Што користите за отстранување на шминката?

Дискусија во 'Лице' започната од Melanie, 20 февруари 2010.

 1. Antebellum

  Antebellum Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  4.352
  Една другарка беше за нова година во Белград и од таму си купила од Цептер за чистење лице и она е презадоволна. Дали некоја го купила кај нас? Ме интересира цена, каде се купува и задоволни или незадоволни.
   
 2. Slatkish255

  Slatkish255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  610
  Пол:
  Женски
  Ме интересира, дали е добро лицето од шминка да го бришам со млеко од Векутан па потоа со сапун на Јанг дерм, или нешто друго да ми препорачате?
  Имам масна кожа склона кон акни и отворени пори.
   
 3. Cvekence789

  Cvekence789 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2018
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  Која мицеларна вода би ми ја препорачале за нормална до комбинирана кожа?
   
 4. BadMarija

  BadMarija Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2019
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Мицералната на биотен за комбинирана кожа ја фалат
   
  На Cvekence789 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  1.010
  Пол:
  Женски
  Koristam micelarna od avon i sum prezadovolna, nekogas sminka vadam so nea nekogas so vlazni maramici pa potoa cistam wo micelarnata. Dolgo vreme gi koristam vlaznite maramici na becutan, vo posledno vreme suk razocarana od nivnite proizvodi kako i od maramicite.. na dva pati mi se slucuva novi gi pocnucam mirisaat na alkohol nekoj cuden miris imaat.. od golemitepakovanja gornite suvi dolnite utop mokri, baska mi go susat liceto mi go zategaat duri. Vo potraga po novi vlazni sum od koi ste najzadovolni, no da ne bidat nameneti za race samo maleckite od 10 20 den sto lepat.
   
 6. Aneta92

  Aneta92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2016
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  2.788
  Пол:
  Женски
  За марамици , слипи розово со сино се супер , убави , дебели и немаат мирис никаков.
   
 7. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  1.010
  Пол:
  Женски
  Dali moze slika i dali gi.ima po marketite ili samo vo apteki?
   
  На Aneta92 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Aneta92

  Aneta92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2016
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  2.788
  Пол:
  Женски
  SLEEPY VLAZNI MARAMCINJA v2.jpg Еве , само во зегин ги има.
   
  На Leo-nora му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Belabela

  Belabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2016
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Презадоволна од ова
   

  Прикачени фајлови:

 10. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.995
  Допаѓања:
  73.905
  Пол:
  Женски
  Овие Слипи се добри марамици, немаат алкохол, немаат никакви штетни состојки во составот.
  Практично се само вода и конзерванс (кој е сосема безбеден).
  И јас ги пробав, не се воопшто лоши и не се суви да грепкаат по лице.

  Обично не сакам да користам влажни марамчиња за вадење шминка, ама овие се супер за средување остатоци од маскара и пудра.
   
  На Oxymoron, kala21 и Aneta92 им се допаѓа ова.
 11. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  1.010
  Пол:
  Женски
  Da sto velis to crnoto od maskarata senka neli ko razmackano da izbrises nes da brkaaf rabota... ovie od becutan mislis vlazna krpa sum iscedila na lice i toa vodata koga ke se zasusi na lice, baska zategaat suvo mestoto za 1 minita... katastrofa se vo posledno vreme.
  Bas ke gi probam ovie
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Aneta92

  Aneta92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2016
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  2.788
  Пол:
  Женски
  Да , јас и за малиот ги користам и за мене , имаш чувство дека со влажна крпа мека се бришеш по лице .
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Slow18184

  Slow18184 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2015
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  858
  Пол:
  Женски
  Пробај со влажните на Сатва за вадење шминка.Најдобро ми ја вадат шминката
   
  На Maja333 и Leo-nora им се допаѓа ова.
 14. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.726
  Допаѓања:
  5.142
  Дали мицеларната вода на Нивеа ја суши кожата?
  Препорачајте мицерална вода за мрсна кожа, меѓутоа да не ја суши, како на пример гарниер со зелено капаче |( Со розево имам користено, задоволна сум, но сакам да сменам :)
   
 15. Poppins

  Poppins Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  2.981
  Пол:
  Женски
  А од оваа како сте задоволни
  1440268490_lg.jpg
   
 16. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.995
  Допаѓања:
  73.905
  Пол:
  Женски
  Убава е за чистење шминка од лице, ама за очи не ми беше баш нај. Не пече, не иритира, ама и не ја отстранува маскарата добро.
  А не ни користев тогаш некоја водоотпорна, Мејбилин виолетовата ја имав...ич не ја вадеше добро. За лице е топ - нежна, а добро вади пудра.
   
  На Poppins му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Poppins

  Poppins Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  2.981
  Пол:
  Женски
  Фала ти ја земав денеска и баш истово сега од око ништо , минимално ми избриша шминката , ама ајде ќе ја истерам онака за чистење , освежување
   
 18. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.468
  Допаѓања:
  129.907
  Пол:
  Женски
  Мицеларната вода на Оливал е одлична, големо пакување, солидна цена, на природна база, вади се. Барем јас сум задоволна. Маскарата потешко ја вадат сите мицеларни води, ама со оваа немам проблем, главно од прва ми вади, а ако има потреба поминувам уште еднаш. Не сум забележала да ми го суши лицето, напротив.
   
  На k.i.m, kala21, Oxymoron и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  3.133
  Допаѓања:
  60.403
  Пол:
  Женски
  @k.i.m јас воопшто не сум задоволна од Нивеа. Дури би рекла и дека е најлоша од сите мицеларни што сум ги пробала. Не вади темелно, а дали суши не знам, зошто не ја искористив, пола и повеќе ја фрлив. Ужасна ми беше.
  И јас би ти ја препорачала Оливал, презадоволна сум. Ем е со одличен состав, ем вади се' и нити го суши лицето, нити го мрси или па остава некаков траг. Јас секако после неа мијам со гел, но сепак. Одлична е.
   
  На k.i.m, kala21, sorbet и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.997
  Допаѓања:
  11.868
  Пол:
  Женски
  Обично не користам мицеларна вода за чистење шминка, туку директно мијам со пена. Ама, ја добив оваа од Балеа на подарок, па не знам дали да и дадам шанса или да ја проследам понатаму. Дали некој има искуство со неа?
  Фала :)
  751A91A2-CBE3-4BBA-85F5-AE660DBC7178.jpeg