1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога никој не ме сака?

Дискусија во 'Сингл' започната од MoonGirl, 12 април 2010.

  1. Ani mani

    Ani mani Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2022
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Се чуствувам мизерно и отфрлено
    Имам 34 години и сите мажи ме сакале само за секс ни љ од љубов, моментално само женети ми се пуштаат, што ретко кој е слободен на мои години
    Некој ќе ми рече така се поставуваш бла бла но тоа се глупости, излегувам 1 2 на состанок после нигде ги нема..
     
    На Dinče55, The Kole.MKD и celineparis им се допаѓа ова.
  2. anjaloqk

    anjaloqk Активен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2023
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    @Ani mani Да не им оставаш ти таков впечаток можеби? Бидејки викаш те сакале само за секс а подоле наведе дека после првиот или вториот состанок ги снемувало. Можеби и не треба уште од одма да имаш односи со нив. Разговарај и кажи дека сакаш и си за нешто поозбилно поточно дека не тие дојдено до авантури на тие години.
     
    На Осе и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  3. Евроазија

    Евроазија Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2022
    Пораки:
    873
    Допаѓања:
    2.357
    Пол:
    Женски
    Не збори така.Секој е убав на свој начин:hug:
     
  4. Ani mani

    Ani mani Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2022
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Немам од прва секс
     
  5. Splendor.

    Splendor. Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2023
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    394
    Пол:
    Женски
    Мислам дека треба да поработиш на самодовербата и самопрезентацијата. Потребно е да си смениш мајндсет. Медитирај, користи афирмации, убеди се дека си доволна сама на себе, едуцирај се на различни теми, исполнувај си го времето без да се окупираш дали и кога ќе најдеш љубов. И многу важно - кога имаш можност за состанок, не оди со помислата дека ТОЈ Е ТОЈ, оди да се забавуваш, па нека не се јави пак, не мора. Биди "искулирана", шта зрачиш то привлачиш, слушај ја малку Ана Бучевич на youtube, ќе ти помогне да кренеш самодоверба. Кога ќе кренеш раце ненамерно, туку онака само од тебе да ти дојде, као шта буде нека буде, тогаш ќе се појави ТОЈ. Верувај ми :)

    П.С. Никогаш повеќе не кажувај дека мажите те сакале за секс, не си го кажувај тоа ни на самата себе. Сексот е обострано дејство, колку што те имал некој - толку си го имала и ти него.
     
    На Осе, Renata.S и Ani mani им се допаѓа ова.
  6. Jova201

    Jova201 Активен член

    Се зачлени на:
    15 август 2022
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    E jas ne sum uba
     
  7. Евроазија

    Евроазија Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2022
    Пораки:
    873
    Допаѓања:
    2.357
    Пол:
    Женски
    Како не си убава,не збори така.Така само себеси се уништуваш.Треба да се научиш да се сакаш себеси,без разлика на се.Ако ти мислиш дека не си убава,сите ќе мислат така.Затоа крени глава горе не се грижи за ништо.:)
     
    На n.lauda му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Jova201

    Jova201 Активен член

    Се зачлени на:
    15 август 2022
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Ama nemozammm
     
  9. Евроазија

    Евроазија Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2022
    Пораки:
    873
    Допаѓања:
    2.357
    Пол:
    Женски
    Си пробала да одиш на психолог/психијатар?
    Можеби тие би ти помогнале.
     
  10. Renata.S

    Renata.S Нов член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2023
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Ne si sama. I jas i drugarkite,site single.Site sme nad 30. Isto skroz kako tebe samo zeneti,zafateni, gi krijat zenskite, takvi se pustaat, pisuvaat. Do mashkite e veruvaj. Nisto ne ti fali. Retko koe masko moze da se nosi so samostalna,samouverena zena. Zatoa fakjaat pomali ,ponaivni ako si primetila da si gi naredat kako im odgovara. Zaklucok: nema vistinski mazi poveke,site,baraat osoba koja ke mozat da ja drzat pod kontrola,stom osetat nekoja zena e SVESNA ,ZRELA, se trgaat. Sto e tvoe ke te pronajde, misli pozitivno.
     
    Последна измена: 2 февруари 2023
    На Bebce1, Duxovit, Ani mani и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Jova201

    Jova201 Активен член

    Се зачлени на:
    15 август 2022
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Ne
     
  12. MediaRes

    MediaRes Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2022
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    207
    Пол:
    Женски
    Смени друштво
     
  13. Bitolchanecot

    Bitolchanecot Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2021
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    231
    Пол:
    Машки
    Јас ќе речам само оти за секое тенџерче има и поклопче (на бабами цитат) уживајте дружете се, што е ваше само ќе си дојди, не трошете енергија ОМГ имам 18 години немам дечко. Трпение спасение, за све си има време, и најбитно, никогаш не споредувајте се ама овај онај на 18 се женил/мажил или на 30 и кусур. Се си е индивидуално. Најубавите нешта се дешаваат кога најмалце очекувате :):l:
     
    На Sweetlove_0312 и DrMTR им се допаѓа ова.
  14. David97

    David97 Активен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2023
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    90
    Пол:
    Машки
    Toa koga ke kazes sto koga nikoj ne me saka, poteknuva od samiot sebe, znaci na prvo mesto ti treba sam sebe da se sakas. Najubav period za da se otries sebesi i da se pronajdes e koga si sam, kako osoba sto izleze neodamna od dolga vrska se osekjam licno pogubeno, ali znam kakov proces me ceka, toa e proces na pronaogjanje na samiot sebe i gradenje na svojot licen karatker. Samo zaprasaj se sebe si, dali bi bila ti so decko so ima takov stav vo zivotot, "mene nikoj ne me saka", znaci se pocnuva so toa so ke go smenis mindsetot i rabotis na sebe taka sto se stavas vo nepoznati situacii i prifakjas predizvici ( se zapisuvaa vo teretana, naogjas interesn hobi, citas knigi, zapisuvas nekoj interesn kurs, odis na patuvanje preku agencija duri i sama). Kako i da e sekogas postojat moznosti covekot da traga po srekja, ne se zamaraj ic site sme edna igla vo kilometarsko pole seno.
     
    На Splendor. му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Jova201

    Jova201 Активен член

    Се зачлени на:
    15 август 2022
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
  16. David97

    David97 Активен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2023
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    90
    Пол:
    Машки
    I ke bides grda se dodeka razmisluvas taka, mozes da bides najgrda, ako si harizmaticna, imas dobro telo, pozitivna, nasmean, dzabe si grda hahahha nema da ti odolee nikoj
     
  17. MladiotPropast

    MladiotPropast Активен член

    Се зачлени на:
    27 август 2022
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Машки
    Koga nikoj ne te saka ne te saka toa e zivotot
     
  18. MladiotPropast

    MladiotPropast Активен член

    Се зачлени на:
    27 август 2022
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Машки
    Najbitno od se a sam/a da se sakas, go kazuvam ova zasto jas cel zivot sum se mrazel sam sebesi dodeka svativ deka ako sam ne se sakas nikoj nema da te saka
     
  19. Jova201

    Jova201 Активен член

    Се зачлени на:
    15 август 2022
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Abe dzabe tie ko ke e grd coek grde
     
  20. minne992

    minne992 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 ноември 2013
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Добро
     
    На MladiotPropast му/ѝ се допаѓа ова.