Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Што користите за отстранување на шминката?

Дискусија во 'Лице' започната од Melanie, 20 февруари 2010.

 1. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  2.982
  Допаѓања:
  8.234
  Пол:
  Женски
  Се приклучувам тука. Убава е, мене ми се допаѓа многу.
   
 2. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  1.854
  Допаѓања:
  11.093
  Влажни безалкохолни марамици и вода.
   
  На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
 3. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  2.796
  Пол:
  Женски
 4. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  1.301
  Имам прашање до тие што ја имаат користено мицералната вода на Оливал за сува и чуствителна кожа. Дали откако ќе се нанесе има како лепливо чувство и дали треба да се исплакне?
   
  На Yeeah му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.822
  Допаѓања:
  3.029
  Пол:
  Женски
  Сите мицеларни води пожелно е да се исплакнат :)
   
  На poppie и Yeeah им се допаѓа ова.
 6. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.474
  Допаѓања:
  4.096
  Пол:
  Женски
  Да ве известам дека во ДМ сити мол има попуст на мицеларната вода на Оливал 2 шишенца за 350 ден. по 500 ml, што е обично цена за 1
  Нивната мицеларна најмногу ми се допаѓа од сите па се израдував кога видов :D
   
  На poppie и g8lQQk им се допаѓа ова.
 7. g8lQQk

  g8lQQk Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2018
  Пораки:
  473
  Допаѓања:
  4.566
  Пол:
  Женски
  Јас ја користам мицералната на Биотен за осетлива кожа.

  51dU08GqTfL._SL1000_.jpg
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.542
  Допаѓања:
  17.542
  Пол:
  Женски
  c42ecb83482567b9e88b48e8e30483d5--mmf250x250.jpg
  Најдобра (y)(y)(y)(y)
   
 9. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.101
  Допаѓања:
  88.330
  Пол:
  Женски
  Мислев единствена сум, сите у темава со мицеларни води и чуда. :lol:

  Ниедна мицеларна не ми одговара, ме печат очите и плус носам контактни леќи, па проблем ми се праи од таа иритација.
  Со влажни марамици ми е и побрзо и поубаво, плус ни очи не ме печат. :angel: Немам никаков проблем.
   
  На MrenaRiba, nextredstyle, Chocolate.me и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.624
  Значи 3 сме се на се само со вода и влажни марамчиња. Мене од тие мицеларните води ми испаѓаат акни ама огромни, тие како вулкани што се, полни со гној. На луѓето порано ништо не им фалело со вода и сапун што ваделе шминка, сега уште што немаат измислено за бришење лица. Глупости, само пари да се фрлало. А повеќето знам што користат такви чуда, користат оти така сите викаат дека прават, па ајде да бидат во мода и они..
   
  На Slatkish255, MrenaRiba, nextredstyle и 2 други им се допаѓа ова.
 11. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.101
  Допаѓања:
  88.330
  Пол:
  Женски
  Јас конкретно немав проблем со мицеларните води освен со тоа што ме печеа очите, имам чисто лице, ниеден производ не ми предизвикал проблем искрено на кожата. А и потешко ми се вадеше маскарата така на памукче, секогаш нешто имаше останато вишок... :?:
  Ако на некој му одговараат нека си користи зошто да не иако јас лично сметам дека што помалку производи толку подобро за кожата, па избегнувам и јас голем број од производите што се доста популарни сега, да не си го оптоварувам лицето со се и сешто. :$
   
  На MrenaRiba и nextredstyle им се допаѓа ова.
 12. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  1.854
  Допаѓања:
  11.093
  Претерувате со давање пари на вакви ,,луксузи". Не се лутете, но навистина нема потреба од мицеларни води, гелови со гранули, антибактериски креми, сапуни и специјални памукчиња за оваа намена.

  Медицински сапун со вода, или влажни марамици се сосем легитимни средства за вадење шминка. Секако, под услов ако не ставате четири килограми пудри и хајлајтери на лицето. А се надевам не ставате..

  Абе ајде, глупости. Два часа ќе губам на масла и ,,чудотворни" шеќери и креми за лице кога со марамица пет минути плукни - залепи работа. Ем ефтино, ем темелно ем ефикасно. Не знам колку проблематична кожа треба да имаш за да користиш олку ствари. Не сакам никого да навредам, ама многу се нежни. :D
   
  На MarigoldA, MrenaRiba, nextredstyle и 2 други им се допаѓа ова.
 13. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  2.774
  Допаѓања:
  26.752
  Пол:
  Женски
  Дечки до кожата зависи. За здрава, нормална кожа нема гајле, ама маката кај нас со проблематична кожа не тера да експериментираме и да даваме тон пари на нови и нови производи за да го најдеме правиот. Го делев мислењето со вас, додека не увидов дека после секое користење на медицински сапун кожата ќе ми се распукне од сувост а пак со влажни марамици ми се иритираше кожата и црвенило добивав. Спасот го најдов, после милион лосиони, води и млека за чистење на лицето во мицеларната вода на Нивеа. Темелно чисти, преубаво мириса, ја осеќаш кожата како дише буквално и има живост.
  5b8d90f80cf4f.jpg
   
  На Flower27, poppie и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
 14. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  1.854
  Допаѓања:
  11.093
  Абе брат, до шминката да не било не до марамчињата и сапунот? Со глицерински имаш ли пробано?

  Често пати знаат и пудрите да дадат таков ефект. Ама добро, ваљда штом си ги го сменила препаратот за вадење и немаш иритација, не е сепак до пудрата...

  На нивеа не чинат баш производите, да знаеш. И последно од balea се разочарав.

  Безалкохолни марамици for life бе. :D
   
  На Dream-Girl, nextredstyle и lovestoneddd им се допаѓа ова.
 15. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  5.835
  Допаѓања:
  92.203
  Мицелаерна од Corine de Farme. Ретко се шминкам ама лице си чистам редовно и од кога почнав некако посвежно ми е.
   
 16. christinnn

  christinnn Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  1.058
  Допаѓања:
  11.096
  Пол:
  Женски
  Прво со вкажни, па сапун и на крај се поминувам со лосион против акни Хлорадерм.
  Претходно користев мицерална вода од балеа, ама џабе фрлени пари искрено.
   
  На Dream-Girl и nextredstyle им се допаѓа ова.
 17. nextredstyle

  nextredstyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  2.349
  Допаѓања:
  18.472
  Пол:
  Женски
  Триста хемикалии не чини да се ставаат на лице.Доволни се соодветен сапун и вода од чешма.
   
  На hermosa, poppie, Nigredo Odor и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Bella.alleB

  Bella.alleB Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2019
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  696
  Пол:
  Женски
  Прво со миц. Оливал, потоа гел на неутрогена, поминувам со тоник од др. Конопка и на крај крема.
   
  На poppie му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.822
  Допаѓања:
  3.029
  Пол:
  Женски
  Сакам да ги оставам влажните марамици, па што би ми препорачале за миење лице што добро отстранува шминка? Секако потоа ќе пројдам со мицеларна вода, но најчесто имам фул шминка и кога би користела само тоа ќе треба секоја недела да купувам туфери :D
   
 20. MiAmor

  MiAmor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.346
  Пол:
  Женски
  Не ти препорачувам после миење да користиш мицеларна,мора и таа да ја измиеш,затоа или прво вади шминка со мицеларна па потоа со гел за лице,или double cleanse прво вади шминка со маслено средство па потоа со гел. На крај ако мислиш дека сеуште имаш остатоци од шминка помини се со тоник,само да биде без алкохол.