Што користите за отстранување на шминката?

Дискусија во 'Лице' започната од Melanie, 20 февруари 2010.

 1. Ikickabebusce

  Ikickabebusce Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  3.142
  Пол:
  Женски
  Мицеларна вода на нивеа.. А кога немам шминката ја чистам со маслиново масло..
   
 2. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  900
  Допаѓања:
  542
  Мицерлната вода на Olival кадр ја има и која цена е?
   
 3. Cvekence789

  Cvekence789 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2018
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Дм, 350 мислам дека беше
   
 4. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  950
  Пол:
  Женски
  Golden Rose кремата за отстранување.
  Околу 250 денари е.
   
 5. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.442
  Допаѓања:
  13.549
  Пол:
  Женски
  Авон лосион моментално. Ама јас немам никаков проблем со кожата ниту кога ја отстранувам шминката со влажни марамчиња.
   
 6. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  2.981
  Допаѓања:
  8.233
  Пол:
  Женски
  И мене ми го привлекува вниманието пред сѐ поради пакувањето со пумпица, ама во никој случај нема добар состав.
  PEG, EDTA
  Screenshot_20190526-150727.jpg
   
  На lusii му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Cvekence789

  Cvekence789 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2018
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Дали само мене од мицеларната на оливал ми се појавија мозолчина? :| пред тоа користев корин де фарм и биотен но биотен само 2-3 пати бидејќи ја купив оливал поради добриот состав но по 4-5 користења ми се појавија поткожни мозолчина па незнам дали е до неа..... слично искуство некој? :(
   
 8. lusii

  lusii Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2013
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  1.258
  Пол:
  Женски
  Да, во прво си за составот, никогаш не сум го разгледала, туку мислев дека некаде имам такво нешто прочитано, а и тоа што на неа пишува 97% of natural origin...
  A пумпицата да, многу е практично со неа.
   
  На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.741
  Допаѓања:
  10.660
  Пол:
  Женски
  Можеби ти е реакција поради тоа што порано си користела мицеларни со парабени, peg или слични состојки, додека кожата не се исчисти од нив. Пробај уште недела-две како ќе биде ситуацијата, ако не се подобрува- престани да ја користиш. Некогаш колку и да е некој препарат со добар состав, едноставно не и прија на секоја кожа. Јас лично, немав непријатна реакција од мицеларната на Оливал, еве можеби 2 месеци ја користа барем 3 пати неделно.
   
  На Cvekence789 и Glossy-girl им се допаѓа ова.
 10. Cvekence789

  Cvekence789 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2018
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Ја користев од кога пишав до сега... изгледа до неа е.. а баш мие криво заради составот ама тоа е
   
 11. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  873
  Допаѓања:
  5.983
  Пол:
  Женски
  Мицеларна вода најчесто. А ко немам со влажни марамчиња..
   
 12. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.007
  Допаѓања:
  1.291
  Гел за лице од Балеа, сината, и сум задоволна, имам користено многу поскапи гелови кои не се покажале добро. Оваа ја користам веќе година време и за сега супер ми е.
   
  На Kjutche му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Sungold

  Sungold Активен член

  Се зачлени на:
  18 август 2017
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Johnsons baby маслото најдобро е
   
 14. moon1

  moon1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  1.366
  Пол:
  Женски
  Пред некој ден го купив овој гел на Биодерма за чистење на лицето. Значи предобар е, подобро нешто до сега не сум користела. Кога прв пат ја исчистив шминката со него, на лице имав бб крема, алајнер, маскара и кармин. Лицето го поминав убаво, а за очите бев скептична, иако пишува на него дека може да се користи на очи, дури и за оние кои носат контактни леќи, па нежно, малку и со страв се поминав со рацете и на очите (со оглед на тоа дека имам пречуствителни очи и голем број производи кои се наменети за кожата околу очите ми прават печење и пецкање). И така наведната над лабаво се поминав со гелот, па се исплакнив со вода, се исправив за да посегнам по пешкир и останав шокирана кога се видов во огледало. Целата шминка од очите ја снема и тоа со толку лесни, кратки, полни со страв, поминувања на раката врз очите. Се бришам со пешкирот и погледнувам на него - нема црнила, нема пудра. Се доближувам до огледалото да видам поубаво - нема ништо ни на очите ниту околу очите. И не само што не ме пецкаа и чешаа очите туку и чувстував свежина на кожата, леснотија и еластичност. До сега ниеден производ за чистење на шминка и ниеден сапун не направил мојата кожа по чистењето да не се осеќа ни малку сува и затегната. Значи производот е совршен, магичен! Нема шлакање со туферчиња, па миење... брзо и едноставно. Е сега навистина е скап, чини 777 ден, ама потребно е многу малку за да се исчити лицето. И мислам дека ќе ми трае од 2 до 3 месеци, што и реално се исплаќа. Топло ви го препорачувам.
  61jP6JtbULL._SL1500_.jpg
   
  На poppie му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Havana!

  Havana! Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  bH7faoT.jpg

  Јас ја користам оваа мицеларна вода, супер ја чисти шминката.
   
  На Beauchamp, lindsaaaay и Glossy-girl им се допаѓа ова.
 16. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  3.447
  Допаѓања:
  20.349
  Пол:
  Женски
  Мицеларна вода.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 17. Roksifoksi

  Roksifoksi Активен член

  Се зачлени на:
  19 март 2019
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Женски
  Мицерална вода на Bioten detox многу сум задоволна
   
 18. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  340
  Пол:
  Женски
  У дм заприметив дека ја донеле оваа мицеларна вода. Наменета е за мрсна кожа. Не знам дали сум грешка ама како да имам прочитано дека е многу фалена на форумов ама ја немало некој период. Или грешка сум? Искуства имате?
   

  Прикачени фајлови:

 19. Minci13

  Minci13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2018
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  1.613
  Пол:
  Женски
  image.jpg

  Ovie dve vo kombinacija mi se super :)
  So alverde gelot ja vadam cela sminka dobro e sto moze i za oci,a potoa uste ednas pominuvam so penata na Olival :)
   
  На koritsaki, hermosa, La.loca и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. lindsaaaay

  lindsaaaay Активен член

  Се зачлени на:
  29 август 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Омилена дефинитивно, плус преубаво мириса:inlove:
   
  На Havana! му/ѝ се допаѓа ова.