1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога тој ќе избере некоја што е курва?

Дискусија во 'Канта' започната од awayfromyou, 15 март 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. awayfromyou

  awayfromyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2012
  Пораки:
  423
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
  Дали сте имале вакво искуство ? Споделете го,а воедно и помогнете ми. :/

  Ја отворив оваа тема со цел да ми помогнете да ја надминам оваа болка која ја чувствувам,ако е можно.Имам 16 години,ми беше прв дечко,одевме една година во рок од таа една година се случуваа 1000 работи поради кои се уништив..Вреѓање,пцуење,недоверба.А зошто?Кога не му направив ништо.Кога раскинавме тој се муваше со една курва која сите ја знаат(Од мој град е иначе).Jас и тој не сме од ист град.Ама сепак постојано бевме заедно.После тоа му простив и се смиривме.После 3-4 месеци тој пак продолжи да контактира со неа преку фб.Му реков да ја делетира тој ај вака така демек да ја делетира само измислуваше некоја причина.И му реков после од кога ми пукна филмот јас или таа? И тој сакам да продолжам да се дружам со неа.Реков штом е така со мене ти заврши.Пробав на 1000 начини да го заборавам но не успевам. Што да правам?Не поминува ден да не заплачам,да не се потсетам на него.Не знам више немам сила за ништо :( Немам срце да излезам со друг.Нејќам да го направам тоа.Неможам.

  Ве молам помогнете ми :(
   
  На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  854
  Душо моја совршено те разбирам :) Една година не е многу, ама не е ниту малку време. Ќе боли, ќе пече, ама времето е лек за се. Исплачи се, извикај се, ќе ти олесни на душичката. Не собирај се во себе, ќе собираш, ќе молчиш, ама кога на крај ќе пукне сето тоа тешко е. Знам дека сега немаш воља и желба за ништо друго, ама ќе се навикнеш со тек на време. Ќе научиш кој те заслужува, а кој не. Очигледно тој не те заслужува, штом те заменил со некоја од тој ранг. А верувај, еден ден и тој самиот ќе сфати што изгубил. Ама тогаш за него ќе биде касно.

  И јас поминав низ слични работи, простив што простив и си реков ќе биде поинаку, дај си втора шанса. Ја дадов и таа втора шанса, ама тој не знаеше добро да ја искористи. Сега веќе почнав да се ладам, откако собирав се во себе, па на крај пукнав. Му изнакажав се и си олеснив на душата. Сега веќе и јас немам сили да се борам, мислам дека и не вреди, откако ја изгубив довербата што ја имав во него. Или па тој самиот ми ја одзема со своите постапки :?:
  Како и да е, ако тој бил вистинскиот, сега ќе беше со тебе :) Уште си млада, имаш само 16 години, не си го уништувај животот за некој што тоа не го заслужува. Ти самата треба да си бидеш приоритет. Ако некој те сака, ќе те почитува и ќе те сака таква каква што си. Тој очигледно имал желби за девојки од друг тип ;) Главата горе и стави се ти самата пред се друго, прави работи кои те исполнуваат и те прават среќна, а него заборави го :*
   
  На pipi123 и awayfromyou им се допаѓа ова.
 3. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  на 16 години се замараш со тип што НЕ ВРЕДИ
  во пубертет си , уживај во годините
  а тој ако ја избрал неа, нека му е со срека-порано или подоцна ке свати и ке се кае што направил, ке видиш и ке те моли повторно да биде со тебе
   
 4. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  780
  Зошто уште на 16 години толку се оптеретуваш? Во најубавите години си кога треба најмногу да уживаш, да излегуваш, да се дружиш а не да се замараш со некој никаков дечко. Можеби сега ти изгледа како светот да ти се срушил но за некој месец ко ќе запознаеш некое друго типче овој нема да ти паѓа ни на крај памет.
  И уште еднаш - без многу замарање, тоа се години пред се за забава а не за сериозни врски... :)
   
 5. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.600
  Допаѓања:
  3.547
  Пол:
  Женски
  Нормално е од почеток да ти биде вака. И помалку време да си била со него, а не една година ќе ти е шубо без некој на кој си се навикнал. Стави си во глава дека тој не те сака да биде со тебе. И зарем така лесно ќе ги опростиш сите навреди? Не се понижувај веќе. Доволно си направила и прогледала низ очи. Немораш одма со друг да излегуваш, една година врска не е мал период. Дај си време на себе и среди си ги чувствата, и после излегувањето со некој друг само по себе ќе си дојде.
  Си била доволно силна да ставиш крај, сега биди силна и издржи. :)
  Знам дека ти звучи како клише ова, ама пробај да најдеш некое хоби, да најдеш среќа и постепено да почнеш повторно да уживаш во животот без него.
  Другарките под рака и шетај се, не седи дома да те дробат емоциите.

  Сум го поминала истото и кога ми викаа дека после една година нема ни да ми текнува на него и ќе бидам тотално рамнодушна кога ќе го видам - не верував. Ми требаа 5 месеца да смогнам да излезам со некој друг.
  Поздрав :hai:
   
 6. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  Сосема се согласувам со Sadangel. Ова ни се најубавите години, зошто да ги прокоцкаш за некој што не вреди ни за пет пари? Ајде пушти една весела песна, заиграј запеј и веќе ќе ти е подобро, па прв бил? Што ако? Ќе дојде и втор, зар за секого ќе жалиш??? :D Немој така, само се смеј и уживај! :lol:
   
 7. awayfromyou

  awayfromyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2012
  Пораки:
  423
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
  Ви благодарам многу.Навистина ќе се потрудам да ги послушам вашите совети,зошто знам дека сте во право.Бидејќи сум премногу емотивна затоа сум и ваква,ама се надевам дека ќе помине.Како и да е ви се заблагодарувам уште еднаш и ве сакам многу .. не знам што би правела без вашите совети.. :inlove: :inlove: :*
   
 8. bastet

  bastet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  94
  И него, и курвата ке ги ставам 2 метра под земја, ке ги легам ако треба и во затвор, ама ке ги сахранам.. мада знам дека мојот нема да ме изневери затоа што премногу ме сака и чува и се.
   
 9. Daydream

  Daydream Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2013
  Пораки:
  1.675
  Допаѓања:
  6.372
  Пол:
  Женски
  Ако некој одбере некоја таква тогаш вреди исто колку неа и не вреди да се замараш. ;)
   
 10. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  1.358
  Машко сака к****а за една,две или неколку вечери.Но,ниту еден од нив не сака таква за цел живот.Баш напротив,секој сака чесна девојка(иако се ретки во денешно време).Така да,нека не те депремира тоа што отишол со неа,секој може да добие лесно таква.Работата е да се помачат,а во исто време и вредноста на таквата девојка ќе се зголеми.
  За таквите не треба да се заморуваш,секогаш ќе знаеш дека вредат помалку од тебе ;)
  И кај ќе ти биде крајот уште на 16 години да се врзуваш за некој толку многу.Пази во кого имаш доверба,довербата е меч со две остри страни.Уживај во годините,и учи од туѓите грешки,не дозволувај некој да учи на твоите ;)
   
 11. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.409
  Допаѓања:
  7.736
  Пол:
  Женски
  само да кажам колку што има курви има толку и курвари.тоа не го заборавајте :!: .
  така јас гледам на работите и кога некој би отишол со курва он е курвар за мене .па не може да биде и со мене и со курвата.некогаш и самото машко знае да биде по курвар и од курвата :rock:
  нема да го бранам машкото,само оти е машко.се прашувам зошто меѓу машките нема ривалство како помеѓу нас женските?мамицата нивна.....
   
  На WildMk, Dinsyyy, Nati.P и 2 други им се допаѓа ова.
 12. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  1.358
  Според мене,тоа е до самите нас :?:
  Ние попрво ќе се истепаме,искараме и уништиме се што било додека сме биле другарки,ама затоа они со фин муабет ќе заклучат : "Не е само таа" ,и ќе си тераат како што знаат.Само она машко што вистински ќе се заљуби знае да се бори до крај,без разлика на ништо..се останато е дај шта даш ;)
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.409
  Допаѓања:
  7.736
  Пол:
  Женски
  дефинитвно си во право.а ние женските и душата за к*р си ја продаваме буквално :swear:
  можда и ние жените имаме ривалство оти не ги гледаме машките само како сексуален објект ,како они(повеќето) што гледаат на нас :?:
   
  На Irrepleceable му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Sardinija21

  Sardinija21 Нов член

  Се зачлени на:
  10 април 2013
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  95
  Само една исправка таа девојка ја нарекува курва, само затоа што била поспособна за да му го привлече вниманието на нејзиниот дечко. Наместо да и лепи епитети на другата девојка треба да се запраша што не е во ред со неа па што морал нејзиниот дечко да отиде со друга. Фторо зошто си се курчела толку и си му давала ултиматум ти или она кога знаеш дека неможеш да го одржиш тоа да не бидеш со него. Е сега и да ти се смири само ке те користи и на се што нема да ти одговара он ќе ти рече ако не ти чини да раскинеме. И уште еден совет вие тинејџеркит знаете да бидете многу напорни сакате по секоја цена да бидете со некој без оглед што неговите чувства се насочени кон друга. Баталете го тоа не е понижувајте себеси да бидете по секоја цена со некого, одберете некој кој што има одредени чуства кон вас доколку несакате да си го уништите животот. По она што го кажа вреѓањето и се останато значи дека тој не те сака а те навредува затоа што постојано го смараш и трчаш по него.
   
  На Gosh, okcenzi, kristii и 3 други им се допаѓа ова.
 15. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.875
  Пол:
  Женски
  искрено целосно те разбирам и знам како се чуствуваш,јас ке ти кажам неколу работи.
  Tи имаш 16 години што значи работите што се случуват во животов пред тебе се :!: немој веднаш да си ставашсе на срце...
  дечкото(машко како машко) значи ако одбрал некоја курва значи он не е ништо повеке од неа(извини без навреди) нека биде со неа и ке види како е па сам ке свати што згрешил.

  A ти,гледај да немислиш на него,излегувај,дружисе прави се што времето ке ти поминува брзо...
   
 16. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.706

  Девојче те разбиорам целосно.Сум поминала и јас низ слични работи.Но дечкоми,колку што знам нема ништо напревно со никоја.И се уште сме во врска.Сум се нервирала,сме се карале вреѓале и се.Но кога би ги вратила годините назад никогаш немаше да му простам некои работи,бидејќи сега разбирам што се имам пропуштено.Али сега е касно.Мој совет...продолжи да живееш,да излегуваш и ќе видиш како животот ќе ти се разубавожи,затоа што нема ништо поубаво на твои години да бидиш слободна без дечко и обврски.А кога тој веќе се измувал кога сте раскинале тој одвај чекал да заврши со тебе за да најди некоја друга....Затоа главата горе...и верувај многу поубаво ќе ти биди без него.
   
 17. MinniMouse

  MinniMouse Активен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Јас сум 16 години и имав дечко 9 месеци бевме заедно и секоја ден се гледавме заедно излегувавме со пријатели и се беше супер не се каравме многу имавме доверба еден во друг се беше супер, се додека тој не почна да се контактира со една девојка помала од мене му кажав дека нивната блискост ми смета и да ја делетира но викаше ти имаш машки кои ти се пуштаат и се и бараше изговори да не ја делетира тогаш почнавме и почесто да се караме да се гледаме по ретко но секогаш се смирувавме и сега раскинавме и одма не помина ниту еден час и тој и девојката почнаа на фб си пишуваат срце, душичке, цуци.. а тој мене ми пишува јас сакам да бидам покрај тебе секогаш ке ме имаш како пријател, ме вика за излегување за на базенти, ми се јавува, но со неа има и муабети по чаршија дека се имале смотано.. а неодамна раскинавме пред 2 -3 дена, раскинавме велеше дека јас сум зборувала глупости дека не сум му верувала така нешто и многу ми недостига се што имавме заедно, не можам да ја замислам дека се што имаше со мене сега го има друга.. и не поминува ден да не помислам на него и дали е со женска ми треба совет што да правам?
   
 18. leighton23

  leighton23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  1.681
  И покрај тоа што ти смета тој продолжил контакт со неа. И веднаш после раскинувањето тој со неа срце, душичке на фејсбук сите да гледаат :o Па до пред еден час сте биле заедно, а потоа веднаш со неа. :x
  Како само да чекал да раскинете...Мене ова не ми личи на заљубен дечко воопшто. Те разбирам тешко ти е, сум минувала низ нешто слично на ова, дури и полошо. Но ти имаш само 16 години, ќе запознаеш уште многу момчиња. Болката со времето ќе помине, почни да излегуваш со другари и другарки, не се затварај по дома, забавувај се. Кога ќе се сетиш на него сети се дека ја избрал неа место тебе и дека не те заслужува. Ќе си најдеш многу подобар дечко во иднина верувај. :)
   
 19. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  1.358
  Според мене дечко ти ти дал доволна причина за да се сомневаш.Требало да ја избрише веднаш и да прекине контакт со неа.Ај да речеме дека муабетите им се чисто другарски,но тоа срце,душо..Плус почнале и озборувања дека веќе имало нештомеѓу нив. Мој совет ти е да му кажеш да бира,или ти или она (ова од искуство).Ако те одбере тебе,ксжи дека повеќе несакаш да има ништо со неа бидејќи ти пречи.Додека пак,ако ја одбере неа,верувај дека не те заслужува. штом дозволува да те изгуби за некоја си таму,и дека сите сомнежи што ги имаш ти се оправдани ;)
   
 20. MinniMouse

  MinniMouse Активен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  фала за советите,ние се уште сме во контакт ми ѕвони на телефон, на фб ми пишува нон стоп ми кажува како другите му велеле дека никогаш нема да заборавел тоа што го има со мене и мене.... денес ми рече јас тебе те сметам за многу блиска личност ине сакам да изгубам некој како тебе и ме прашува ако си фанам женска коа би ти сметало да биде и реков не ми смета веке ништо, јас и ти не сме заедно и вели ама ми значи твоето мислење и реков за ова не, ако ти е убаво со некоја оди јас и ти прекинавме не ми смета веке ништо и вели знам дека ''devjokata'' да не ја именувам таа што пишуваше срце цуци.. и вели избришав се и ако ти смета ке се оддалечувам од неа.. и реков нема шти да се оддлечуваш мене веке не ми смета ништо ако тие убаво оди си која сакаш (и уште размислував дали постапив правилно со ова што го напишав.. што се правев дека не ме интересира, а всушност сакам да кажам дека се ми смета.. )
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.