1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога тој не знае што сака?

Дискусија во 'Канта' започната од maleckoto-sonce, 27 февруари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. maleckoto-sonce

  maleckoto-sonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  Имам само 18 години а тој е година постар од мене. неколку месеци бевме заедно но тој ја прекина врската со изговор дека сме премногу млади за сериозна врска. тешко, но на некој начин го прифатив тоа и се оддалечив но тој повторно почна да ме бара и вели дека ме сакал ама не сакал врска, само сакал да биде со мене... заради него имав и многу проблеми со моите бидејќи не го прифаќаат. ве молам за совет дали да продолжам со него или не? со оглед на тоа дека е очигледно дека незнае што сака...
   
 2. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  763
  Нека си одлучи тој прво, па после ти ќе си го кажеш твоето, нема право ништо да очекува од тебе. Играј си и ти малку со него ;)
   
 3. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  4.445
  Пол:
  Машки
  Тој ставил крај, ти одржувај се до него. А и најлошо е кога не знае што сака, денес може да ти вели сака да е со тебе, за веќе утре да те избегнува пак. А на крајот, стави го и ставот на родителите предвид, доколку треба. Да си имаш со нив проблеми поради некој дечко кој бил минлива фаза во твојот живот? Дефинитивно не!
   
 4. maleckoto-sonce

  maleckoto-sonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  проблемот е што тој сака да е се тој како ке каже... неможам без него ама и неможам да си играм само затоа што ми е страв дека ке ме остави засекогаш...
   
 5. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  763
  Ајде бе, неможеш. Што, да не ќе умреш? Наместо ти да го оставиш, се плашиш тој да не те остави.
  Отвори очите девојко, не си веќе мала за вакви работи :?:
   
  На Nightwalker и maleckoto-sonce им се допаѓа ова.
 6. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  75
  Ќе биде со тебе ама да не сте официално во врска?!Глупости ми се тоа мене.Или си со некој или не си!Ајде ако си се свиѓате па да речеш ке се гледаме онака без обврски ама дечково нели те сака?!Ако е стварно заљубен не би требало да не сака врска...Што сака да каже он со тоа?Демек ај ако направам нешто на страна со друга простено е,не сме во врска ама јас тебе сепак те сакам.Јас така си го сфаќам тоа.Направете си убаво муабет,дечкото стварно изгледа незнае што сака ама пробај да извлечеш нешто од него.Неможе да биде причина само тоа дека сте млади за врска...а сепак те сака :)
   
 7. maleckoto-sonce

  maleckoto-sonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  а не е најдобро некој период да биде како он сака а после да пробам да расчистам ако не сака врска?
   
 8. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Леле бе девојки постојано сите ги е страв да го остават. Ма дајте ви се молам толку ли лесно се заљубувате. Место да остане се како што е, ти ќе го молиш. Па те оставил тој тебе, па покажи дека ти е сеедно. Дури тогаш ќе видиш какви намери има спрема тебе. Па крај и краева ако не бива не бива, на сила ништо не можеш да направиш. Ти цело време трчкаш по него и ја играш неговата игра значи тој си заклучува дека може да те има кога ќе посака секако дека така ќе ти прави. Па не бидете (извини) глупави.
   
 9. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  75
  Абе сега лесно е ние од страна да си збориме како да го откачи,како да се прави горда и бла бла... :?:
  Него за делот дека он знае дека ти си тука за него во секое време се согласувам со Штрумфета :!: И најверојатно и за тоа така и ти рекол,демек ај ќе се гледаме кога ќе си присакам јас ама да немам никакви обврски кон тебе...Знам дека сакаш да бидеш со него и те сфаќам,ама ако се нафатиш на вакво нешто,може да се искомплицираат работите и ти да останеш повредена повеќе и пак.
   
 10. maleckoto-sonce

  maleckoto-sonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  се тоа ми е јасно ама што да му речам ме убедува дека јас сум крива, секогаш е тој во право :@ неможам ни со него ни без него... незнам ни сама колку пати е правен истиот муабет и секогаш истиот изговор: " ако ме сакаш ќе бидиш со мене на било каков начин"
   
 11. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  763
  Леле, немој да паѓаш на тие излитени муабети. И немој да бидеш толку лесна за убедување, брани се себеси, не дозволувај некој да те гази, тоа што го пишуваш тука кажи му го на него!
   
 12. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  75
  Да да супер! :^) И он ако те сака ќе биде со тебе во врска,нема да сака да е слободен дечко без обврски!Знае дека ќе потклекнеш затоа така ти прави...
   
 13. maleckoto-sonce

  maleckoto-sonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  најтрагично е што уште имам надеж дека ако истрпам се некогаш ќе биди се во ред...
   
 14. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  75
  Добро а што мислиш дека сега ако не прифатиш он ќе те откачи?! Нема шанси,уште ќе ти досаѓа а ти ќе имаш шанса малце да играш по твое!Ги знам тие типчиња со его во вис,самоуверени,сигурни дека девојчето нив нема шанси никогаш да ги заебе...ако не ти смета да се гледа со тебе а паралелно и со други да си се промува од време на време,прифати тогаш,не барај џабе совети тоа е :worried:
   
  На Dark artist и maleckoto-sonce им се допаѓа ова.
 15. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  481
  Не е прв нити последен :!: Нека биде по твое малце нека не се уфилмува многу типот,писни му кажи си го своето мислење за ситуацијава.Неможее само он да ја раководи врската. :^)
  Нема што да трпиш..A ако продолжш да ги слушаш неговите "наредби" никогаш нема да биде се во ред како што си мислиш
   
 16. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Епа тогаш каков совет сакаш?
   
 17. bitter-girl

  bitter-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  530
  Очигледно сака да и кажеме ТОЛЕРИРАЈ ГО!
  Бара совет, а во секое наредно мислење вели дека го сака и дека најдобро ќе биде да прави како тој ќе рече.
  Ако мислиш така, тогаш што ќе ти е совет од нас? Терај си така.
  Додека има овци ќе има и волна!
   
  На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Или пак сака да каже дека може да излезе на крај во оваа ситуација. После ќе биде многу среќна со дечкото и ќе ни рече: гледате, се справив :muscle: .
   
 19. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.633
  Пол:
  Женски
  Никако не ми оди во глава некој да те убедува дека те сака, а од друга страна да не сака врска со тебе, под изговор млади сте биле да се врзувате. Таквото ,,сакање,, ми личи на празни приказни односно на убедување да бидеш со него кога тој ќе посака, тајно, без обврски, а тој да може да си ужива во својата слобода и да смува уште некоја под истиот изговор. Мислам дека не ти е потребна таква врска без врска или врска без обврска, зошто ако типот те сака како што кажува ќе биде со тебе без никакви услови и уценувања. Сепак ти најдобро си знаеш како ќе постапиш, само пред да одлучиш да продолжиш со него размисли дали вреди на некого да му бидеш само разонода со која ќе си го потполнува слободното време.
   
 20. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Неможела, Господ да чува |( Луѓено се разведуваат после години брак, таа неможела без некој ќелеш недоквакан. Ах бре деца |(
   
  На najubava2010 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.