babylove овошни кашички

Што кога тој не знае што сака?

Дискусија во 'Канта' започната од maleckoto-sonce, 27 февруари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.644
  Значи мразам што секое мое мислење е скоро исто со останатите мои мислења, но никако неможам да сфатам што ли ве учеа бе луѓе родителите вас ???
  Дека треба да дозволите некој да си поигрува со вас, дека другите вредат повеќе од вас и ако не сте покрај некој тогаш е крај на светот? Не сакам никој да се навреди но како може да не можеш да го оставиш??? Што од него зависиш, тој те храни, школува, издржува... Па ако го оставиш ќе бидеш на улица, сама без никој - НЕ.
  Затоа ајде таму стисни заби и мушки покажи му кај му е местото (во минатото) земи излези и не туку кукај по него зашто судејки по тоа како се однесувал спрема тебе не вреди!
   
  На Alanna му/ѝ се допаѓа ова.
 2. SuperGirl2010

  SuperGirl2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  Сите родители не се исти. Некои и не знаат како да ги воспитуваат своите деца. Но, развојот и воспитувањето не зависи само од родителите туку и од социјалната средина, училиштето итн. А сега најголемо влијание имаат овие шпански, турски серии во кои ЕДЕН И ЕДИНСТВЕН маж постои во животот на една девојка и нели мора таа да остане со него |( . АЈ премногу забегав оф-топик.

  малечко-сонце не сакав да те навредам никако со претходно спомнатово. Сакам само да ти кажам:
  Ако тој не знае што сака, прати го да дознае, а ти продолжи да си го живееш животот и сигурно ќе најдеш некој што знае што сака. Џабе не си го троши времето со некој што не те заслужува. Ако те сака ќе сака врска со тебе. Толку од мене. Се надевам правилна одлука ќе донесеш. ;)
   
 3. k.i.t.t.y

  k.i.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2011
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  74
  Девојче тој серко(извини сигурно те боли многу што го нареков вака) ке се навикне да биде се по негово, ти ке му попушташ цело време, ке стискаш заби и ке си викаш дека и ова ке пројде дека утре се ке биде подобро ама гес ват?? нема да биде... он не знае што сака, вика дека мораш да го прифатиш таков ко што е, а ти кутрата викаш дека имаш надеж и ке трпиш. Он нема да се смени и тоа е тоа, а ти откачи го додека не почнеш ради него и со твоите да си имаш проблеми штом не го сакаат. Инаку и јас имав надеж и трпев ама кога ми пукна филм прекинав и сега ми е многу подобро. Дај си шанса можеш без него.
   
 4. la.chocolada

  la.chocolada Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  25
  Мислам дека доволно разумни мислења прими од девојките и крајно време е да заклучиш дека несмееш да дозволиш тој да манипулира со тебе.Дечкото ти дава совети кои истите не ги применува кај себе.Па ало имаш 18 години доволни за да размислиш малце зрело, дека тој тип не те заслужува тебе и да свртиш лист кој треба да ти означува нов почеток, се разбира без него.Секако дека можеш ти без него..Ќе ти биде тешко, јасно е тоа, но со тек на време ќе се опоравиш од таа незрела врска и ќе тераш понатака во животот.Не е ни прв ни последен.Уште си млада, спремна за нови предизвици и нови љубовни врски, а ова сметај го ко поука за натака, за да не дозволиш некој да си игра со твоите чувства. :)
   
 5. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  283
  здраво феминки јас сум ли4ност сто мозеби никогас досега не била искрена и никогас не ги показував 4увствата секогас бев со резерва ставив крај на тој свет и по4нав од по4еток.по4нав да се трудам околу една ли4ност и мислев дека ке ми биде возвратено имавме проблеми усте од самиот старт околностите го отезнуваа насето видуванје а најзално јас ги сносев последиците и секој ризик,тој само се залесе но показувасе знаци дека му знацам и сто испадна се отворив и дури му признав дека го сакам за да он после два дена ми казе дека зивотот му е хаос и дека му треба време да си го среди и да им посвети внимание на оние кои досега ги запоставил ева не ми се верува дека толку стресови дозивеав и полна со надез и згазена гордост и усте многу моменти и работи кои му ги дозволив и на крај? сигурно се гордее со самиот себе бре усте еден трофеј а јас будала многу ми е згазено егото незнам кај згресив?
   
 6. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.538
  Обично кога не знае што сака, не те сака тебе.
   
  На maleckoto-sonce му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.