1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога тој ќе избере некоја што е курва?

Дискусија во 'Канта' започната од awayfromyou, 15 март 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.193
    Допаѓања:
    123.819
    Лотус, а ако имала 20 дечковци и се ебела само со нив, курва ли е? Официјално дечко и е.
     
  2. NovusOrdoSeclorum

    NovusOrdoSeclorum Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2011
    Пораки:
    1.044
    Допаѓања:
    2.268
    Пол:
    Женски
    Ниту се најдов посочена, а и да беше така ќе ме боли к... Поентата моја беше дека кога веќе го имаш тој стил на размислување, ќе го имаш и за ако женската е таа која седи на две столици, пошто според тебе и таквите како тебе, секогаш жената е крива, а мажот е маж.
    Секогаш кривицата е во тој што дозволува да си ја замени девојката/да си го замени дечкото за некој/а друг/а, а на таа трета личност многу ѝ е гајле, пошто не е обврзана некому да биде верна во истиот момент.
     
  3. Lotus-14

    Lotus-14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2014
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    663
    Пол:
    Женски
    Епа еве истово го надополнив со различен стил погоре, незнам што ти е сврхата што се расправаш, али нвм. Имај убав и пријатен остаток од денот. Поздрав.
     
  4. NovusOrdoSeclorum

    NovusOrdoSeclorum Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2011
    Пораки:
    1.044
    Допаѓања:
    2.268
    Пол:
    Женски
    Хахаха @Cka немаат они дефиниција за зборот, ловат во матно за секоја што ќе им засмета.
     
    На Cka му/ѝ се допаѓа ова.
  5. NovusOrdoSeclorum

    NovusOrdoSeclorum Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2011
    Пораки:
    1.044
    Допаѓања:
    2.268
    Пол:
    Женски
    Јас сум секогаш расположена за расправија. Таква ми е кармата. :)
     
  6. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.940
    Допаѓања:
    10.073
    Девојки џабе навлагате во дискусии што е курва, а што не е. За тоа ќе си има и вечна дискусија во темата специјално наменета за таа проблематика : ))))) Главната поента тука е дека не сте си расчистиле со фактот дека некој станал бивши и дека нема што вие повеќе да се замарате со која завршил, инаку се би ви било рамно во врска со него.
    Што ако изберел курва...е што ако де, негова работа која и да ја избере. Дај не си ја мачете душата со омраза и гнев за нешто што е непоправливо и завршило со причина, бидете возрасни и продолжете понатаму, нема вечно да боли доколку си се цените самите и сметате дека можете да најдете нешто достојно за вас. Прашањево ми личи ко да е поставено од некое 13 годишно девојче што не е доволно зрело за врски и емотивни врзувања. Секој над 20 и кусур години што си ја чука главата со вакви работи треба сериозно да си поработи на себе си и на својата самодоверба и да се запраша што сака за себе си од животот и каква иднина гледа пред себе.
     
    На vitamina, eloves, anakonda88 и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.193
    Допаѓања:
    123.819
    Стварно, што е толку битна девојката на бившиот и каква е?

    Можда чиста љубомора, уште го сака неоја бившиот и за секоја следна која за него е подобра опција од неа, мора да вика дека е курва за себеси да се утеши дека е невредна во очите на бившиот?
    М?
     
    На Ana Chio му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Lotus-14

    Lotus-14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2014
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    663
    Пол:
    Женски
    Нејзино право е бе шо ќе прави, пд кај земате сила да осудувате туѓи постапки незнам а своите по цена на се ги оправдувате. И како имате простор и време за да се занимавате со туѓ живот незнам, изгледа ви е тоо мач боринг вашиот...
     
  9. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.193
    Допаѓања:
    123.819
    Де бе не се живцирај, си прашав само... Не осудуам, да си знам.
     
  10. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    sto ke bide koga toj ke izbere kurva?Ke ja deli so site,i sekoja den razni cevli bez pari.A ako zad sebe ostavi nekoja sto go saka taa ke pati ama na pat ke i dojde podobar
     
  11. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.105
    Прво како мерите по кој критериум дека е курва?

    Многу ми е смешно ова.

    Имам пријателка, познаничка, како год, го изневери дечкото и ја остави. Некое необавезно мување де, се занела. И бил прв со кој спиела.

    Потоа дечково си фаќа друга девојка и кога ја прашав дали се во контакт ми вика - па добар е, фатил девојка друга, ама слушнав дека е курва...

    Чекајте малку другари... ми ја разбирате аналогијата и мерилото?
    Као ти му наби рогови, ок е, она била курва пред да се запознае со него и сега тоа треба да влијае на нивната врска.

    У осталом, не е мој циркуз, не се мои мајмуни. Уатевр.

    На крајот од денот не знаете кој и што го мачи и што го терало на нештото. До душа ако знаете и имате простор за осудување, осудувајте... има работи за осудување, да сме реални, ама па и другата страна на кантар треба да се стави.

    Почесто би рекла дека заклучоков е женски комплекс затоа што не успеала да го задржи.
     
    На eloves, Gosh, vitamina и 4 други им се допаѓа ова.
  12. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    kazav opsto ne sudam nikomu
     
  13. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.052
    Допаѓања:
    76.048
    Пол:
    Женски
    Да бе, курва, не претерувајте сега.
     
  14. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Od koj znaete deka nekoja e kurva,od kazuvanja ili vie ste ja fanale?
    Mnogu mi e glupo toa da kazete bivskiot moj se fana so kurva,iskreno me asocira kako toa da go kazalo nekoe 16god devojce iskomplicirano i ljubomorno.
    Moj drugar se fati so edno devojce i po 3-4 meseci od nivnata vrska dozna deka devojceto imalo klip.. i mu bese mnogu krivo sakase i da ja ostavi,licno jas go sovetuvav da zbore so nea da i dade sansa da mu kaze sto i kako e.Potoa se dozna deka nejziniot bivsi so odele poveke od 3 godini ja snimil i koga raskinale za da i se osveti go dal klipot na drugari,tie na drugi i taka site ja napravija kurva a taa bila zrtva..drugar mi si ostana so devojkata i veke se zaedno poveke od 4god srekni.A muabeti i pretisoci imaa eden kup..lugeto sekogas gi ziveat tugite zivoti a gi zaboravaat svoite.
     
    На Gosh, angelche16, butterfly* и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.306
    Пол:
    Женски
    Како бе така? Зошто не го пријавила? :x
    Се изнервирав само што го прочитав ова, кретен.
     
    На Gosh, angelche16, Vip83 и 3 други им се допаѓа ова.
  16. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Go prijavi no odgovorot od policijata i bese zosto dozvolila da se snima,sto mislela,do nekade i tie imaa pravo a nejziniot bivsi si dobi samo opomena i koga go prasale vo nejzino prisustvo zosto go napravil toa kazal zasto ja saka i niedno drugo masko da ne ja imalo,pa ovaa da mu se vratela...bolni luge se ima po svetot.. klipot od net go trgnaa no poveketo veke go imaa izgledano i go imaa na mob.
     
  17. bombona23

    bombona23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2014
    Пораки:
    313
    Допаѓања:
    1.817
    Што ако тој избере некоја што е курва?
    Со здравје нека си ја носи, ваљда има нешто во неа.
     
    На angelche16 и srcence1607 им се допаѓа ова.
  18. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Негов живот, негова брука :D Он ќе ја шета, нема јас :lol:
     
  19. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.369
    Допаѓања:
    9.304
    Пол:
    Женски
    Ако избере нека избере нема да е вечно со неа а кога ќе го остави ќе трча по таа што го сакала искрено :)
     
  20. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.119
    Допаѓања:
    17.683
    Хахаха
    Каква тема
    Боже Господе
    (facepalm)

    Шта речи а не заплакати?
     
    На Petar80, baba Rada, Petra777 и 6 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.