1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што мислите за антицелулитните диети

Дискусија во 'Канта' започната од digitron, 28 мај 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. digitron

  digitron Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  5
  Јас моментално сум на една антицелулитна диета па се надевам дека ке има резултати,диетата е поврзана со земање на цитрони
   
 2. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.688
  Пол:
  Женски
  Се извинувам ама темата не треба ли да е во УБАВИНА И МОДА - ТЕЛО? :?:
  Инаку мое мислење е дека нема диета за целулит, има фитнес и вежбање ;)
   
 3. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.762
  Грешка си. Додека не се ставиш на диета колку сакаш вежбај џабе ти е, целулитот ќе биде тука. Целулитот најмногу зависи од исхраната, без промена во исхраната нема никогаш да има резултати.
  Под диета нормално не подрзбирам изгладнување туку начин на исхрана. Кај целулитот треба многу течности и овошје и зеленчук. Впрочем како и кај секоја здрава диета.
  Колку сакаш вежбај, ако си лапаш мрсно, многу солено, благо, брза храна и преработена тогаш целулиот нема шанси да го снема, дури може и да ќе зголемува
   
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.716
  Допаѓања:
  150.549
  Темава оди под клуч,се додека нејзината авторка не ми пише лп за да ја отвориме повторно и да ја вметнеме диетата која ја држи,во спротивно некако ми нема логика да стои отворена и да дискутираме за така важно прашање,што мислиме за антицелулитните диети.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.