Што користите за отстранување на шминката?

Дискусија во 'Лице' започната од Melanie, 20 февруари 2010.

 1. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.179
  Допаѓања:
  3.382
  Пол:
  Женски
  Мене ми е сосема ок, си ја врши работата, а не ми се појавиле несакани ефекти. После тоа секако го мијам лицето со гел, пена или сапун. Мислам дека не е доволно само да се пројде со мицеларна вода, без разлика од која фирма е.
   
  На Avery и Harper им се допаѓа ова.
 2. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.997
  Допаѓања:
  11.868
  Пол:
  Женски
  Тотално се согласувам. Би ја користела само за површински да ја извадам шминката, потоа обзвезно се мијам со пена, па поминувам со тоник и памукче за да бидам сигурна дека се е исчистено. Ме интересираше во поглед на тоа да не ја суши кожата или пак да прави иритации и слично :)
   
 3. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.403
  Допаѓања:
  12.260
  Мене не ми се случило тaкво нешто.
   
  На Avery му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Derby

  Derby Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Garnier micellar water combination skin - за очите и усните, а за остатокот од лицето се мијам со L’oreal Paris pure clay detox foam wash и четката на Braun 810 facial brush (and epilator), но епилаторот го користам по потреба за надусници и веѓи.
   
 5. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  5.223
  Пол:
  Женски
  Епилаторот кубе од корен или како да бричи?
   
 6. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.471
  Допаѓања:
  34.251
  Мене само ми ја размачкуваше пудрата по лице. Не сум задоволна ич.
   
  На Avery му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Derby

  Derby Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Од корен и плус приметив дека побавно ми растат влакната, а и поретки се :D
   
  На ванилала му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Dreamgirl90

  Dreamgirl90 Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2019
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Bekutan maramici i micelarna voda
   
 9. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.363
  Пол:
  Женски
  Ја користам оваа мицеларна вода на Нивеа и ми е сосема океј, но мислам дека за некој што користи повеќе и пообемна шминка нема да му биде ефикасна. Јас бидејќи не се шминкам многу, а кога се шминкам, ставам многу минимално и лесно се отстранува. Секако потоа обавезно се мијам со вода.
  [​IMG]
   
 10. Dreamgirl90

  Dreamgirl90 Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2019
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  vero
   
 11. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.827
  Допаѓања:
  8.116
  Пол:
  Женски
  Јас ја користам онаа на Нивеа.А,и ретко употребувам шминка.Добра е,не велам не.Но,пошто имам сува кожа после тоа некако чудна ми е кожата.Понекогаш и ја избегнувам пошто често после бришење со мицеларнава вода ми излеваат мозолчиња.3 во 1 е,па затоа е и добра за отстранување на шминка на очи.
  [​IMG]
   
  На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
 12. maaraa96

  maaraa96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  229
  Пол:
  Женски
  Мислења за Оливал? Да не ја сушу кожата? Имам комбинирана кожа, но од зимата навака приметувам дека образите ми се премногу суви можеби и дехидрирани :mm:
   

  Прикачени фајлови:

  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.212
  Допаѓања:
  69.736
  Пол:
  Женски

  Имаме пишувано поназад доста за м.вода на Оливал , јас кога сум во Мк обавезно ја купувам , имам мрсна кожа и не ми прави проблеми , а и на сува мислам не би правело. Убаво го чисти лицето , а за очите и маскари што тешко се вадат пробај го двофазното средство исто на Оливал (y)
   
  На Doozy и maaraa96 им се допаѓа ова.
 14. MiAmor

  MiAmor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  2.260
  Пол:
  Женски
  Дали некој ја користи оваа мицеларна вода на логона Screenshot_2019-04-05-14-31-02.png
   
 15. efrosinija

  efrosinija Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2016
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  73
  Пол:
  Женски
  Цената на мицел. вода на Оливал која е?
   
 16. efrosinija

  efrosinija Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2016
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  73
  Пол:
  Женски
  Цена?
   
 17. maaraa96

  maaraa96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  229
  Пол:
  Женски
  Во дм мислам дека беше 349 500ml.
   
  На efrosinija и koritsaki им се допаѓа ова.
 18. Aneta92

  Aneta92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2016
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  2.788
  Пол:
  Женски
  Околу 200-250 денара .
   
  На efrosinija му/ѝ се допаѓа ова.
 19. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  6.195
  Дали некој ја има користено мицеларнава вода, во Стокомак ја има околу 100 денари?

  И некој што ја има користено на Corine мицеларната од Зегин да пише некој збор.:) 20190425_153333.jpg
   
 20. Emy867

  Emy867 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2014
  Пораки:
  1.746
  Допаѓања:
  62.111
  За оваа не знам, а Корине ми е многу ок.
   
  На MacaLove му/ѝ се допаѓа ова.