некаков спорт, ем апетит ќе ти се отвори, ем ќе ти зајакнат мускулите :) И уште нешто, можам со сигурност да ти гарантирам дека твоето тело не е причина зашто не си сакана, еве јас имам другарка која е 18 год. и има 45 килограми, сакаш верувај, сакаш не верувај, повеќе би рекла дека се работи за самодоверба, затоа што и таа немаше додворувачи, но откако ги засака своето тело и се зголеми самодовербата, а тоа е нешто што од километар се препознава :!: и баш напротив треба да излегуваш и да се дружиш, ако се затвориш во соба ништо нема да постигнеш.
     
  19. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    За инат сакај ги ти нив,и не се предавај така лесно.поздрав
     
    На lilybeth и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
  20. mac22

    mac22 Активен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    14
    vo pravo si vitomir