1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога никој не ме сака?

Дискусија во 'Сингл' започната од MoonGirl, 12 април 2010.

  1. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    не грижи се имам слична ситуација и јас така често ја гледам другарка ми како е вљубена целата во облаци кој и да и се допадне таа почнува врска, цел град ја сака а сите мои излегувања биле само за една вечер, само мување ништо поеќе имав еднаш шанса да започнам врска и јас но дечкото повеќе го сакав како другар, незнам зошто но никој друг освен него не ми рекол ТЕ САКАМ или МИ СЕ ДОПАЃАШ, туку само А ДА ПРОШЕТАМЕ ДО НАДВОР ;( , незнам само дали е до тоа што и јас сум таква без чувства, ладнокрна,и колку и да ми се допаѓа некој не го кажувам тоа ниту на другарка ми, се плашам да сакам некого, а незнам ни сама зошто :@
     
  2. owl-ribbon

    owl-ribbon Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    678
    Немора да се разочарувате до толку.Сигурно некогаш и вие ќе бидете среќни во врска и сите ќе ви завидуваат.А тоа што другарката ти започнува врска со секој кој што ќе и се допадне не мислам дека е ни малку во ред.Што правиме ако и се допаѓаат 10 момчиња одеднаш ?
     
    На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
  3. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    хаха па веќе има 4 врски заднеа а неверувам дека и сама знае со колку се има смувано, нешто што ми е чудно е што сите врски ги заврши таа излегувајки со некој од бившите :^) :lol:
     
  4. Christina.A

    Christina.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    354
    Не бидете песимистички насторени,и јас си мислев дека никој не ме сака и таман се откажав ми се случи најубавото нешто во животот. :$ Не грижете се Господ чува нешто многу добро за вас 100 % ;)
     
    На richgirl998 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. owl-ribbon

    owl-ribbon Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    678
    Епа тоа ок ли ти е тебе ? Мене не , така да тоа не е ич јако ! :D
     
  6. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    Не е ок но сепак буди некое чуство на пониска вредност, нешто како што е таа толку посебно а јас не сум :worried:
     
  7. Tearful

    Tearful Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    72
    Девојко проблемот со другарка ти треба да си го решиш по пат на разговор и кажи и дека не сакаш да ја придружуваш на состаноци.Башка и не разбирам што има да ја придружуваш, со дилери на дрога ли се состанува? :^) Во врска со она второто, прво што не треба е да ја изгубиш самодовербата, оти доколку самите ние не си ги знаеме вредностите кои ги поседуваме , никој нема ни да ги цени! Едни не биде во врска оти биле дебели, ти си била слаба... тоа е релативна работа и нема никаква врска со фаќање дечко. ;)


    пс:како помала мислев дека немам дечко оти имав кратка коса , детски памет :D
     
  8. lalitas

    lalitas Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2013
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    10
    Знаете кога е најтешко, кога сте опкружени со многу луѓе а се чувствувате најосамени.
    Баш во оваа ситуација се наоѓам, многу ми е тешко, имам само 15 години, значи сите мои другарки имаат дечковци, пушаат цигари уште сега, секој викенд се фалаат затоа што се опијаниле,а наместо да се срамаат.
    Се чувствувам многу глупо, кога разговараат за дечко јас не знам што да зборувам затоа што не сум имала ни прв бакнеж а камоли дечко. Секој викенд пијат и пушат цигари а јас во никој случај нејќам да пушам цигари на сила само за да се правам интересна, ниту пак да се онесвестувам и да повраќам. Ама сепак тоа е повеќе немам сила да издржам и не викајте да го сменам друштвото пошо сите се такви,ама баш сите.
     
  9. lalitas

    lalitas Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2013
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    10
    Ве молам советувајте ме како да се однесувам и што да правам понатаму, затоа што веќе се откажав од се и не знам што да правам.
     
  10. Milky.Way

    Milky.Way Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2013
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    Ни мене не ме сака никој... Најверојатно е затоа што сум крупна (дебела), но тоа сум јас и пробувам да се подобрам, а додека го направам тоа се прифатив ваква каква што сум. А и мала сум, барем јас така мислам (13 год.-дете, мои врсниччки веќе имаат големо искуство на ова поле, а незнаат ни името да си го напишат -_-). Другарка само една имам но се гледаме 1 месечно зошто не живееме во ист град. Другите девојчиња т.н другарки ми се замо за да не ми е досадно...
     
  11. Buterflygirll

    Buterflygirll Нов член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    77
    Јас си имам една пријателка КАТЕРИНА :)
     
  12. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Нема шанси никој да не ве сака.... ве сакаат вашоте родители,симпатии,домашните миленичиња ;) ... Пред се сакајте се самите себе какви што сте...на кој не му чини да ве прифати какви што сте или љубомори или со нос допира до небо...а за пријателства-ретки се вистинските многу ретки да не кажам исчезнати само за корист да не и е тоа поради мн филмови што гледаат или мислат дека се на високо ниво ... ете кога мислев дека никој не ме сака се појави симпатија..па ете сега ми е дечко...не губете надеж..за секој има по некоја личност што сака и е сакана
     
    На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
  13. yuiop

    yuiop Нов член

    Се зачлени на:
    23 мај 2013
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    32
    Мене никој не ме сака......па супер ми е.......поубаво здравје........ич таквото не ме боли......
     
  14. tirkenbal

    tirkenbal Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2013
    Пораки:
    1.677
    Допаѓања:
    12.536
    Пол:
    Женски
    Хм и јас нема другарки, немам ни дечко, "другарките" со кој до скоро бевме заедно (не сме скарани) едно ми велеја тогаш дека ќе се дружиме ќе излегуваме заедно и се тоа, но сега јасно ми дават до знаење дека не ме сакаат иаку нишно не сум им кажала или слично. Но тоа е ми било пишано да сум сама и осамена да не ме сака никој, да немам другарки и тоа е тоа неможам да си помогнам !
     
  15. simeonasimeona

    simeonasimeona Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2013
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    2
    И јас имав таков период и мн . тешко ми бесе , но верувај се ке си дојде на свое :) Сега имам 2 другарки од кои едната ми е баш нај нај другарка и не сум осаме ,а дечко немам но,не ми ни фали тоа хаха
     
  16. martina.marte

    martina.marte Нов член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    0
    Јас имам две најверни другарки на училиште сме секогаш заедно но едната има дечко и кога ќе дојде за излегување таа си илегува со него не вика и нас но ние одиме ретко пошто не ни е згодно таа со дечкото ние да сметаме двете така и таа си излегува секој викенд ние двете сами не ни се оди во кафич и седиме дома секогаш :/// еве сега и нова година иди таа со дечкото ќе си оди заедно и уште неколку парови така а јас и другарками пак дома сами ќе си седиме за нова година ама тоа е :/ нема кај да одиме две
     
  17. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    ако таа другарка ви е толку вистинска, сигурно ќе се издвои барем еден викенд за вас трите, како би и било нејзе кога еден ден ќе раскине со дечко и, кој ќе ја теши тогаш? мој совет е да си најдете друго друштво, или да си излегувате вие две.
    и јас имам 3 другарки, 2 имаат дечко, и кога излегуваме прво сме заеедно сите а после идат со дечкото...
     
  18. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Прво -не си сама, имаш уште една другарка. За танго се потребни двајца. ;)

    Второ - ако таа ве вика, значи не и пречите, па нема вам што да ви е незгодно. А, покрај нив може и вие ќе си запознаете некој... :)
     
  19. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    ^ Се согласувам со Силвер,значи доколку девојчето не ве вика за излегување има простор за лутење,но во спротивно се стекнува впечаток на љубомора за дечкото :D
    И вие како најверни другарки,сметам дека не треба да се срамете да излегувате со нив.Можете да се запознаете и со некои другари/другарки на дечкото,да стекнувате нови познанства.
     
  20. Strumfeta17

    Strumfeta17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2013
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    132
    И јас имам такво чувство дека никој не ме сака. Другарки имам но тоа се повеќе познанички отколку другари, другарка е онаа на која можеш да и кажеш се па и нај големите тајни. Дечковци сум имала неколку, но имам чувство дека ниту еден од нив не ме сакал искрено. Многу сум тажна и осамена особа, а ништо не сум поразлична од другите девојки на моја возраст. Незнам зошто е тоа така, дали годините ми се таки или кој знае што е.