1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што користите за отстранување на шминката?

Дискусија во 'Лице' започната од Melanie, 20 февруари 2010.

 1. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  Kоја козметика за лице ја користите креми,гелови,тоници и сл.?Што користите за отстранување на шминката од очите и лицето и потоа со што го миете лицето?Имам проблем околу изборот за најсоодветен препарат за отстранување шминка дали е поубаво со млеко,тоник,влажни марамици и сл?
   
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  мене ми се најубави виолета и пом-пом влажните марамчиња. после пом-пом и не мораш ништо да ставиш
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Влажни марамчиња, претежно Бејби (уствари не мора баш овие, битно да се бебшки) пошо од другите ми се суши кожата.
   
 4. MarijaS

  MarijaS Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Шминката на очите ја отстранувам со маслиново масло или бебешко улје (што ќе ми се најде во моментот), потоа го бришам лицето со бебешки влажни марамици, и на крај го чистам со алекохол.
   
 5. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  јас со млеко за чистење и нега на лице од ЛЕА козметичката линија :D
   
  На Vik'Toriah му/ѝ се допаѓа ова.
 6. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  21
  Melanie за чистење на лицето најдобро е да одбереш лосион за лице според твојот тип на кожа.Јас на пример,имам мрсна кожа и користам chlorampehicol шишенце од аптека се купува македонски производ е мислам околу 70 денари и многу е добар.Има голема доза на алкохол во него и затоа и ми помага со мрсната кожа а и многу добро ја отрстранува пудрата и така мозолчиња и слично.За шминката од очите користам влажни марамчиња
   
 7. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  i jas vlazni maramcinja i posle stavam losion
   
 8. IJAE

  IJAE Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  792
  MarijaS ubavo go cistis licito no ne ti preporacuvam da stavas alkohol posle cistenjeto toa ti ja susi kozata..
   
 9. BlackPearl

  BlackPearl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  5
  најдоброто нешто што го имам користено е ракавицата за отстранување на шминка од Божин козметика. Само треба да ја намокрете ракавицата со млака вода и нежно да го истриете лицето со неа. Целосно ја отстранува шминката, а истовремено го чисти лицето од акни и митесери. :D
   
  На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
 10. in.love

  in.love Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2010
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  20
  И јас користам ракавица од Божен и навистина сум задоволна. Од другите средства лосиони или влажни марамчиња ми солзат очите. мислам дека ракавицата е најдобро решение :)
   
  На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
 11. sonique

  sonique Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  28
  Главно користам влажни марамчиња... исто така моментално користам лосион за чистење лице од Орифлејм од шипинка.. многу убаво мириса и ја хидратизира кожата... :)
   
 12. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.898
  Допаѓања:
  198.353
  Пол:
  Женски
  Вода и Dove сапун... гарантирано вади се! Ако маскарата не е водоотпорна може да остане, ама све друго ми вади :)
   
  На Belieberka666 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. zica

  zica Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  ги користам влажните марамчиња на пом-пон и баш сум задоволна,а го чистам лицето и со нивеа
   
 14. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  И јас исто...па после само вода и крем и готово...лицето свети. А кога ме мрзи ракавицата да ја перам :oops: со бебешки Бекутан влажни марамчиња...супер се :up:
   
  На Х а ј д и му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Со тоник за лице од Витаскин ја отстранувам шминката,имав користено млеко од Авон за вадење шминка,навистина е добар и сум задоволна од него,целата да се направиш со еден тон пудра,сенки и што не,се чисти,брзо и ефикасно.
   
 16. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.644
  па влажни марамчиња, а потоа со ракија си ја остранувам пудрата поубаво.
   
 17. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  13  пудрата ја отстрануваш со лосионот??? а претходно не го чистиш лицето со сапун или гел??? ако така правиш немој зашто тој лосион се нанесува на чисто измиено лице навечер а не за вадење на пудра лелеее :o
   
 18. Lolipop92

  Lolipop92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  14
  Го чистам лицето со лосион на Young Derm, одлично ја вади шминката а освен тоа и спречува за појавување на секакви бубулички...а претходно користев лосион на Kolastyna Тееnagers т.e МЛЕКО И ТОНИК 2 во 1 и не бев многу задоволна...позз :)
   
 19. Tinker-Bell

  Tinker-Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Шминката ја отстранувам единствено со сапун за лице,тоа некако ми е најсигурно, и окако ќе го измијам ставам крем за лице Нивеа.
   
  На irena.nenamk му/ѝ се допаѓа ова.
 20. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  losion od L'oreal...