1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога никој не ме сака?

Дискусија во 'Сингл' започната од MoonGirl, 12 април 2010.

  1. David97

    David97 Активен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2023
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    90
    Пол:
    Машки
    Ednostavno ne e taka, ama te razbiram deka e polesno da se zavzeme takvo razmisluvanje i da se bide ogorcen cel zivot. Mnogu e potesko da se raboti na sebe, ne te osuduvam, jas licno si patam od istata maka.
     
    На Stark му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Sweetlove_0312

    Sweetlove_0312 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2017
    Пораки:
    1.573
    Допаѓања:
    12.766
    Пол:
    Женски
    Јас немам дечко. Никогаш не сум имала за озбилно, многу жалев со години за тоа, често се разочарував и неможев никогаш да сфатам зошто ме бараат само за секс и мислам дека никој не би можел да ме сака поради тоа што сум имала секс со други сигурно мислат дека ќе сакам само за тоа. Имав еден со кој одев долги години некаде околу 5-6 години одевме и залудно беше, тој не ме сакаше цело време за корист ме гледаше. Во скоро време дадов втора шанса на еден да се заљубам ама само колку да проверам дали ќе има тој чувства за мене ама ни тоа не се случи. Другите што сум ги сретнала биле само за секс и ништо друго. Решив да гледам само на себе, да се фокусирам на мене, повеќе да се сакам себеси и да се ценам таква каква што сум. Научив да не се менувам за никого, било каков и да е ништо да не менувам кај мене за да ме сака тој. Ставив граници на моите попуштања, се повлеков и си ветив дека нема да дозволам никој да ми го наруши мирот, а немам ни другарки бидејќи сите ми биле токсични или сум ги прифатила само онака. Имам 21 година, и само кога гледам други како се во врска, кога гледам валентајн и слични љубовни работи ми е жал. Незнам попаметна работа што можам да ја превземам од тоа да се грижам само за себе. Знам дека неможам да вратам време назад и да не бидам со никој од тие што ме повредиле, а верувам дека ќе ми беше многу подобро, ама сега ми служи како искуство што несакам да го повторувам. Некој совет да ми кажете, што можам да правам друго? :(
     
    На Nate- princeza, LoneWolfGuy и Cutiepie1 им се допаѓа ова.
  3. David97

    David97 Активен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2023
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    90
    Пол:
    Машки
    Vovedi pravilo da ne davas, dodeka ne pominat nekolku meseci. Na toj so mu se svigjas iskreno, nema nitu da te pritiska da imate seks, nitu ke te ostavi poradi toa. Na toj nacin ke gi eliminiras site fuckboys. A vo megjuvreme raboti na izgraduvanje na svojot karakter ( od napisanovo deluvas kako dobro educirana i nacitana osoba taka sa prodolzi so toa ), a mozda poraboti na toa da bides povekje fizicki aktivna. Taka ke go izgradis i svoeto teli i samodoverba.
     
    На Sweetlove_0312 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. MladiotPropast

    MladiotPropast Активен член

    Се зачлени на:
    27 август 2022
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Машки
    Vidi ne sekoe masko gleda seks, eve jas sum primer nikogas ne sum imal devojka nit sum imal seks,najbitno od se e da te saka ubavo kaza david ako te saka ke poceka
     
    На Sweetlove_0312 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. anon12345

    anon12345 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2021
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    122
    Пол:
    Машки
    Знам дека го кажуваш добронамерно ама верувај дека ова не важи за сите луѓе. Особено ако си привлечна, не знаеш колку е им тешко на тие што не се.
    објективно не е вистина, на светско ниво има 51% мажи и 49% жени. Многу луѓе ке завршат сами во животот.
    Единствен совет што би ти дал е да пробаш да си исполниш максималниот потенцијал што го имаш. Јас моментално пробувам да го остварам ова. Под тоа мислам на подобрување на физичкиот изглед што повеќе. "Сакај се сама себе" е празен совет што нема никакво значење. Кога сакаш да си со некој а немаш никој, сакањето на сама себе нема да ја потполни таа празнина. Веќе си свесна колкава улога игра физичкиот изглед, забележи кои карактеристики ги прават другите девојки привлечни. Шансите се дека не си грда, само поседуваш одредени карактеристики што те задржуваат за да не си го исполниш потенцијалот. Ке кажам неколку очигледни работи што можеби ги применуваш, но колку за пример. Ако си дебела, пробај да ослабеш, телото ке ти биде по женствено а лицето по дефинирано. Ако можеш, пробај да вежбаш, ако направиш добро тело тоа многу ке ти ја покачи самодовербата. Пази на личната хигиена, секогаш мирисај убаво. Шминкај се, носи убава облека итн. Добрата вест е што машките генерално немаат високи стандарди.
     
    На Yellow456, Евроазија и David97 им се допаѓа ова.
  6. sino.o.oka

    sino.o.oka Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2020
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    2.478
    Пол:
    Женски
    Не е можно никој да не те сака, исто како што не е возможно секој да те сака. Тоа е што би рекле постарите за секое тенџерче има и капаче. Секој ќе си најде понекој, прашање на време е само.
     
    На Cutiepie1 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  7. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Некогаш и сите да те сакаат, може да се чувствуваш сам на светот.

    До перспективата е.
    ... и до менталното здравје.
     
    На sj *O*, tagataa912, TrueToMyself и 6 други им се допаѓа ова.
  8. LoneWolfGuy

    LoneWolfGuy Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2017
    Пораки:
    761
    Допаѓања:
    1.247
    Пол:
    Машки

    Читајќи го текстов си помислив односно си создадов слика во умот дека си некаде 30+ години па пет шест годишна врска па со повеќе само за секс па последна шанса на некој, и после читам 21 година имаш.

    Леле си викам, мала си се уште имаш цел живот пред тебе наместо да се нервираш и грижиш за глупости живеј го животот, тоа што си почнала со врски да бараш љубов многу рано си почнала може и затоа ти делува се залудно, љубовта не се бара таа сама доаѓа до тебе односно се случува нешто и ете знаеш тоа е тоа, не се прашуваш тогаш чек дали ме сака или не едноставно знаеш дека се сакате. И тоа сакање е само почетокот.

    Заклучок, имаш време за се, сега за сега насочи се кон самата себе почни да излегуваш на места кои што те исполнуваат дали се тоа театарски престави концерти, зумба ли или каков бил на танцови, а може и некоја боречка вештина, исполни си го времето со обврски и нема да имаш време да размислуваш на овие работи, едноставно нешто што не оди не оди не можеш со сила да направиш од ништо нешто, затоа опушти се и живеј.
     
    На FridaodaMk, L.i.n.a.a, Nana1156 и 2 други им се допаѓа ова.
  9. Jova201

    Jova201 Активен член

    Се зачлени на:
    15 август 2022
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Ahh ne sum debela slaba summm
    Facata si ja nekjamm
    I visoka sum nemie ubo ic
     
  10. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.225
    Пол:
    Машки

    Зошто не поработиш со некое стручно лице да речиме откаде ги влечиш сите овие работи... да не се сакаш себе си?


    Најдобро намерен совет од мене ти е, верувај... никој не можи да те сака појче од ти самата што би се сакала...
     
    На Nana1156 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Jova201

    Jova201 Активен член

    Се зачлени на:
    15 август 2022
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Ama nemozam da se sakam.
     
  12. Hisha

    Hisha Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2021
    Пораки:
    1.292
    Допаѓања:
    4.666
    Пол:
    Женски
    Девојче, никој не си вика на себе си дека е убав 24 часа, макар бил и “најубав”/а. Впрочен и не постои најубав се е индувидуално, се зависи од твоја / моја перпектива. А и за секој има некој, има многу self help книги купи или земи од библиотека тоа ќе ти помогне доста. Има во нив совети и техники за надминување на тоа чувство.
     
    На tagataa912 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.225
    Пол:
    Машки
    и јас сум грд и никаков и знам да бидам гаден по карактер, па пак си се сакам. Отсега пред спиење пред огледало кажи си убава си и се сакаш и легнувај да спијаш. :D
     
    На sino.o.oka, Jova201 и David97 им се допаѓа ова.
  14. LoneWolfGuy

    LoneWolfGuy Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2017
    Пораки:
    761
    Допаѓања:
    1.247
    Пол:
    Машки

    И секогаш така некое девојче кога ќе рече дека ова она не си сака, за секои други е вистинска убавица, и на крај ќе ја касне свиња (по карактер пред се) наместо некој кој што и прилега.

    Јас сто посто сум уверен да остави сега слика пола ќе паднеме од столици, (ако седиме де).
     
    На tagataa912 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Bitolchanecot

    Bitolchanecot Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2021
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    231
    Пол:
    Машки
    сами ќе завршат и од X разно разни причини, не е само популацијата
     
  16. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.485
    Допаѓања:
    8.274
    Пол:
    Женски
    Така е но таквите машки се вистинска реткост во денешно време
     
    На Cutiepie1 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. LoneWolfGuy

    LoneWolfGuy Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2017
    Пораки:
    761
    Допаѓања:
    1.247
    Пол:
    Машки

    Е па добрите работи секогаш се ретки. (Не се вистинска реткост туку и женско и машко што има добар карактер долго време се во врска со слични на нив, односно веќе се зафатени).
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Nate- princeza

    Nate- princeza Активен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2023
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски
    Jas sum sama ..cel.zhivot ..sramezhliva sum I Povlechena...
    Izvini..ste odele 5-6 godini I ne te sakal, samo za korist te gledala ? Kako tolku dolgo ste odele a ne te sakal chudno mi e izvini
     
  19. sino.o.oka

    sino.o.oka Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2020
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    2.478
    Пол:
    Женски
    @Nate- princeza ништо не е чудно, 5 6 години не е мал период ама не е ми нешто вау. Во споредба ко ќе видиш дека луѓе во бракови со деца не се сакаат, само од корист и разонода се, не па врска...
     
    На Nate- princeza му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Nate- princeza

    Nate- princeza Активен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2023
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски
    Hehe , horoskopot s biten ..haha mozda imala chuden horoskopski znak.se zezam malce,bsorry