1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што мислите за антицелулитните диети

Дискусија во 'Канта' започната од digitron, 28 мај 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. digitron

    digitron Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    5
    Јас моментално сум на една антицелулитна диета па се надевам дека ке има резултати,диетата е поврзана со земање на цитрони
     
  2. J.Ivanoska

    J.Ivanoska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2011
    Пораки:
    475
    Допаѓања:
    1.688
    Пол:
    Женски
    Се извинувам ама темата не треба ли да е во УБАВИНА И МОДА - ТЕЛО? :?:
    Инаку мое мислење е дека нема диета за целулит, има фитнес и вежбање ;)
     
  3. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Грешка си. Додека не се ставиш на диета колку сакаш вежбај џабе ти е, целулитот ќе биде тука. Целулитот најмногу зависи од исхраната, без промена во исхраната нема никогаш да има резултати.
    Под диета нормално не подрзбирам изгладнување туку начин на исхрана. Кај целулитот треба многу течности и овошје и зеленчук. Впрочем како и кај секоја здрава диета.
    Колку сакаш вежбај, ако си лапаш мрсно, многу солено, благо, брза храна и преработена тогаш целулиот нема шанси да го снема, дури може и да ќе зголемува
     
  4. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.561
    Темава оди под клуч,се додека нејзината авторка не ми пише лп за да ја отвориме повторно и да ја вметнеме диетата која ја држи,во спротивно некако ми нема логика да стои отворена и да дискутираме за така важно прашање,што мислиме за антицелулитните диети.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.